Nawigacja GPS > AutoMapa
Automapa się gubi i wyznacza trasę
RUKAT:
Dokładnie tak samo nie będzie bo jak przyjeżdżasz drugi raz w to samo miejsce to jest inna konfiguracje satelitów (był za blokiem a teraz w zenicie)
Spróbuj w ustawieniach gps zmienić "ignoruj odchylenia..." na duże
tomek27:
A co to zmieni ignorując odchylenia na duże? pomoże to na drugi raz jeżeli sie pogubi? czy jakie to ma znaczenie?
pozdro ;)
zdzis.michal:
--- Cytuj ---Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.
--- Koniec cytatu ---
To, że złapie sygnał nawet w garażu, nie oznacza to, że nie jest to sygnał odbity a przez to błędnie podaje pozycję. Dopiero namiar na kilka satelitów jednocześnie pozwala wykluczyć błąd. Na forum były już ciekawe przykłady początkowego błądzenia trasy np. kilka razy w koło bloku do ustabilizowania się. Naprawdę przegląd zapisu trasy pozwala wiele wywnioskować, co się działo.
Chociaż myślę, że w tym wypadku nie ma to miejsca, ważne jest też odwzorowanie map (wg jakiej daty i sposobu). Zdarza się, że taki pomiar potrafi przenieść delikwenta kilkaset metrów w inne miejsce. Sprawa jest niekiedy opisywana w czasopismach żeglarskich, gdzie pozycja z GPS jest kluczowa. W innym miejscu wskazuje dobrze. Widać to niekiedy w portach.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
RUKAT:
--- Cytat: tomek27 w Kwiecień 03, 2015, 02:09:32 ---A co to zmieni ignorując odchylenia na duże....
--- Koniec cytatu ---
AM zaczyna przeliczać trasę gdy zjedziesz z wyznaczonej. Gdy GPS ustali pozycję z dużym odchyleniem od rzeczywistości może być tak że wypadnie to na sąsiedniej drodze .AM uzna ze zjechałeś z trasy i zacznie przeliczać . "ignoruj odchylenia duże" zwiększa tolerancję AM na chwilowe niedokładności GPSa ale może się zdarzyć że błędnie pokaże drogę którą jedziesz np. serwisówka zamiast autostrada :)
zdzis.michal:
--- Cytuj ---np. serwisówka zamiast autostrada :)
--- Koniec cytatu ---
Nie tylko na autostradzie.
Np. w Gdańsku blisko równolegle do ulicy Aleja Zwycięstwa jest ulica Koński Trakt. Z obu ulic są całkowicie różne możliwości zjazdu. Nawet przy małych odchyleniach GPS często nawigacją myli obie ulice i prowadzi po niewłaściwej.
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej