Root w Samsung Galaxy Young

  • 8 Odpowiedzi
  • 31886 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Root w Samsung Galaxy Young
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:02:36 »
Kupiłem Samsung Galaxy Young. Ma stockowy Rom 4.1.2 i oczywiście nie ma roota. Jak można go zrootować ? Pomożecie?
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:11:52 »
 Jak byś poszukał to byś znalazł  :P Na konkurencyjnym forum jest tutek jak zrobić roota, na XDA też coś jest.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2013, 21:54:24 »
Pozwolę sobie zauważyć, że możesz sobie wsadzić swoją odpowiedź w... buty.
Wiesz - piszesz. Nie wiesz - nie piszesz. Proste.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:16:10 »
Są tez tacy co piszą ze w sieci jest odpowiedź wystarczy poszukać, prawda? Pzdr

*

don.kamillo

Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2013, 08:10:50 »
To jest to samo, co samsung galaxy y?

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:12:34 »
Nie. To nie to samo.
Samsung Galaxy Y występuje w różnych wersjach i ma oznaczenia: S5360, S5360B, S5360L, S5360T, S5363, S5367, S5369, S5390 lub GT-S6102,
a Samsung Galaxy Young ma oznaczenie GT-S6310.
O rootowaniu Galaxy Y trochę w sieci jest, a o Youngu zero.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:52:25 »
Cytuj
Witam, zakładam ten temat dla posiadaczy Samsunga Galaxy Young GT-S6310
Posiadam go już prawie miesiąc, telefon jak do tej pory mnie nie zawiódł, może nie ma i mocnego procesora, ale naprawdę daje radę, udało mi się go zrootować i niedługo będę pracował nad oczyszczonym stockiem lub może i CM a;)

Opiszę wam tutaj jak wgrać ClockworkMod oraz zrootować telefon.

Do wykonania ROOTa będzie nam potrzebne:
- ClockworkMod ( Nie było to łatwe do zrobienia, sam telefon odmawiał współpracy z z wewnętrzną kartą SD, bo jest ona montowana jak blok Fuse, ale dałem sobię radę, karta SD nie działała nawet na stockowym recovery... )
- Odin
- Paczka SuperUser

Paczki dostępne na moim FTP Index of /Galaxy6310

Wgrywamy ClockworkMod :)
Dostałem Informację, że moje ClockworkMod działa także wyśmienicie na Samsung Galaxy Young Duos !Więc bez obaw możemy wgrać je także na edycję Duos i wykonać ROOT :)Musimy mieć już zainstalowane sterowniki do naszego Telefonu

Uwaga ! Robienie Backupów nadal jest nie naprawione, gdy będę miał więcej czasu - spróbuje to naprawić.


Jeśli Telefon nie jest wykrywany mimo zainstalowanych sterowników, spróbuj zmienić port USB, najlepiej na tylni

Pobieramy Odina(Odin3.rar) z mojego FTP wraz z paczką pod nazwą >recovery.tar.md5< & >supersu.zip<
Teraz wyłącz telefon i włącz go trzymając VOL- oraz Home, puść kiedy pojawi się Napis "Warning( Bla Bla )" i wtedy wciśnij VOL+, podłącz kabel USB i sprawdź czy telefon został wykryty w Odinie oraz czy są ustawione ptaszki "Auto Reboot" oraz "F. Reset Time":

[ATTACH=CONFIG]49987[/ATTACH]
Teraz naciskamy na napis "PDA" wybieramy pobrane archiwum recovery.tar.md5 i naciskamy Start.
[ATTACH=CONFIG]49988[/ATTACH]
Po około 15 sekundach nasz Telefon sam się zresartuje
Hurra ! Zainstalowałeś ClockworkMod Recovery na swoim Galaxy Youngu !
UWAGA !! Jeśli potrzebujemy stockowe Recovery, najlepiej jest wgrać cały system, lecz na moim FTP jest także stockowe recovery z Softu XEO, pod nazwą recoverystock.tar.md5 !
Po wgraniu Recovery, nasz licznik flashowań wzrośnie o +1, jeśli chcemy to zresetować ( Potrzebujemy do tego ROOTA ! ) Pobieramy z XDA-Developers "Triangle Away", instalujemy, uruchamiamy i wybieramy opcję "Reset count flasher"

Ale co teraz ?

Jak wiemy poprzez Recovery możemy zrobić dużo rzeczy wgrać ROM, wyczyścić telefon, zrobić backup itd itd.
Opiszę teraz co zrobić dalej

Wgrywanie ROOTa

Gdy nasz telefon już się uruchomił, wrzucamy na wewnętrzną kartę pamięci pobrane archiwum pod nazwą supersu.zip
Przytrzymujemy przycisk zasilania, wybieramy opcję Uruchom Ponownie ( Jeśli ktoś nie posiada takiej opcji, zostaje wyłączyć telefon :) ) i przytrzymujemy VOL + oraz Home ( Jeśli robimy to z wyłączonego urządzenia to wciskamy przycisk Power ) aż do momentu podświetlenia się na czarno na chwilkę ekranu, wtedy puszczamy kombinację i naszym oczą pokaże się ClockworkMod.
Nawigacja po Recovery jest standardowa, czyli:
VOL+ - W górę
VOL- - W dół
Przycisk Power - Zatwierdzenie
Back - Do tyłu
Więc teraz:

Wybieramy:
 - install zip from sdcard

- choose zip from sdcard
- Na karcie znajdujemy nasz supersu.zip - zatwierdzamy
- Wybieramy opcje Yes - install supersu.zip

Czekamy na koniec procesu instalacji
UWAGA !! Po instalacji ROOTa nie zaleca się robienie aktualizacji via OTA !

Finito ! Teraz cofamy się i wybieramy Reboot System Now i cieszymy się ROOTem :)

Zmiana CSC

Zanim zaczniemy.. co to jest CSC ?
- CSC jest to kod Państwa/Operatora w którym zostało zakupione nasze urządzenie, Polski kod CSC jest to XEO, a dla Operatora Plus w naszym kraju jest to PLS.

Po co zmieniać kod CSC ?
Kod CSC zmieniamy dla własnej wygody oraz nowych softów, wiadomo, że jeśli mamy Telefon brandowany z Plusa (Czy innego operatora) zanim dostaniemy nowszy soft, będziemy zmuszeni czekać dłużej od innych oficjalnych (XEO) urządzeń - lub możemy go wcale nie dostać.

Zmieniamy CSC
Do zmiany CSC potrzebujemy ROOT'a ( Uwaga, zmiana CSC nie działa na Sofcie od PLUSA ! Pobieramy nasz soft XEO ( Hotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: Samsung-Updates.com-GT-S6310-XEO-S6310XXAMB6-1361983665.zip ), wgrywamy go i dopiero wtedy postępujemy dalej ! )
- Pobieramy ze sklepu Play Aplikacje
- Instalujemy ją oraz uruchamiamy
- Zaznaczamy "Try with ROOT mode" i klikamy Change CSC ( Program poprosi nas o prawa ROOT )
- Na samej górze, w pasku, będziemy widzieć nasz aktualny kod CSC, jeśli jest już to XEO, nie mam potrzeby zmiany, jeśli nie, przewijamy listę na sam dół, wybieramy XEO i klikamy Install
UWAGA !! Po kliknięciu INSTALL nasz Telefon automatycznie dokona fabrycznego resetu, bez zatwierdzeń, więc radzę zrobić backup np. Titanium Backup

Jeśli nasz Telefon złapie bootloopa( Uruchamia się tylko Recovery ) po zmianie CSC, najlpiej wgrać ponownie recovery/ew soft.

- Gotowe ! Nasz kod CSC został zmieniony :)

Kernel

>>Work in progress..



*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:03:19 »
Superowsko. Dzięx.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 10:12:31 wysłana przez malylysy »
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Root w Samsung Galaxy Young
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2013, 14:14:05 »
Można prosić o aktywne linki?