Android OS > Galaxy Note III

Powtarzające się powiadomienia o wydarzeniu z kalendarza.

(1/1)

tomsiw:
Witam.

Czy Wam też tak się dzieje czy tylko mi?
Chodzi o to, że jeśli ustawię przypomnienie w kalendarzu, to wyświetla się ono ale po jakimś czasie (zupełnie przypadkowym, jednak nie dłuższym niż kilka minut) to samo przypomnienie pojawia się po raz kolejny. Problem polega na tym, że takie powtarzające się powiadomienia dotyczące jednego zdarzenia potrafię się pojawiać co kilka minut nawet 10 razy i nie ma kompletnie żadnej zasady co ile i jak dużo tych powiadomień będzie.
Nie mam ustawionych drzemek a powiadomienie wyłączam przesuwając na ekranie czerwone "X" a nie żółte "ZZ". Telefon mam od nowości, nie mam roota a sprzęt jest zaktualizowany do stockowego KitKat 4.4.2. Nie mam żadnych alternatywnych programów do obsługi kalendarza ani zadań itp. Ogólnie duży porządek w telefonie i staram się dbać, żeby go nie zaśmiecać.
Wygląda mi to jak błąd systemu ale ciekawi mnie, czy u Was też pojawiły się takie problemy.

AutoMichu:
Używam kalendarza Googla i aplikacji "Business Cal". Nigdy nie zdarzały mi się takie powtarzające powiadomienia.
Podejrzewałbym jakąś inną aplikację. Niedawno miałem problem z odbieraniem rozmów. Po resecie telefonu, pierwszą odbierałem normalnie, ale kolejnych już nie mogłem. Winna była aplikacja testująca szybkość telefonu.

tomsiw:
Mam rozwiązanie problemu!
Wydaje się bardzo niedorzeczne a jednak prawdziwe i potwierdzone wielokrotnymi testami.
Otóż problemem jest oryginalna okładka S-view Cover Samsunga!
Gdy okładka jest zamknięta, powiadomienia włączają się kilkukrotnie (nigdy nie wiadomo ile ostatecznie razy) co kilka lub kilkanaście minut (nigdy nie wiadomo w jakim odstępie czasu). Otwieranie okładki, wyłączanie powiadomienia a następnie ponowne zamknięcie okładki powoduje taki właśnie efekt. Wystarczy zdjąć okładkę lub ją tylko otworzyć i nie zamykać - wówczas powiadomienie pojawia się tylko jeden raz i nie powraca po jego wyłączeniu.
Dziwne, prawda? I tu się pojawia kolejne moje pytanie. Czy ktoś też zaobserwował to u siebie (oczywiście mam na myśli użytkowników okładki S-view Cover), czy tylko ja mam taki problem, który sugerowałby uszkodzenie tego akcesorium?

oskarb:
Podejrzewam, że to nawet nie wynika z uszkodzenia akcesorium ale z błędem w skrypcie obsługującym tą właśnie współpracę telefonu z s-view.

mayday21:
Miałem ten sam problem, co prawda już nie używam sview ale po m.in. wymianie oprogramowania w serwisie samsunga przestał występować

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej