Nawigacja GPS > Navigo

Testowałem NAVIGO 1.0 Proffesional - ZAŁAMKA!!!

(1/6) > >>

Cat^:
Miałem wczoraj "przyjemność" testować handlową wersję NAVIGO Professional 1,0, która od najbliższego poniedziałku ma być już w sprzedaży... Skupiłem się oczywiście na wersji do PocketPC.

Kochani, cudów nie ma: coś co jest tanie to nie może być tak dobre jak coś droższego (choć oczywiście wyjątki się zadrzają...).

Przytoczę tylko kilka moich spostrzeżeń:

1. Program notorycznie "gubi" połączenie z GPS (przypomnę, że używam EMTAC przez Bluetooth i nie zamierzam jak na razie używać nic innego);
2. Wyszukiwanie nazw ulic to jakiś koszmar: nie można wpisywać polskich znaków (zamiast "ś" trzeba pisać "/s", a bez "ogonków" program nie wyszukuje nazw poprawnie;
3. Brak polskich czcionek w opisach widocznych na mapie (podobnie jak w programie cMap).
4. Brak numeracji budynków i wyszukiwania wg numeru bloku w miastach;
5. W skali Polski - co chwilę widzę, że jadę obok(!) drogi - dokładność najdelikatniej mówiąc nienajlepsza
6. Mapy rysują się i przesuwają zdecydowanie za wolno;
7. Brak możliwości ustalenia i śledzenia trasy
8. Mapy - zwłaszcza w zbliżeniach - jakieś takie puste i co najważniejsze - mało czytelne (kwestia kolorystyki?).
9. Kilkakrotne zawieszanie się programu.

I mówię powyższe nie jako przedstawiciel ale jako zadowolony użytkownik droższej, ale zdecydowanie lepszej konkurencji, czyli Automapy.
Tam, żadne z powyższych niedogodności nie występują.

Daszek:
ho,ho, ostro.
Mozna miec nadzieje, ze producent pracuje juz nad poprawka.

MarcinW.:
Może i ostro ale skoro masz wydać na to kupę pieniędzy to chyba takie "ostro" jest zdecydowanie dobrze...


Pozdrowienia Marcin/sq9bbf/Katowice

mago:
Jesli nawet strony www nie umieja przygotowac na czas to co sie dziwic.

umbro:
Miałem okazję korzystać NAVIGO 1,0 ( nie wiem czy to wersja finalna ) Używałem GPS CF Haicom i Pretec połączenie działało , ale jakby bez płynności ....Jeśli chodzi o dopracowanie ogólne , interfejs , wyszukiwanie , nie zakres  pokazywanych map to
oceniam to tak Tomtom 4,5  ... AutoMapa 4,0 .....   Nawigo ~3,0 .....
Pod względem zakresu map ( biorąc pod uwagę Warszawę to AutoMapa jest bez konkurencji , czekamy na polskę .......
W programie Navigo to wyszukiwanie ulic też mnie irytowało , znalazłem na "szybko" conajmniej kilkanaście błędów w pisowni nazw ulic .
Mapa niestety nie jest dokładna ,  brak oznaczeń budynków w Warszawie , program działa wolno , zdarza się przy silnym sygnale GPS , pokazywanie pozycji w formie "skoków kangura "  ( np. jadę katowicką ~ 150 a mapa pokazuje jakbym skakał obok drogi na prawej to na lewej stronie )
Co do wieszania się to raz się to zdarzyło .....
Podsumowując produkt wymaga dopracowania , ale dobrze że jest będzie wybór ......

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej