Nawigacja GPS > MapaMap

Porównanie AutoMapy i MapyMap - przygotowanie

(1/10) > >>

bazi22:
Po przetestowaniu AM i Que zamierzam porównać/przetestować MapęMap. W chwili obecnej nie wiem jeszcze czy artykuł będzie na zasadzie porównanie tych dwóch programów :roll: , czy tylko o MapieMap z odniesieniami do AM, która wyznacza standarty na rynku polskiej nawigacji samochodowej.

W związku z tym pytanie i prośba do użytkowników MapyMap - na co zwrócić uwagę, jakie są wady i zalety tego programu.

P.S.

Tak jak poprzednio nie będę nie będę porównywał map - w końcu to w praktyce GPMapa  :D

limielski:
Sposób tworzenia map ma zasadniczy wpływ na jakość nawigacji - na to czy dojadę szybko do celu, czy będę błądził pół godziny po okolicy
zanim uda mi się dotrzeć tam gdzie chciałem.

Pisząc "sposób tworzenia map" mam na mysli np.
1. inwentaryzację w terenie
2. co stanowiło mapę wyjściową (skala, dokładność, aktualność)

dodatkowo dochodzą algorytmy operowania na niej np.
sposób wyszukiwania adresu itp, itd...

Pisałem już w jednym z postów o przykładzie z moim domem GPmapą i mapamap
Ponieważ adresy są wyliczane w tych produktach "proporcjonalnie do długości ulicy"  a jakość inwentaryzacji w porównaniu z AM jest słabsza (przynajmniej pod kątem numeracji budynków) produkty te wyprowadzają mnie kompletnie  w maliny i na ich podstawie nie mam jak się zorientować o połozeniu mojego domu
- _WŁAŚNIE_ na skutek braku dobrej inwentaryzacji obiektów i "proporcjonalnego algorytmu" wyliczania adresów.
(Mój dom stoi 100-200 metrów od ulicy, która jest adresem mojego domu)

Więc oczywiście mozna z góry załozyć, że nie zajmujesz się mapami, ale...

pomijnięcie spraw związanych z mapami to trochę tak jakbyś chciał porównać jakość włoskiego spagetti przygotowywanych w dwóch restauracjach pomijając jakość makaronu :-)

Pozdrawiam, Leszek Imielski

PS. A tak nawiasem - porównanie AM i QUE było bardzo dobre

gps-y:

--- Cytat: "limielski" ---Pisałem już w jednym z postów o przykładzie z moim domem GPmapą i mapamap
Ponieważ adresy są wyliczane w tych produktach "proporcjonalnie do długości ulicy"
--- Koniec cytatu ---

Dobrze, że dałeś cudzysłów bo numeracja w GPMapie nie jest nadawana proporcjonalnie do długości ulicy – przykład poniżej.
 

Moi (Adam Kubicki):

--- Cytat: "gps-y" ---bo numeracja w GPMapie nie jest nadawana proporcjonalnie do długości ulicy – przykład poniżej.
http://www.gps-y.pl/fotki/numeracja.gif
--- Koniec cytatu ---


Niestety, nie zawsze.
Poniżej zrzut ulicy Ściegiennego w Kielcach. W GPMapie (3.0) i AutoMapie (3n).
Wg. mnie to idealna ilustracja na potwierdzenie proporcjonalności.

Duża posesja nr 5, to dawny KKSM - zakład obróbki marmurów.
Duża posesja nr 13, to Zespół Szkół Zawodowych.
Duża posesja nr 15 (zakryta ikonką szkoły), to I LO im. Żeromskiego.
Na "winklu" z ul. Mała Zgoda jest jeszcze jeden budynek mieszkalny, nr 17.
Obrysy budynków i związane z nimi wielkości posesji są jak najbardziej prawidłowe i proporcjonalne.

Jakie jest zatem inne wytłumaczenie dla takiej numeracji w GPMapie?

MietasM:
W porządku. I chwała AutoMapie, że pokazuje dokładnie adresy. I ten sposób byłby naprawdę dobry, gdyby w AM były WSZYSTKIE adresy. A tak nie jest. Pisałem kiedyś o tym, że AM na 10 szukanych adresów znalazła mi 3. Ostatnio statystyka się pogorszyła. Niech ktoś spróbuje znaleźć w Krakowie adres Armii Krajowej 21 (jeden z większych salonów Volkswagena) albo Mogilska 97 (spory sklep narciarsko-rowerowy). Czyli te 3 znalezione to już nie na 10 a na 12 poszukiwanych. Natomiast MapaMap czy GPMapa pokazałaby mi to przynajmniej w przybliżeniu. IMHO najlepszym rozwiązaniem dla AM byłaby interpolacja brakujących adresów, biorąc za punkty orientacyjne najbliższe budynki zarejestrowane w bazie danych (mapie adresowej). Te interpolowane adresy mogłyby się pojawiać tylko na liście przy próbie wyszukiwania i być oznaczone innym kolorem. Natomiast na mapie nie powinny być widoczne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej