Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa na 7 calach

<< < (12/13) > >>

wsz:
Przecież masz 14 dni na zwrot bez uzasadnienia przy zakupach przez Internet. Skórek chyba nie ma dla wersji innej niż windowsowa.

RUKAT:

--- Cytat: MMac w Listopad 01, 2020, 20:14:35 ---...
Poprzez trybik można chyba ustawić w jakim formacie prezentowane sa wspolrzedne, podczas wyszukiwania adresow dalej podajemy wspolrzedne w postaci minut, sekund; w formacie DD jest tylko preznetacja; pora chyba zmienic przyzwyczajenia :-/
...

--- Koniec cytatu ---
Nie używałem tego nigdy i nie zauważyłem ale rzeczywiście to tyko zmienia wyświetlanie  :mysli: zauważ że o ile ustawiasz współrzędne {st. min. sek. } to jednak wyświetla poniżej w formacie DD . no nie jest to o co Ci chodzi ale na upartego da się ustawić to co potrzeba  :)  Zgłoś sugestię do suportu może to zmienią.  No niestety coś za coś. Też długo upierałem się przy wAM ale jednak ograniczenia sprzętowe przeważyły . Tak naprawdę po jakimś czasie przyznałem że większość ciekawych możliwości z wAM nie była przeze mnie używana. 
Połączone: [time]Listopad 02, 2020, 21:48:40[/time]
--- Cytat: wsz w Listopad 02, 2020, 21:27:36 ---.... Skórek chyba nie ma dla wersji innej niż windowsowa.

--- Koniec cytatu ---
Kolory mapy da się zmienić choć nie bez oporów  :E Trzeba zestaw kolorów wgrać do katalogu z kolorami i podmienić nazwę pliku na któryś z tych co są  a go nie chcemy. oczywiście stary zestaw kolorów trzeba wywalić  i nie zmieniać aktualnie ustawionych kolorów bo aAM sama sobie ten plik przywróci i robi się kaszana   B) ps. potem w programie nazwa kolorów będzie jednak wyświetlana tak jak powinna  np. "na słoneczny dzień" choć w katalogu będzie np. Navy.map.colors
ps2. katalog gdzie trzeba to wgrać to: wewnętrzna pamięć współdzielona/Android/obb/pl.aqurat.automapa/AutoMapa/Colors

MMac:

--- Cytat: wsz w Listopad 02, 2020, 21:27:36 ---Przecież masz 14 dni na zwrot bez uzasadnienia przy zakupach przez Internet. Skórek chyba nie ma dla wersji innej niż windowsowa.

--- Koniec cytatu ---

wiem że może oddac (nawet do 30 czy tez 45 dni) ale oststnio jak oddawalem w tym sklepie aparat foto to pani tak czyścila szmatką ekran i tak sie przyglądała że już myslalem ze mi nie przyjmie; miała wielki watplikowści
żeby sie chociaż dało jakoś przylepić ta folie ktora była na ekranie ale ona sie przylepia z mnóstwiem babli... :-/
Połączone: Listopad 03, 2020, 07:52:12
--- Cytat: RUKAT w Listopad 02, 2020, 21:41:21 ---Nie używałem tego nigdy i nie zauważyłem ale rzeczywiście to tyko zmienia wyświetlanie  :mysli: zauważ że o ile ustawiasz współrzędne {st. min. sek. } to jednak wyświetla poniżej w formacie DD . no nie jest to o co Ci chodzi ale na upartego da się ustawić to co potrzeba  :)  Zgłoś sugestię do suportu może to zmienią.  No niestety coś za coś. Też długo upierałem się przy wAM ale jednak ograniczenia sprzętowe przeważyły . Tak naprawdę po jakimś czasie przyznałem że większość ciekawych możliwości z wAM nie była przeze mnie używana. 

--- Koniec cytatu ---
widziąłem że pod spodem jest podane w formacie DD, bede musiłąsię przyzwyczaić :-)


--- Cytat: RUKAT w Listopad 02, 2020, 21:41:21 ---Kolory mapy da się zmienić choć nie bez oporów  :E Trzeba zestaw kolorów wgrać do katalogu z kolorami i podmienić nazwę pliku na któryś z tych co są  a go nie chcemy. oczywiście stary zestaw kolorów trzeba wywalić  i nie zmieniać aktualnie ustawionych kolorów bo aAM sama sobie ten plik przywróci i robi się kaszana   B) ps. potem w programie nazwa kolorów będzie jednak wyświetlana tak jak powinna  np. "na słoneczny dzień" choć w katalogu będzie np. Navy.map.colors
ps2. katalog gdzie trzeba to wgrać to: wewnętrzna pamięć współdzielona/Android/obb/pl.aqurat.automapa/AutoMapa/Colors

--- Koniec cytatu ---

kolory to jeszcze jakos moga byc bardziej mi chodzilo o uklad na panelu pilota )albo jak sie to zwie) zeby wszystkie parametry trasy byly ladnie zebrane po lewej jak w wAM; ale to widac kolejne przyzwyczajecie ktore bede musial zmienic :-)

wsz:
W przypadku Automapy na Androida nie ma anonsów o nowych wersjach, więc co jakiś czas dołącz po WiFi nawigację do Internetu, by sprawdzić, czy nie ma aktualizacji Automapy i wystartuj aAM, by sprawdzić czy nie ma aktualizacji map lub smartroutes. Jeśli są, to wybierz w oknie opcję instalowania od razu (nie w nocy), wskaż miejsce (pamięć urządzenia lub karta - pewnie karta u Ciebie) i załaduj nowe aktualizacje. Potem aAM prosi o restart i proces zakończony (żaden PC nie jest tu potrzebny). Aktualizacje można wgrywać bez ważnej licencji (potrzebna jest ona do wyznaczania tras, nawigacji).

MMac:
no i w tym roku udalo sie zrobic pare tysiecy kilometrow na Navitelu T757 i najnowszej Automapie :-)
Sam sprzet w porownaniu do modecoma to niebo a ziemia :-) fixa łapał bardzo szybko; nie gubil sygnalu po drodze; po wyjechaniu z tunelu prawie natychmiast mial sygnal;
Ale wady tez ma
- otóż kilka razy sie zdarzyło że nie widział karty pamięci (którą dodałem jako rozszerzenie pamięci wewnętrznej); musiałem kilka razy restartować sprzęt; a pamieć wydawało sie w miarę markowa (SanDisk)
- dzwięk jest za słaby; troszke głośniej radio i nie słychać co "mówi" nawidacja

Co do automapy to
- fajnie ze jest wprowadzanie współrzędnych w formacie DD (bo sie do nich przyzwyczaiłem)
- podoba mi się zmiana kolejności punktów VIA na definiowanej trasie
- kilka razy sie "wywrocila" z jakimś błędem podczas wyznaczania trasy ale po informacji o błędzie zaraz przeliczyła na nowo i było ok
- nie rozumiem też dlaczego po wgraniu aktualizacji musze mieć połaczenie z internetem w celu weryfikacji licencji....
- szkoda ze sie nie da pokazac na pilocie dodatkowo ile zostalo z calej trasy - jak mamy prezentacje dotyczaca dojazdu do punktu to jeszcze chetnie bym widzial gdzies ile zostalo do mety :-)
- sie przyzwyczailem i lubie miec prezentacje wysokosci npm; tylko ze w aAM jest to prezentowane w komplecie ze wspolrzednymi GPS a wolalbym z nazwa miejscowosci (chyba ze sie da przestawic)
- nie rozumiem dlaczego po przekroczeniu kazdej granicy automapa wyswietlala mi jakies info zakrywajace ekran; nawet sie nie wczytywalem ale chyba o radarach; i to mimo tego ze mialem wylaczone wszystkie POI
- algorytmy wyznacza tras chyba tez by musieli poprawic bo:
--- we Wloszech w okolice Bibione kazala zawracac na podwójnej ciągłej (zamiast pojechać jak drogowskaz wskazywał to pojechałem jak mi Automapa pokazala a ona za chwiel kazala zawracac)
--- w Chorwacji podczas dojazdu do galerii handlowej przeciagnela nas po takich bocznych i waskich uliczkach przez kilka kilometrów ze cieżko bylo sie wyminać z jadącymi z przeciwka; mimo ze galeria byla obok glownej drogi
--- podczas powrotu z Wloch do Polski na terenie Austri tez chciala z autostrady zjezdzac na jakies boczne drogi mimo ze mialem trase "szybką" ustawioną (rozumiem ze to powinno "szybkimi drogami" prowadzic); mimo ze zostalem na autostradzie to przewidywany czas dojazdu finalnie sie nie zmienil czyli ten zjazd nic by mi nie dał

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej