Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail

  • 3 Odpowiedzi
  • 28914 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline modrih

  • *
  • 73
  • Sprzęt: niestety do tej pory nie wiem co ja mam ale jest to coś jak mda III, qtek 9090, spv m2000, audiovox xv6600,
Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail
« dnia: Maj 03, 2013, 05:51:28 »
Witam!

Posiadam telefon z Windows Phone 7.8, mam też na koncie gmail mase kontaktów z numerami telefonów (każdy). Chcę to zaimportować do mojego telefonu.

Na stronie http://people.live.com po podłączeniu konta Google bez problemu ładuje się lista kontaktów - ale w telefonie po synchronizacji nie mam. Natomiast jak w telefonie utworzę jakiś kontakt - ładnie w usłudze Live się pojawia.

Co zrobić by móc korzystać z kontaktów w moim telefonie tak aby ładnie sie synchronizowały albo z Google gmail, albo z live?

Niestety eksport do Outlook csv przez gmail i odczyt w Live z pliku jest nie możliwy - wyskakują błedy. Zmieniałem format pliku CSV, kombinowałem z importem do Outlooka - niestety nie daje to rezultatu, pozatym gmail pomimo zaznaczenia porawnych opcji generował mi jakieś głupoty w tych pliksach CSV - pomimo że konto Live bardzo ładnie zczytało moje wszystkie kontakty z numerami telefonów.

Jakieś porady? :)

pozdrawiam

---------

Udało się - rozwiązaniem było dodanie w "People" w telefonie konta Gmail jako konta Exchange i podanie serwera m.google.com
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 06:07:21 wysłana przez modrih »

*

Offline billi

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2013, 12:39:42 »
Dlaczego nie zrobisz na telefonie konta z gmail ?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2013, 19:50:22 »
O ile pamiętam to w 7.8 Microsoft wywalił taką opcję, bo pierwotnie Google miało zablokować synchronizację po EAS razem z innymi, czyli kilka miesięcy temu. MSowi udało się jednak namówić ich do przełożenia tej daty dla sprzętów z WP bodaj do końca czerwca, ale i tak w mobilnych okienkach trzeba już ustawiać synchronizację po EAS ręcznie.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline billi

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: Windows Phone 7.8 import kontaktów z Gmail
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2013, 22:26:36 »
Opcja wywalona ale nadal można odpowiednio ustawiając w telefonie konto gmail z synchronizować wiadomości, kontakty i kalendarz. Link do ustawień.