Android OS > Desire Z

Jak wygląda sprawa z custom ROM-ami dla DZ?

(1/1)

Atlantis:
Muszę przyznać, że mięły wieki odkąd ostatnio wgrywałem do telefonu nieoficjalny ROM. Chyba miało to miejsce jeszcze w czasach, kiedy posiadałem urządzenie z Windowsem Mobile. ;)
Jakieś dwa lata temu kupiłem nowy egzemplarz Desire Z i bardzo zależało mi na zachowaniu gwarancji, dlatego nic nie rootowałem, nie zdejmowałem blokad ani nie eksperymentowałem z alternatywnymi ROM-ami. Jadnak teraz nie dosyć, że gwarancja się skończyła, to ja kupiłem sobie nowy telefon a więc mogę pomyśleć nad przedłużeniem egzystencji DZ jako dodatkowej "słuchawki". Mam w związku z tym kilka pytań:

1) Na ile po wgraniu custom ROM-u mogę liczyć na poprawę wydajności. Bo na stockowym niekiedy potrafiło być tragicznie - zwłaszcza gdy brakowało RAM-u i Android musiał wywalić HTC Sense, która to nakładka uruchamiała się potem przez kilkanaście sekund. Czy na czystym ROM-ie mogę liczyć jeszcze na szybkie i sprawne działanie systemu i większości aplikacji, czy raczej 800 MHz, jednordzeniowy procek i 512 MB pamięci to po prostu za mało jak na dzisiejsze czasy?
2) Jak wygląda sprawa z custom ROM-ami? Jest coś, na czym działa wszystko jak na stockowym, czy ciągle (jak w czasach WM) wymiana systemu wiąże się z pójściem na kompromis? Bo na jednym nie działa aparat, na innym radio FM, a na jeszcze innym automatyczna regulacja jasności podświetlania...
3) Wiem, że na to pytanie zwykle nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale jaki jest w tej chwili najlepszy i najbardziej stabilny ROM dla tego telefonu? Widziałem, że wyszedł oficjalny Cyanogen Mod 10 w wersji stable. Faktycznie jest stabilny? Wszystko na nim działa jak powinno, czy mimo wszystko są jakieś braki i niedociągnięcia?

jirajamgo:
 Jako były posiadacz powiem ci że kiepsko jest jedyne sensowne romy dla desire z to 2.3 wszystko 4 i wyżej chodzi kiepsko bo sprzęt po prostu nie wyrabia :wink:

Atlantis:

--- Cytat: jirajamgo w Kwiecień 10, 2014, 15:39:35 ---
Jako były posiadacz powiem ci że kiepsko jest jedyne sensowne romy dla desire z to 2.3 wszystko 4 i wyżej chodzi kiepsko bo sprzęt po prostu nie wyrabia :wink:

--- Koniec cytatu ---


A co mógłbyś polecić? Rozumiem, że custom ROM w wersji 2.3 i tak będzie działał lepiej od stockowego (chociażby z uwagi na brak HTC Sense)? :) Można spodziewać się sporego wzrostu szybkości systemu?
Jak jest ze stabilnością i działaniem poszczególnych komponentów? Trzeba iść na kompromis, jak to często miewał miejsce w czasach WM?

jirajamgo:
 Ja na stockowym nie siedziałem a używałem tego http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1242480 i chodził dobrze, cpu kręciłem na 1ghz albo 1,2ghz i działało to zadowalająco. Co do stabilności to było stabilnie i wszystko działało. Partycję miałem sformatowane też na EXT4 lub EXT3 bodajże.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej