Android OS > P920 3D

[ROM] ICS 4.0.4 beta V28b + recovery + root

(1/12) > >>

Trolu:
Aktualizacja 07.04.2013 INFORMACJE I LINKI DO V30A TUTAJ

Niemożliwe przez miesiące staje się możliwe. Z Dalekiego Wschodu dotarły radosne informacje o becie Android 4.0.4 na P920!!! Od jakiegoś czasu czujni obserwatorzy mogli dostrzec poruszenie na serwerach LG. Pojawiły się niedostępne, tajemnicze pliki *.kdz w nazwach których można było dostrzec liczby 30 oraz 28. Dziś na xda trafiły informacje o wycieku wersji V28b (wydanie niemieckie).

Link do oryginalnego tematu KLIK

Powyżej zawarta jest bogata kolekcja zrzutów ekranu (wraz z potwierdzeniem wersji Androida czyli 4.0.4  :) )

Dynamicznie także rozwija się temat na xda: KLIK

Pierwsze opinie na xda na temat romu:
Ogólnie rzecz ujmując: szybki i lekki rom. Brak jakichkolwiek programów dodatkowych dla operatorów sieci komórkowych. W standardzie na pierwszy rzut oka programy i gry te same co w czystym GB (rzecz jasna uaktualnione). 3D i wszelkie funkcje z nim związane działają poprawnie. SMSy nareszcie są normalnie wysyłane (160 znaków, a nie 80 jak w portowanym ICS)

ZNANE BUGI I BRAKI

* brak dźwięku przy korzystaniu z HDMI
* podświetlenie przycisków dotykowych po każdorazowym dotknięciu ekranu (brak opcji podświetlania tylko po naciśnięciu przycisku)
* brak funkcji "face unlock"
* brak radia FM (pliki dla Gingerbread nie działają)
* okrojony domyślny launcher (tylko 3 tapety, brak obsługi motywów, trybu poziomego)
* kiepska jakość wykonywanych zdjęć 3D
* słaba czułość ekranu
Pliki do pobrania:

KDZ
KLIK (prawy przycisk myszy i zapisz jako...)
lub
KLIK

BIN
KLIK

ZIP
KLIK


INSTALACJA

* Zalecana jest instalacja z Gingerbread (lub custom romu) za pomocą oficjalnego programu do update LG korzystając z tego poradnika. Przed instalacją za pomocą oficjalnego flashera zmień nazwę pliku "P920V28B_00.kdz" na "V28B_00.kdz"
* Można próbować instalować plik *.bin programem serwisowym LG poradnik z xda-developers.
* Instalacja ZIP nie jest zalecana! Z uwagi na różnice w partycjach GB, portowanego ICS i bety ICS mogą być problemy z dostępem do pamięci wewnętrznej i karty micro SD, zniknięciem IMEI i innymi kwiatkami. Gwoli ścisłości: upewniwszy się że mamy w telefonie recovery dla Gingerbread (nie dla ICS portowanego z SU760) (można go wgrać za pomocą tego programu) zgrywamy zipa do pamięci wewnętrznej lub na kartę micro SD. Wyłączamy telefon przytrzymujemy kombinację klawiszy 3D + VOL- + POWER wchodzimy do recovery, wybieramy opcję "install zip" wskazujemy nasze archiwum zgrane do pamięci lub na kartę i rozpocznie się proces instalacji.
INSTRUKCJA WGRYWANIA RECOVERY

Nie ma róży bez kolców. Poniższa metoda wgrywania recovery posiada dwie wady:

* Telefon po wyłączeniu sam uruchamia się ponownie. Rozwiązanie: gdy podczas ponownego rozruchu zniknie srebrne logo LG i pojawi się czerwone naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER tak długo aż ekran i podświetlenie przycisków dotykowych nie zgasną
* Nie przywracaj ustawień fabrycznych z poziomu systemu! Bezpieczną opcją powinien być factory reset wykonany z recovery (niesprawdzone).

* Pobierz i zainstaluj LG United Mobile Driver (nie jest on wymagany, zapobiegnie jednak pojawianiu się zbyt wielu komunikatów o niemożności instalacji sterowników do modemu i innych)
* Za pomocą tego poradnika sprawdź czy w "Menadżerze urządzeń" nie ma urządzenia OMAP4430, jeśli są to prawy przycisk myszy, właściwości i wybierz odinstaluj.
* Pobierz i zainstaluj OMAPFlash Installer
* Pobierz i wypakuj [All-In-One][P920](v. 1.2)
* Wyjmij kartę sim, microSD oraz baterię z P920 i podłącz za pomocą kabla USB do komputera.
* Pomiń wyszukiwanie sterowników w Windows Update i wskaż lokalizację folderu usb_drv_windows czy to w folderze Program Files (x86)\Texas Instruments\OMAPFlash\ czy też wskaż ten sam folder w katalogu do w którym wypakowałeś [All-In-One][P920](v. 1.2)
* Odłącz telefon od komputera i podłącz ponownie. Jeżeli ponownie wyskoczy monit o instalację sterownika dla OMAP4430 to wskaż raz jeszcze lokalizację folderu w katalogu do w którym wypakowałeś [All-In-One][P920](v. 1.2)
* Uruchom [All-In-One][P920].bat i postępuj z instrukcjami pojawiającymi sie na ekranie:

* Podłącz telefon(bez baterii) do komputera i naciśnij Enter.
* Gdy pokaże się napis "wait 5 sec" włóż baterię. Powinny pojawiać się kolejne ciągi znaków.
* Wybierz opcję 8 (ICS bootloader) i naciśnij dwukrotnie Enter. Jeżeli pojawi się napis "waiting for device" i nie zniknie w ciągu kilkunastu sekund (a na ekranie telefonu nie pojawi się srebrne logo LG (tryb fastboot)) wyjmij baterię, odłącz telefon i wróć do początku punktu 8.
* Jeżeli na ekranie po udanej operacji wgrania bootloadera ICS pojawi się w programie informacja o sukcesie po naciśnięciu Enter przejdziesz do menu programu All-In-One
* Zainstaluj dowolne recovery CWM lub TWRP dla GB w sposób analogiczny jak bootloader (wgrywanie recovery może potrwać kilka sekund, waży ono około 6-7 MB). Jeżeli program wisi na "waiting for device" wyjmij baterię, odłącz telefon, uruchom program ponownie, i na nowo wykonaj procedurę połączenia się (nie musisz już instalować bootloadera o ile jego instalacja wcześniej przebiegła pomyślnie)
* Gotowe! Odłącz kabel, wyjmij i włóż baterię - ciesz się P920 z recovery. Aby wejść do recovery mając wyłączony telefon naciśnij i przytrzymaj kombinację 3D + VOL- + POWER.


WGRYWANIE ROOTA

Pobierz Su_Bbox_1.20.2_gazhead_signed.zip i wrzuć do pamięci wewnętrznej telefonu lub na kartę micro SD. Mając zainstalowane recovery wyłącz telefon, naciśnij kombinację 3D + VOL- + POWER. Po uruchomieniu się recovery wybierz "wipe dalvik/cache", a następnie "install zip" lub podobną i wskaż na plik Su_Bbox_1.20.2_gazhead_signed.zip.

DODATKI

Domyślny Launcher wydaje się być odrobinę okrojonym. Modyfikacja autorstwa iodaka dodaje: nowe tapety (10 zamiast 3), wsparcie dla motywów, motywy możliwe są do pobrania z App Managera, możliwość automatycznej zmiany orientacji ekranu plus kilka drobnych usprawnień. V28launchermod_iodak.zip. Instalacja analogiczna do wgrywania roota.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące czystego romu (bez recovery i roota)


* Skanowanie pamięci wewnętrznej i karty micro SD trwa bardzo długo (nawet kilka minut). Czy da się jakoś temu zaradzić?
Skopiuj dane na dysk komputera, a następnie wybierz Ustawienia -> Pamięć -> (przejdź na koniec listy) -> Skasuj pamięć wewnętrzną, a następnie Wyczyść kartę SD.
* Telefon wykrywa kartę sim, ale nie mogę połączyć się z Internetem, błąd połączenia. Brak łączności 3G.
Wykonaj przywracanie ustawień fabrycznych: Ustawienia - > Kopia zapasowa i resetowanie -> Ustawienia fabryczne. UWAGA! JEŻELI INSTALOWAŁEŚ INNY BOOTLOADER I RECOVERY NIE RÓB TEGO!!! Po takiej operacji telefon może wpaść w recovery loopa, a jedynym ratunkiem będzie skorzystanie z tego poradnika. Bezpieczniejsze może być wykonanie factory reset w recovery (niesprawdzane).

ZA WSZELKIE NIEPOŻĄDANE EFEKTY (USUNIĘCIE DANYCH Z TELEFONU, UCEGLENIE, BRAK ŁĄCZNOŚCI Z KOMPUTEREM I TEMU PODOBNE PRZYPADKI) NIE ODPOWIADAM! UPDATE WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!


Postaram się w miarę na bieżąco aktualizować temat. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe informacje to proszę się z nimi podzielić z resztą użytkowników P920  :wink:

romulus:
Sory kolego ale nie wgrasz romu wedle tego opisu http://pdaclub.pl/forum/lg-p920-3d/%28tutorial%29-wgrywanie-romow-w-formacie-*-kdz-oficjalnym-flasherem/ może wykasuj link do tego ponieważ:
-jak chcesz wgrać oryginalnym softem, skoro link odnosi się do pliku online który znajduje się na serwerze LG
-można wgrać modyfikowanym softem LG_KDZ_FW-Update_OfflineFix ale dopiero ja zamontujesz wirtualny serwer shttps i zmodyfikujesz ścieżkę serwera
 # localhost name resolution is handled within DNS itself.
#   127.0.0.1       localhost
#   ::1             localhost
127.0.0.1 csmg.lgmobile.com

Na chwilę obecną nie chce mi się robić opisu.

CO do jednego poprzez niepoprawne procedury wgrywania i niepełne opisy na forach ten rom "uśmierca" fona i kasuje imei ale to już nie problem.
Rom jest mega "chudy" mega szybki. Z poprawnie działającym aparatem 3D. Jak zawsze dopracowany przez LG bez zbędnych śmieci.

mackus:
czemu nie da się zmienić tapety w lockscreenie? Mogę wybierać tylko z tych 3, a jak wskaże z galerii to nic się nie zmienia. Ktoś sobie z tym niby poradził na xda ale tak to opisał, że nic z tego nie wiem
 Originally Posted by Corvus Corax View Post
Guys, I found the solution for this problem, too. Cleared data for Gallery and Lock Screen Settings and I did a setup of the Lockscreen once again and - BAM! It finally accepts the changes.
Nie wiem jak mam przeinstalować ten locskreen (jak go odnajuduje w system/app to niestety nie da się go przeinstalować, kończy się nie powodzniem) wyczyścić dane galerii tez nie wiem, bo nie znam ścieżki.
Mam jeszcze pomysł , że może jakby pododawać do tego folderu z 3 tapetami fotki które chcemy ustawić to by zadziałało, ale też nie mogę ich odnaleźć

marmen:
Proszę o pomoc... Zainstalowałem tego roma z poziomu recovery i... Po restarcie na ekranie widze tylko logo LG i nic sie nie dzieje. Jak mogę przywrócić poprzednią wersję ewentualnie cokolwiek w celu uruchomienia fona?

romulus:
Czy instalacja zatrzymała się na kilku %? spoko nic mu nie będzie. Co pokazuje po podłączeniu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej