Samoczynne przełączanie z ręcznego na automatyczne wyszukiwanie sieci Asus Zest

  • 2 Odpowiedzi
  • 3592 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Zapodałem sobie kartę Fresha i zauważyłem, że telefon sam zmienia sposób wyszukiwania sieci z ręcznego na automatyczny, co znacznie skraca żywotność baterii. Poczytałem i okazało się, że przyczyną może być stara karta Play. Po wymianie karty na nową (rady z forum) okazało się, że nic się nie zmieniło. Za radą konsultanta Play zamieniłem karty w dwu telefonach (druga karta to Orange) i okazało się, że to Zest sam zmienia sposób wyszukiwania na automat. W drugim telefonie z karta Play wszystko jest OK. I tu moje pytanie (szczególnie do użytkowników Asusa Zest, ale nie tylko): czy ktoś zauważył u siebie podobne objawy i czy macie na to jakąś radę (zmiana ustawień, rejestr, itp.)?

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
zmiana reczna a auto. nie ma wplywu na baterie...wplyw ma zmiana gsm na 3G

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Jeśli korzystasz z jednej sieci i ma ona dobry zasięg, to tak - różnice w zużyciu baterii są mało zauważalne. Ale jeśli korzystasz z roamingu wewnętrznego (Play/Plus), nadajniki są "zajęte" albo ich sygnał jest słaby (a w przypadku Play tak jest często) telefon w "automacie" szuka ciągle najsilniejszego sygnału, a do tego potrzebny jest PRĄD Z BATERII. Jeśli chcesz się o tym przekonać jedź sobie blisko granicy z włączonym romingiem i włącz automat. Nie dość, że bateria padnie dużo szybciej, to będziesz miał połączenia międzynarodowe na bilingu (Ty i Ci którzy do Ciebie dzwonili). Co do zmiany GSM/3G masz rację. A co do meritum: nie pytałem o to czy bateria zużywa się szybciej czy nie, tylko jak uniemożliwić samoczynne przełączanie "ręka"/"automat".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 07:50:23 wysłana przez piechucki »