Android OS > HTC Android

Odblokowanie bootloadera przez htcdev i instalacja fastboot na OS X

(1/1)

revanmj:
1. Pobierz instalator fastboota dla OS X z tej strony, rozpakuj archiwum i zainstaluj program odpalając plik ADB Install Mac.sh w terminalu.

2. Odblokowuj bootloader korzystając ze strony htcdev.com (wszystko jest ładnie wyjaśnione w kreatorze znajdującym się na stronie, więc nie będę tu opisywał, jedyna różnica polega na wpisywaniu komend w terminalu OS X zamiast linii poleceń Windowsa (cmd)).

3. Pobierz Custom Recovery dla swojego modelu i ROM, który chcesz wgrać. ROM skopiuj do pamięci telefonu (wbudowanej lub na kartę SD, w zależności od posiadanego telefonu), a plik IMG z recovery umieść na biurku.

4. Wejdź w tryb fastboot na telefonie (było to już wyjaśnione przy okazji odblokowywania bootloadera), a następnie podłącz go do komputera.

5. Uruchom terminal i wpisz polecenie fastboot flash recovery [ścieżka_do_recovery] (zamiast ręcznie pisać ścieżkę do pobranego wcześniej pliku z ClockworkMod Recovery, można go po prostu przeciągnąć do okna terminala, samą ścieżkę oczywiście piszemy bez nawiasów kwadratowych).

6. [Ten krok może nie być wymagany. W starszych modelach od HTC, Custom Recovery nie może modyfikować partycji z jądrem systemu jeśli odblokowaliśmy bootloader przez htcdev, w wyniku czego trzeba je instalować ręcznie przy pomocy fastboota . Nie wiem czy w nowszych nadal jest z tym problem, ale poprawne wykonanie tych instrukcji nie zaszkodzi.]
Wypakuj z archiwum ROMU plik boot.img (nie kasuj archiwum, będzie potem potrzebne) i wydaj w terminalu komendę fastboot flash boot [ścieżka_do_boot.img].

7. Teraz możesz już przejść do zainstalowanego wcześniej CWM Recovery i zainstalować ROM (na telefonie wybrać opcję bootloader, odczekać aż pojawi się komunikat o skanowaniu karty, następnie wybrać opcję Recovery i poczekać na jego załadowanie).

8. Gdy Recovery się uruchomi, wystarczy już zainstalować nowy ROM w tradycyjny dla danego urządzenia sposób (czyli zazwyczaj wipe, instalacja archiwum ZIP zawierającego ROM z karty pamięci / wbudowanej pamięci i instalacja gapps i restart urządzenia).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej