Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97257 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 18, 2008, 11:11:06 »
jakieś 2 miesiące temu kupiłem w saturnie (o mam najbliżej) słuchawki za 50 zł. Bo potrzebowałem do grania on line (mikrofon). Kupiłem i jak je założyłem to przez kolejne pół godziny musiałem uszy sobie rozmasowywać  :grin: :worried:. następnego dnia poszedłem je oddać, sprzedawca mnie zaczą wypytywać dlaczego po co itd. Najpier odpowiedziałem że towar jest wadliwy bo to niemożliwe żeby ktoś zrobił tak niewygodne słuchawki. A sprzedawca na to że za 50 zł to nie kupie dobrych i że trzeba wydać 300 zł (tak powiedział) no to mu powiedziałem że jeśli już musze je kupić za tyle to na pewno nie będzie to SATURN. Za słuchawki A4Techa dostałem kase zpowrotem a do saturna mam urazę. 

To i tak nie powinieneś miec urazy - przy zakupie osobistym mógł w ogóle Ci nie zwracac kasy (słuchawki miałeś prawo obejrzeć na miejscu i przymierzyć czy Ci dobrze leżą) - a zwrócił.

*

Offline btd

  • 13
    • http://btd.livenet.pl
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2008, 14:53:47 »
Złożyłeś pismo, czy próbowałeś tylko ustnie? Bo sprzedawca to może sobie pogadać, a na pismo to już musi być odpowiedź pisemna i ktoś się pod tym musi podpisać. 
Zlozylem pismo. Odpisali ze nie uchylaja sie od odpowiedzialnosci i dlatego mi wysylaja na naprawe. Bylo to niezgodne z prawem, ale k... ilez mozna jechac na starym telefonie :-/ Gdybym mial kase na cos nowego nie odpuscilbym i poszloby do sadu, ale ja potrzebowalem jak najszybciej swoj tel z gps i to wykorzystali.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 18, 2008, 16:37:35 »
ja potrzebowalem jak najszybciej swoj tel z gps i to wykorzystali.
Chyba że tak.
Ja kiedyś miałem podobną sytuację z innym sprzętem. Napisałem pismo, zażądałem zwrotu gotówki i oddali.

*

Offline mariano77

  • *
  • 76
  • Sprzęt: m515,p800/p900,eten x500,htc touch hd,htc one S
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2008, 18:42:14 »
Moje przygody z serwisem Unicom'u rowniez nie uwazam za udane  :-|
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=57237.0

Niedlugo po odbiorze wysiadl mi przycisk aparatu  :mad: na szczescie nie uzywam jego i dzieki temu moge chronic swoj telefon przed kolejna domolka obudowy w serwisie  :mrgreen:

Poza jazdami z serwisem i uszkodzonym przyciskiem, jestem BARDZO zadowolony z X500  :D
Odchudzony system Panot WM6 lighted ROM 3.15 (wraz z wlasnymi wariacjami systemowymi) pozwala na prace z urzadzeniem bez zaciec i problemow.
Brak UMTS, ekranu VGA czy klawiatury nie jest dla mnie problemem - wiec czego chciec wiecej?? Lepszego aparatu??  :P

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 30, 2008, 14:53:14 »
Sorry Panowie - bez urazy - ale jak tak czytam te posty w dziale Eten to dziwie się, że w ogóle ktokolwiek jeszcze kupuje ten sprzęt. Odnoszę wrażenie, że wszyscy tutaj dali się nabrać nieuczciwemu sprzedawcy, który oferował najnowszy model Mesia a okazało się, że i owszem Mesio to jest ale  swap'niety z Polonezem. Mam nadzieje, że mnie nie zbruzgacie ale takie jest moje osobiste odczucie po lekturze postów*







*nigdy nie miałem Etena choć planowałem zakup...ufff, na szczęście tylko planowałem  :wink:

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 30, 2008, 16:06:00 »
witam,

Rozwazam rowniez zamiamy mojego obecnego palma +gps+telefon na 3in1 myslalem o m800 lub htc p4550 ale po tych postach wszelka chec na ETEN'a mi przeszla jak narazie. Czytajac posty to po zakupie glofiisha pozostaje sie nam modlic zeby nic nie nawalilo (oraz zeby nie miec kontaktow z serwisem ... :) )

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 30, 2008, 17:33:48 »
nie zgadzam się z tą opiną (w pełni). Ja niemiałem ŻADNYCH problemów z moim etenem (kupiony ok. 20 grudnia 2007 w komputroniku)  :proud:. Lecz oczywiście bardziej prawdopodobne że zepsuje Ci się Eten niż HTC. Dlatego też HTC kosztują zawsze więcej za porównywalny model.
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 30, 2008, 21:49:29 »
Pewnie, że ETEN jest tańszy choć w sumie niewiele biorąc pod uwagę skalę problemów oraz fakt, że sprzęt średnio kilka(-naście) tygodni przebywa w serwisie jednak moim zdaniem - choc nie jest to miarodajne i jednoznaczne - brak postów o tematyce "usterkowej" i w ogóle niezbyt duża ilość postów w dziale Polaris może ( choc wcale nie musi to byc tego dowód ) świadczy o jakości tego sprzętu. Sam chciałbym więcej w tym dziale pokonwersować jednak pewnie większość - tak jak i ja - nie ma właściwie ŻADNYCH problemów z tym sprzętem...puk, puk, puk - żeby nie zapeszyć  :wink: więc co, mamy pisac o dupie-Maryni - od tego jest HydePark i "ogólne" :ohreally: Już znikam i więcej nie wkurzam nikogo :E

*

Offline szlawko

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 20, 2008, 13:03:41 »
Sprzeciwiam się takim opiniom. Jak szalony pobiegłem pod koniec grudnia 2006 roku po mojego Etena M700. Odpukać!!!!! do dzisiaj nic się nie popsuło, nic nie obluzowało mimo że spadał mi już kilkanaście razy na podłogę i beton (twardą powierzchnię), instalowałem tysiące róznych aplikacji, leżał w piachu na plazy - i co?? CUDO!!!! wszystkim polecam. A za swojego zapłaciłem (jak na tamten okres) więcej niż za HTC o tych samych parametrach, zresztą HTC nie miało takich parametrów.
Wszystkim polecam!!! i nie mówcie mi że miałem szczęśliwą rękę, poniewąż jestem gadżeciarzem i wszystko co kupuje to się po prostu nie psuje!!!! trzeba umieć używać.

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 20, 2008, 17:53:33 »
Wiecie co?? Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem E-Tena M800 i jestem z niego całkowicie zadowolony!! Wszystko sprawne, brak luzów i nawet nie muli ( no może raz na godzinę) tak jak czytałem. Nie jestem niezadowolony bo sam przewertowałem chyba całe forum E-Ten i poznałem jego wady ( w moim nie ma chyba połowy wad) oraz zalety. Wszystkim polecam kupno tych palmtopów z wcześniejszym poznaniem wad.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 27, 2008, 00:05:01 »
A ja wciaz nie  :P polecam. Drugi raz wrócił z serwisu. A jak ostatnio widziałem jak tomtom zaiwania kumplowi na nokii to sie załamałem  :O

NIGDY więcej.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 27, 2008, 15:09:44 »
Tak to jest: Jak ktoś dopiero kupi, to jest   :O~, a jak już poużywa i wie co mają inni (i co mógł se kupić), to  :mad:

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 27, 2008, 16:02:13 »
No jakos moj kumpel od nokii jak widzi moje meki to nie robi  :mad: tylko  :grin: :ohreally:

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 27, 2008, 16:13:06 »
Ja tam z zakupu jestem zadowolony i nie zamienił bym mojej m700 na żadnego innego palmtopa (w tej cenie).  :evil: :proud:
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 27, 2008, 23:19:21 »
No jakos moj kumpel od nokii jak widzi moje meki to nie robi  :mad: tylko  :grin: :ohreally:

Bo ci od Nokii, to mają telefon i go używają nie myśląc o tym. Ot, takie lamerskie urządzenie. :grin:
Użytkownik Etena musi się zapoznać dokładnie z budową systemu, romami, różnym softem, a i tak się muli.  :|

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 29, 2008, 15:06:01 »
No a ja się zapoznałem ze wszystkim. Moja historia z telefonami?? Siemens MC60>>Sony Ericsson W300i>>Nokia N70>>Eten Glofiish M800. No więc o to tyle krzyku?? Ja całkowicie nie rozumiem tych narzekań!  :D :D :D :] :] :]

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 30, 2008, 16:02:15 »
Poużywasz, to zrozumiesz  :evil:

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 30, 2008, 16:31:22 »
Chyba jednak nie bo zaraz od startu porobiłem se z nim. :O~ Etenowskim aplikacjom zrobiłem papa i zainstalowałem "przyśpieszacze". :P :P :O~ :O~ :evil: :evil:

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 07, 2008, 21:18:26 »
ludzie jak to przeczytalem to mi was szkoda :) kupcie sobie htc mam 3 i zaden sie jeszcze nie rozwalil
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 08, 2008, 16:25:02 »
ludzie jak to przeczytalem to mi was szkoda :) kupcie sobie htc mam 3 i zaden sie jeszcze nie rozwalil
tyle ze htc nie ma tylu potrzebnych mi funkcji zawartych w jednym urzadzeniu - dlatego wybralem etena i nie zaluje wyboru. a jak ktos chce przeplacic za pda ktore nic nie oferuje, coz

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 08, 2008, 21:39:28 »
i tu musze sie w calosci zgodzic z snik  :ok:
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 08, 2008, 21:50:16 »
primosz, snik a cóż to takiego ma Eten czego nie mają HTC.... chyba dobre samopoczucie   :E
romulus masz rację... :smile:

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 08, 2008, 21:56:25 »
A chociażby ekran VGA w kilku modelach. A po co to komu skoro w kaiserze wystarcza QVGA? No po nic. Więc po co w diamoncie VGA?
Pozatym, ja też nie miałem jeszcze żadnych problemów z etenem.

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 09, 2008, 15:44:53 »
Podkreśle HTC (oprócz tyTN II) nie ma żadnego palmtopa który mnie zadowoli, a TyTN II jest w stosunku do m700/m800 znacznie droższ (300-400zł). A mają to samo. A co do jakości nie będe się wypowiadał po raz któryś w tym wątku.  :wink: :proud:


EDIT: a itak TyTN II nie ma GPS  :O więc trzeba zapłacić co najmneij kolejne 200 zł więcej (na BT) a jest wtedy znaczniej mniej poreczny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2008, 15:46:31 wysłana przez primosz »
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 09, 2008, 16:05:37 »
EDIT: a itak TyTN II nie ma GPS  :O

Jak nie ma jak ma.
http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=733
Built-in GPS:    NMEA 0183 , 20 channels

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:04:32 »
sorry mój błąd po prostu nei znalazłem w opisie i uznałe ze nie ma :wink:
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:24:06 »
Ja też miałem przygody z Etenem i firmą MIP...raz w serwisie był miesiąc- wrocil nienaprawiony. jeszcze bezczelnie MIP twierdzil , ze kazdy sprzet weryfikują po naprawie, wtedy we mnie wzbudziła się złość i tak podyskutowałem z szefem MIPu, ze po drugiej wizycie w serwisie......zwrocili kase - pol roku mialem etena i to za darmo....

ale od tej firmy trzymam sie z daleka, a najgorsze to to, ze mam wrazenie, ze teraz kazdy sprzet jest robiony kiepsko...a moze mam pecha?

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 11, 2008, 15:04:49 »
Według mnie to jednak jakaś lipna partia w tym MIP jest. Ja kupowałem w www.zadowolenie.pl no i jestem www. zadowolony .pl hehe

*

Offline mr.arek

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 19, 2008, 07:26:47 »
co do reklamacji o jakich piszecie to mysle, ze nalezy zawsze przypominac tym firmom o naszych prawach a ich obowiazkach. Krotka sciaga naszych praw ponizej.

http://www.szczecin.pl/urzad/wydzialy/bmrk/poradnik.htm


Wiekszosc firm, w ktorych skladamy reklamacje zeruje na naszej nieznajomosci prawa.
Jak narazie ze swojego nowego zakupu ETEN x800 jestem zadowolony, ale musialem zmienic softa, zeby byc zadowolonym ;)

pozdrawiam
mr.arek

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 19, 2008, 08:33:02 »
ja zaluje tylko ze nie skorzystalem z prawa do oddania tej sztuki (szybko padl ekran) i nie zakupilem innej. mialbym od razu sprawny fon zamiast bawic sie w wysylanie do serwisu i to 2x.