Lumia 925 wirus Tapsnake

  • 3 Odpowiedzi
  • 26963 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lumia 925 wirus Tapsnake
« dnia: Marzec 17, 2014, 21:30:39 »
Podczas otwierania aplikacji Esay Compass  pojawił się dziwny komunikat. Zacząłem sprawdzać, co to takiego. Odnośnik otworzył przeglądarkę i to, co zobaczyłem sfotografowałem drugim telefonem. Szkoda, że tej fotki nie potrafię tu pokazać. Z informacji wynikało, że telefon jest zainfekowany groźnym wirusem o nazwie Tapsnake. Załączona była prośba o zainstalowanie aplikacji Windows celem usunięcia tego wirusa.  Co sądzicie o tym ? Jeśli to wirus, to co z tym fantem zrobić ?
(Przepraszam, powinno być załączone zdjęcie)

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Lumia 925 wirus Tapsnake
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2014, 22:14:57 »
Według mnie jest to zwykła reklama
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Lumia 925 wirus Tapsnake
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2014, 11:12:54 »
Też tak obstawiam, reklama mająca na celu nakłonienie nieznających się ludzi do wgrania jakiegoś podejrzanego softu, który niby ma usunąć wirusa.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Lumia 925 wirus Tapsnake
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2014, 21:16:50 »
W tej sprawie obecnie też jestem przekonany, że to reklama a raczej głupi kawał. Podobną informację uzyskałem od stron Nokii na Faceboku. Jestem prawie na 100 % przekonany, że ta aplikacja skierowała mnie na tę stronę, bo od czasu do czasu pojawiały się różne minireklamy.