Android OS > Galaxy Note III

Kiepski odbiornik GPS w note 3

(1/3) > >>

temp333:
Witam,

Mam pytanko do użytkowników note 3 - czy zauważyliście u siebie problem z GPSem? Czasem po włączeniu gps status błąd lokalizacji jest wysoki i wynosi 10m i więcej, a innym razem schodzi do 3m i jest ok, jednak rzadko przez dłuższy czas taki się utrzymuje. Zostawiłem teraz kilka razu gps status na dłużej i najpierw pokazywał 3 metry, potem wskoczył na 10 i nie chciał zejść poniżej.

Telefon nigdy nie gubi mi sygnału, ale przy dokładności 10m google maps pokazuje mi czasem że jade po równoległej drodze i nie zawsze potrafi odnaleźć się na rondach. W sytuacji gdy mam 3 m jest dobrze, ale właśnie bardzo często skacze do 10 m i długo nie chce zejść niżej. Jeszcze inna sprawa - po zmianie orientacji ekranu zawsze resetuje się gps i musi kawałek potrwać aż złapie pozycje - 1-2 sekundy.

GPS status pokazuje mi że łączy się od 12 do 19 satelitów, a jednak żadna satelita nie świeci mi na kolor zielony(bardzo mocny sygnał), a jedynie wchodzi na słaby żółty. Czyżby w note 3 był kiepski odbiornik gps? Z tego co czytałem na zagranicznych forach - użytkownicy AT&T mają problemy z modłuem gps, który gubi sygnał(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2612757).

vonski:
Ja zrobiłem ze swoim Note jakieś 10kkm i nigdy problemów z GPS nie miałem (Yanosik, Automapa, iGo). Czasem przy kiepskiej pogodzie zdarza się, że sygnał zaniknie na kilkadziesiąt sekund, ale to rzadkość. Problemów z dokładnością nie stwierdziłem, odchyleń od faktycznej pozycji również.

Którego programu dokładnie używasz do sprawdzenia, bo GPS Statusów jest w sklepie na pęczki. Daj linka to zainstaluję i sprawdzę u siebie.

temp333:
Dzięki za odzew :) Mała pomyłka - chodziło mi o gps test, czyli ten najpopularniejszy: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=pl

U siebie przez rok czasu także nie stwierdziłem większych problemów i nie raz używałem nawigacji, ale pierwszy raz zgubiła mi się ok 2tyg temu na A4 - zjechałem w zjazd i jechałem równoległą, a on mi pokazywał że jade nadal po autostradzie. Potem takie coś zdarzyło się jeszcze raz - zaczął mi motać się na skrzyżowaniu, ale ogólnie sygnału nie zgubił nigdy nawet jak leży głeboko schowany między siedzeniami. Problem jest z dokładnością - najpierw wskakuje 3m, a jak poleży to skacze na 10.

Zachowuje się podobnie do tego z filmu: note 2 vs xperia z

https://www.youtube.com/watch?v=S96Ufe5VEbg

Note jak widać skacze z 13 do 30 i tak w kółko, a xperia trzyma swoją dokładność jak trzeba. W moim note jest podobnie - też tak skacze tylko troche rzadziej i schodzi do 3 metrów(10 feet). Dziwne jest to że czasem dokładnośc wynosi 3 metry jak złapie zaledwie 10 satelit(po starcie), a maleje gdy złapie ich 19 :) Na google maps dokładność również jest wyświetlana - jest pokazywane kółko, czyli obszar w którym jesteśmy - jak mam 3m to obrys pokrywa się z trójkątem pokazującym pozycje, a gdy wzrasta - kółko rozrasta się na większy obszar - wtedy wiem że dokładnośc nie jest taka jak powinna bo wtedy nawigacja nie wie do końca gdzie jestem - np. na skrzyżowaniu, rondzie itd.

vonski:
Generalnie takie odchylenia jak przy jeździe pasem równoległym do autostrady to raczej standard, miałem to już na kilku urządzeniach. Nie od dzisiaj wiadomo, że GPSy w smartfonach to nie jest cudo techniki. Skakanie potestuję i sprawdzę, ale niech sie pogoda zrobi lepsza, bo póki co nad moim miastem ciężkie chmury.

temp333:
Znowu potestowałem GPS i może faktycznie jestem troche przewrażliwiony, jednak z GPSem w note 3 i tak jest coś na rzeczy. Po włączeniu GPS test przeważnie osiąga 3 metry dokładności i trzyma to jakiś czas, a potem z niewiadomych przyczyn wskakuje na 9-10 m :) Nigdy nie wskakuje na 4, 5 czy 6 tylko od razu na wyższą wartość i przeważnie się tego trzyma. Teraz najlepsze - wchodzę w settings i daje clear agps data, za moment znów widze ładnie 3 metry i znów jest tak przez jakiś czas. Jeśli zmieniłaby się widocnzość satelit to dlaczego po resecie znów mam dobrą wartość?

Aktualizacja: Po zmianie pozycji i umiejscowienia pod szybą dokładność utrzymuje się dobra przez 90% czasu i rzadko skacze do 9-10 metrów. Widocznie trzeba się pogodzić z tym że jak umieszczam go między fotelami to może czasem lekko wariować lub pokazywać że jade równoległą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej