Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Windows Phone 7/8.x/10

Lumia 925 - bateria

(1/3) > >>

henrykja:
Od niedawna posiadam Lumię 925 - jak na razie wszystko ładnie pięknie, ale bateria to porażka, to znaczy, nawet przy minimalnym użytkowaniu nie wytrzymuje dwóch dni pracy. Według mojej wiedzy, zrobiłem wiele, by ograniczyć pobieranie prądu, niewiele to pomogło. Mój poprzedni telefon to HTC HD2 - po trzy-letniej eksploatacji, w podobnych warunkach bateria trzyma co najmniej trzy dni.
 Piszę o tym, bo może ktoś zna problem i wie, jak zdecydowanie ograniczyć zużycie prądu przez ten telefon. Byłbym wdzięczny za taką informację.

WiateR:
Czarne tło, wyłączona usługa lokalizacyjna.

biblo:
Poniższe wskazówki znalazłem na jednym z portali poświęconym Windows Phone. A swoją drogą, to codzienne doładowywanie smartfona, to obecnie niestety standard...

- Włącz oszczędzanie baterii (menu > ustawienia > Oszczędzanie baterii).

- Wyłącz ekran podglądu. Aby zaoszczędzić baterię wyłącz godzinę na wygaszonym ekranie lub zmień ustawienie na interwał lub podejrzyj (menu > ustawienia > podgląd).

- Wyłącz podwójne kliknięcie aby wybudzić ekran (menu > ustawienia > dotknij > Kliknij dwa razy, aby obudzić telefon).

- Ustaw minimalną jasność wyświetlacza w trybie automatycznego dopasowania (do menu > ustawienia > jasność), wyłącz dopasowanie automatyczne i ustaw niską jasność wyświetlacza a następnie włącz ponownie automatyczne dopasowanie.

- Wyłącz aplikacje w tle - te, które nie są potrzebne (menu > ustawienia > aplikacje > zadania w tle).

- Jeżeli nie korzystasz z NFC to go wyłącz w ustawieniach (menu > ustawienia > dotknij+wyślij).

- Ustaw dłuższe przerwy pomiędzy sprawdzaniem poczty w Twoich kontach pocztowych (menu > ustawienia > poczta+konta i wejdź w ustawienia danej skrzynki pocztowej).

- Skróć czas po jakim wygasi się ekran (menu > ustawienia > ekran blokady > ekran wyłącza się, kiedy minie).

- Włącz podtrzymywanie łącza Wi-Fi ponieważ zużywa mniej energii niż połączenie w celu przesłania danych pakietowych (menu > ustawienia > Wi-Fi > zaawansowane > nie wyłączaj sieci Wi-Fi po wyłączeniu ekranu).

- Wyłącz skanowania w poszukiwaniu nowych sieci Wi-Fi (Powiadom mnie o znalezieniu nowych sieci).

- Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć wchodząc do menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox.

- Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję w menu > ustawienia > muzyka+wideo.

- Jeżeli skończyłeś korzystać z aplikacji kliknij przycisk wstecz (strzałkę) aby ją zamknąć. Kliknięcie w logo Windows Phone spowoduje dalsze działanie aplikacji w tle. Jeżeli posiadasz najnowszą aktualizację Lumia Black to możesz szybko wyłączyć aplikacje przytrzymując strzałkę i klikając w X widoczny w prawym górnym rogu aplikacji.

- Jeżeli nie zależy Ci na stałej aktualizacji wyników w Xbox Live możesz ją wyłączyć (menu > ustawienia > aplikacje > gry > połącz z usługą Xbox).

- Jeżeli nie korzystasz z Xbox Music to wyłącz tę opcję (menu > ustawienia > muzyka+wideo).

WiateR:
Podobny efekt można osiągnąć kupując dowolny telefon bez systemu. :P

biblo:
Eeee... W większości nie są to jakieś kluczowe opcje... da się bez nich wytrzymać :-) ale... ja już od dawna jestem przyzwyczajony do pilnowania doładowywania telefonu (w domu, pracy, samochodzie) i mam je chyba wszystkie włączone :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej