Windows Phone 7/8.x/10 > Oprogramowanie Windows Phone

Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail

(1/1)

modrih:
Witam!

Posiadam telefon z Windows Phone 7.8, mam też na koncie gmail mase kontaktów z numerami telefonów (każdy). Chcę to zaimportować do mojego telefonu.

Na stronie http://people.live.com po podłączeniu konta Google bez problemu ładuje się lista kontaktów - ale w telefonie po synchronizacji nie mam. Natomiast jak w telefonie utworzę jakiś kontakt - ładnie w usłudze Live się pojawia.

Co zrobić by móc korzystać z kontaktów w moim telefonie tak aby ładnie sie synchronizowały albo z Google gmail, albo z live?

Niestety eksport do Outlook csv przez gmail i odczyt w Live z pliku jest nie możliwy - wyskakują błedy. Zmieniałem format pliku CSV, kombinowałem z importem do Outlooka - niestety nie daje to rezultatu, pozatym gmail pomimo zaznaczenia porawnych opcji generował mi jakieś głupoty w tych pliksach CSV - pomimo że konto Live bardzo ładnie zczytało moje wszystkie kontakty z numerami telefonów.

Jakieś porady? :)

pozdrawiam

---------

Udało się - rozwiązaniem było dodanie w "People" w telefonie konta Gmail jako konta Exchange i podanie serwera m.google.com

billi:
Dlaczego nie zrobisz na telefonie konta z gmail ?

revanmj:
O ile pamiętam to w 7.8 Microsoft wywalił taką opcję, bo pierwotnie Google miało zablokować synchronizację po EAS razem z innymi, czyli kilka miesięcy temu. MSowi udało się jednak namówić ich do przełożenia tej daty dla sprzętów z WP bodaj do końca czerwca, ale i tak w mobilnych okienkach trzeba już ustawiać synchronizację po EAS ręcznie.

billi:
Opcja wywalona ale nadal można odpowiednio ustawiając w telefonie konto gmail z synchronizować wiadomości, kontakty i kalendarz. Link do ustawień.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej