Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?

  • 20 Odpowiedzi
  • 18488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline manjac

  • ***
  • 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Asus A636N, E52
Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« dnia: Sierpień 02, 2007, 11:35:59 »
Witam
Znajomy ma okazje kupic navi firmy Delphi Grundig, jest to oparte o Destinatora. Na ich stronce jest napisane ze ma pokrycie wiekszosci krajow europy 99,9 % - w tym Polski, znajac realia AM, iGo, itd chcialbym sie zwrocic do uzytkownikow z pytaniem jak sie to co przedstawia producent ma do rzeczywistosci. Bo jak dla mnie to te 99,9 jest trochu zbyt piekne... :wink:

Dzieki
pzdr
..............................................."Jeżeli wszystko zawiodło...przeczytaj instrukcję"...............................................

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2007, 11:43:47 »
Cóż - Destinator używa map Navtecha. A Navtech jak wiadomo, kupił mapę Polski od Emapy, a następnie zdaje się sam ją zmodyfikował nieco. Stąd te 99% pewnie dotyczy głównych miast Polski. Myślę sobie, że raczej 60% byłoby bliższe prawdy.

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2007, 13:24:01 »
A ja tam wierze w te 99.9% pokrycia - znalazlem takie zadupie, jak wies moich Rodzicow - AM moze o czyms takim pomarzyc. I nawet dosc aktualne drogi gruntowe sa naniesione, takze jak dla mnie pokrycie super. Tylko co z tego, jak nie wiadomo, kiedy droga gruntowa, a kiedy asfalt :E. Poza tym znane sa bledy tej mapy, ze nie zawsze mozna zgodnie z nia jechac...

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2007, 15:56:39 »
Ja tam bym tak nie narzekał  :E  Mapy są b.dobre ale rzeczywiście trzeba uważać na "zadupiach", żeby nie wjechać gdzieś i komuś do zagrody  :D
Z Desti możesz śmiało śmigać po Polsce :o)
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline s0828

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TOUCH
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2007, 19:49:33 »
a co to znaczy "pokrycie"? budynki, ich numery też są naniesione w 99,9%? nawigacja door-to-door jest możliwa?

*

Offline manjac

  • ***
  • 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Asus A636N, E52
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2007, 20:03:54 »
nawigacja door-to-door jest możliwa?
no wlasnie o to chodzi  :ohreally: producent podaje ze tak.... a ja szukam odpowiedzi jak jest naprawde  :P

pzdr
..............................................."Jeżeli wszystko zawiodło...przeczytaj instrukcję"...............................................

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2007, 09:58:56 »
Jest możliwa  :O
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 03, 2007, 18:46:12 »
A ja tam wierze w te 99.9% pokrycia - znalazlem takie zadupie, jak wies moich Rodzicow - AM moze o czyms takim pomarzyc. I nawet dosc aktualne drogi gruntowe sa naniesione, takze jak dla mnie pokrycie super.
Sorry ale o jakiej mapie ty tu piszesz???  :ohreally:
Bo póki co mapa Polski dla D6 ma szczegółowe pokrycie dla dużych miast (IMHO bardzo dobre) + główne drogi (krajowe) i na tym koniec. Żadnych wiosek nie da się znaleść...
Czyżby pojawiła się jakaś mapa w "drugim obiegu"...???

*

Offline shado

  • **
  • 102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzedam uszkodzone Mio A201 i pokrowiec, uchwyt
    • http://www.skocz.pl/deco/
  • Sprzęt: Mio A201 Kingston2GB AM4.0.1
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2007, 19:45:44 »
Ktoś kiedyś pisał, że są już nowe mapy, ale są na razie dostępne tylko dla producentów sprzedających zestaw nawigacja+destinator. Być może coś w tym jest. Za kilka dni będę miał dostęp do tej navi to mogę to sprawdzić.
Ile kosztuje ten zestaw Delphi Grundig?
Sprzedam uszkodzone Mio A201 i oryginalny skórzany pokrowiec oraz uchwyt samochodowy

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2007, 20:50:29 »
A ja tam wierze w te 99.9% pokrycia - znalazlem takie zadupie, jak wies moich Rodzicow - AM moze o czyms takim pomarzyc. I nawet dosc aktualne drogi gruntowe sa naniesione, takze jak dla mnie pokrycie super.
Sorry ale o jakiej mapie ty tu piszesz???  :ohreally:
Bo póki co mapa Polski dla D6 ma szczegółowe pokrycie dla dużych miast (IMHO bardzo dobre) + główne drogi (krajowe) i na tym koniec. Żadnych wiosek nie da się znaleść...
Czyżby pojawiła się jakaś mapa w "drugim obiegu"...???

To ja dam Ci przykład: wioska Furmany. Spróbuj ją znaleźć w AM :] W Desti spoko jest  :grin:
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2007, 21:28:36 »
Porównałem sobie kilka map. Zdecydowanie najgorsze pokrycie Polski ma mapa TeleAtlasa (np. TomTom, iGO). Trochę lepsze Imagisu (MapaMap), jeszcze lepsze Geosystems Polska (Automapa - spotkałem się tylko z wersją 3.9.7 - o wersji 4 nie mogę się więc wypowiadać), porównywalne Navteq (Garmin, Destinator), a najlepsze Emapa (MioMap, Autopilot). Jest tylko jeden problem - mapa Emapy ma największą ilość błędów - i to bardzo poważnych błędów. Ale żadna z tych map nie ma pełnego pokrycia - potrafię wskazać kilkanaście bocznych dróg (asfaltowych), których na mapie nie ma. Nie mówiąc o nazwach ulic, czy też numeracji budynków. Tak że do obiecanych 99,9% to każdej z tych map duuuużo brakuje. Nawet 99,9% dróg (bez nazw i bez numerów).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 03, 2007, 22:35:45 »
To ja dam Ci przykład: wioska Furmany. Spróbuj ją znaleźć w AM :] W Desti spoko jest  :grin:

To ta między Zabrodami a Podporąbką w gminie Gorzyce (ta jest nawet w AM3) czy jakaś inna?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 03, 2007, 23:03:35 »
Sorry ale o jakiej mapie ty tu piszesz???  :ohreally:

Eastern Europe NT 2006.Q1 V

Bo póki co mapa Polski dla D6 ma szczegółowe pokrycie dla dużych miast (IMHO bardzo dobre) + główne drogi (krajowe) i na tym koniec. Żadnych wiosek nie da się znaleść...

Na mojej jest takie zadupie, z naniesionymi ulicami, ze w b. dobrych atlasach czasem jest tylko nazwa - a tu mam znakomita wieszkosc ulic - znajdz na AM Rosanow i ulice np. Klonowa, albo Jalowcowa - Rosanow miedzy Zgierzem, Dabrowka Wielka, Ozorkowem i Biala (Polska centralna) - w moim DD6 jest normalna siatka drog w mojej ukochanej wiosce :E. W uwczesnym Igo2006 byla tylko nazwa wioski i jedna glowna ulica.

Czyżby pojawiła się jakaś mapa w "drugim obiegu"...???

Zaden drugi obieg. DD6TS kupiony u dystrybutora w UK. Wersje mapy podalem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2007, 23:08:01 wysłana przez nieboraku »

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 04, 2007, 07:30:48 »
To ja dam Ci przykład: wioska Furmany. Spróbuj ją znaleźć w AM :] W Desti spoko jest  :grin:

To ta między Zabrodami a Podporąbką w gminie Gorzyce (ta jest nawet w AM3) czy jakaś inna?

Chodziło mi o okolice Tarnobrzega. Kiedyś wpisywałem te nazwę i na AM (3.9.7)niestety jej nie było.
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline manjac

  • ***
  • 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, Asus A636N, E52
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2007, 08:56:25 »
Porównałem sobie kilka map. Zdecydowanie najgorsze pokrycie Polski ma mapa TeleAtlasa (np. TomTom, iGO). Trochę lepsze Imagisu (MapaMap), jeszcze lepsze Geosystems Polska (Automapa - spotkałem się tylko z wersją 3.9.7 - o wersji 4 nie mogę się więc wypowiadać), porównywalne Navteq (Garmin, Destinator), a najlepsze Emapa (MioMap, Autopilot). Jest tylko jeden problem - mapa Emapy ma największą ilość błędów - i to bardzo poważnych błędów. Ale żadna z tych map nie ma pełnego pokrycia - potrafię wskazać kilkanaście bocznych dróg (asfaltowych), których na mapie nie ma. Nie mówiąc o nazwach ulic, czy też numeracji budynków. Tak że do obiecanych 99,9% to każdej z tych map duuuużo brakuje. Nawet 99,9% dróg (bez nazw i bez numerów).

Dzieki Wszystkim za polemike :)
czyli podsumowujac: nowa mapa Emapy uzywana w iGo (wersja tylko polska na karcie microSD pokrycie wg iGo drogi - 67%, adresy - 51%) i Miomap, Autopilot, pomimo kosmicznych bledow jest najlepsza  B) a najlepszy soft do jazdy to iGo lub Miomap  :grin:

pzdr
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2007, 09:00:37 wysłana przez manjac »
..............................................."Jeżeli wszystko zawiodło...przeczytaj instrukcję"...............................................

Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 08, 2007, 14:06:29 »
Używam tej mapy Navteq w Navigonie. Pokrycie w większych miastach jest OK. Natomiast poza miastami mapa spisuje się tragicznie. A to właśnie przez posiadaną ilość dróg gruntowych. Są to bardzo często drogi nieprzejezdne, zablokowane szlabanami (w lesie) czy zwykłe ścieżki. I co najgorsze drogi te są traktowane na takim samym poziomie jak drogi lokalne. Więc zamiast jechać asfaltem, cały czas jesteś kierowany na jakieś leśne dukty. Jak ktoś chce zobaczyć, co mam na myśli niech zerknie np. na Kaszuby, okolice Garcza koło Kartuz. Na mapie Navteq można to obejrzeć tu http://mapreporter.navteq.com/dur-web-external/secured/submitDur.do?language=en&button=Go. Na emapie wygląda to całkiem inaczej http://mapa.emapa.pl/.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:41:04 »
Widzisz, bo w Emapie czas temu jakiś coś się zmieniło i zaczęli poprawiać swoją mapę. Przez długi czas ignorowali zgłoszenia błędów, a teraz zaczęli je poprawiać. A kategoryzacja dróg jest rzeczywiście koszmarna.

*

Online tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2007, 11:21:05 »
Ja na mapę z AM 4.01 (339) nie narzekam (wersja mapy z kwietnia 2007) a już wkrótce wersja poprawiona RC1 a do tego masa dodatkowych POI z Miplo.pl

Ja polecam i cena przystępna ok. 370 zł.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2007, 10:00:24 »
Wszelkie PNA (tzw. nawigatory w marketach czy reklamowane w gazetach motoryzacyjnych) oparte o mapy navteq oraz imagis czy emapa nie mają pełnego pokrycia polski. 99% to one mają ale siatki dróg - a siatka dróg to nic innego jak ulica bez nazwy na mapie. Na dzień dzisiejszy nie ma softu ani urządzenia , które miałoby pokrycie adresowe powyżej 55-60% a nazwy ulic (bez nr) około 65-70%. Spojrzcie: http://www.imagis.pl/mapycyfrowe/ obecnie imagis ma chyba największą bazę planów miast i sami piszą że jest to około 90% miejskiej ludności. Nie wiem jaki jest procent ludności miejskiej do wiejskiej ale skoro w Polsce Jest kilkadziesiąt tysięcy miejscowości (mam na myśli "wichury:, wioski, duże wsie, miasteczka, miasta, gminy, powiaty) to jeszcze sporo zostało do zrobienia

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2007, 22:13:46 »
Czy wiesz może, jak jest liczone te 99%? Czy jest to 99% dróg o nawierzchni asfaltowej? O ile zauważyłem, w Destinatorze są drogi tak gruntowe, jak i asfaltowe.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Destinator i pokrycie Polski 99,9% prawda czy fałsz?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2007, 16:07:55 »
Siatka jest liczona kompletnie. Jak 99% to 99% (Autostrady, ekpresówki, krajowe, lokalne, gruntowe, polne). Polscy dostawcy (Imagis, Geosystems, Emapa) mają siatkę 99%, z zagranicznych dostawców tylko navteq (ale tu bym obstawiał może 95% bo naciąłem się na ich mapach że niektórych dróg po prostu nie ma). Jeśli chodzi o nazwy ulic najwięcej wśród Polskich dostawców może pochwalić się emapa, numeracji najwięcej ma imagis, a najbardziej wyważona (stosunek nazw ulic do adresacji i błędów  :E) geosytems. Mogę się oczywiście mylić - to moje prywatne spostrzeżenia. Mapy TeleAtlasa mimo że mają mniejszą siatkę dróg - posiadają więcej adresów