Android OS > Galaxy Note III

Kiepski odbiornik GPS w note 3

<< < (3/3)

temp333:
Problemy softwarowe przerabiałem w omni, niestety nigdy to nie jest wina oprogramowania, a samego odbiornika. Powiem tak - note 3 ma odbiornik wystarczający do nawigacji samochodowej, ale z tego co znalazłem na forum to ludzie mają problem z dokładnością np. w endomondo -> [*****]/f936/note-3-problemy-z-doka-adnoa-ciae-gps-a-w-sporcie-endomondo-itp-377558/]http://[*****]/f936/note-3-problemy-z-doka-adnoa-ciae-gps-a-w-sporcie-endomondo-itp-377558/[/url]

U mnie też rysuje ślad jakbm szedł pijany, a używając odbiornika zewnętrznego jest dużo dokładniejszy odczyt i to w zwykłym gpsie bez glonass. To co jeszcze zauważyłem, ale może tylko u siebie to spóźniony odczyt - tzn. przejechałem jakiś zjazdd, a note pokazuje że właśnie jestem w tym miejscu ;) Różnica jest bardzo niewielka i można tego nie zauważyć, ale znowu po podłączeniu zewnętrznego problemu nie ma. Testowane w kilku programach, więc alogrytmy przybliżające pozycje pomijam.

A teraz gwóźdź programu - użytkownicy note 4 też już zgłaszają problemy z dokłądnością GPSa http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-4/453482-samsung-galaxy-note-4-gps-problem.html

No i jeszcze jedna kwestia - 100 testów note'a 3 i 4 w sieci, każdy sra z zachwytu jakie to nie jest idealne urządzenie, a w żadnym teście nie ma śladu po rzetelnym teście GPS z zapisem śladu lub porównania z innym normalnym gpsem :) Ciekawe czy powstanie kiedyś chociaż jeden portal, który przetestuje rzetelnie smartfona :) Jest prawdziwa luka w świecie pseudo testów ;)

BigStar:
Nie jest to problem z samym sprzętem, ale coś z oprogramowaniem spieprzyli. Co więcej nie z samym gps, ale akcelerometrem. Zauważyłem ten problem po zabawie z google cardboard. Samo mi przesuwa w programie, ucieka, cuduje... poszukałem i faktycznie coś jest nie tak z wiekszością NOTE 3 od andka KK. U mnie na bolączkę pomaga konfiguracja (autotesty sensorów) z poziomu *#0*#, jeśli to nie pomaga (telefon musi leżeć płasko, równo i nieruchomo) to używam GPS status, a konkretnie kalibracji nachylenia i obrotu. Niestety także przy grze Ingress widać jest te bugi, bo dosłownie często gdy opdale to "pływam" strasznie. Aż wstyd w tak flagowym modelu taki bug. Nie wiem jak jest z najnowszym andkiem (kolega ma ver G, nie miałem jednak okazji złapać w rękę jego fona, może poprawili).

temp333:
Ooo, to już jakaś konkretna informacja :) W takim razie poczekam do nowego androida 5 i może coś się zmieni, a w międzyczasie pobawie się tymi autotestami sensorów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej