PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze

  • 24 Odpowiedzi
  • 12531 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« dnia: Październik 01, 2011, 11:41:03 »
Witam, mam taki problem. Przy próbie wejścia w tryb bootloadera telefon (htc 7 pro) wyświetla tło takie jak w bootloaderze i napis PC92100 SS-BC (4K) i nic więcej. Przez Zuna normalnie się aktualizuje i przywraca do poprzednich wersji, w każdym romie to samo. Proszę pomóżcie

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2011, 12:36:32 »
No to uległeś tzw. pół-zbickowaniu telefonu. Zablokowałeś sobie bootloader, a najgorsze jest to, że nie ma na to jeszcze lekarstwa (zaczęło się od Mozartów). Bez pytania Cię obstawiam, że wgrywałeś ROM Mango oficjalną wersję, która wyciekła, a nie robiłeś tego przez Zune tylko przez RUU (wystarczy jednorazowe wgranie takiego ROM-u i już jesteś w czarnej du...). Póki co nikt na XDA nie znalazł na to sposobu. A ROM zapewne pobrałeś stąd: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1254930
Piszę to, bo mając RTM 7720 Mango sam aktualizowałem przez Zune do oficjalnego Mango i zmieniło mi SPL na wersję 3.2, ale normalną i w tryb bootloadera mogłem normalnie wejść (już sobie przywróciłem SPL 1.22 obsługiwany przez DFT). Także sądzę, że nikt Ci nic na to nie poradzi (narazie).

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2011, 13:11:16 »
Było dokładnie tak jak piszesz. Z tym że po aktualizacji do oficjalnego mango było wszystko ok. chciałem wgrać rspl i nie było na liście wersji 3.2 więc wybrałem chyba 2.1. Dopiero teraz doczytałem że tak to się może skończyć.

1. Oficjalne mango wgrywa mi się w wersji angielskiej, czy w tym przypadku mogę jakoś przestawić język na polski?

2. Jest szansa na to że wraz z nowym mango zaktualizuje się rónież bootloader i wszystko wróci do normy?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2011, 13:30:01 »
Wiesz kłopot jest w tym, że Twojego telefonu w obecnym stanie bootloadera nie rozpozna komputer - czyli przez RUU nic Ci nie wejdzie bo żeby wgrać musisz mieć urządzenie w trybiue zwyczjanego bootloadera, a nie tego tworu, który masz i ktory nie jest rozpoznawany. Myślę, że jeżeli widzisz po podłączeniu telefonu do PC i synchronizacji by Zune wyświetla Ci komunikat o dostępności nowej wersji tzn. update to ja bym się nie zastanawiał i próbował. Raze z oficjalną wersją Mango wgrywa Ci również SPL więc może odblokuje Ci bootloader, ale pewności nie mam. Jeżeli by Ci się udało wgrać Mango z SPL 3.2 to dalej już sobie poradzisz. Zrobisz downgrade SPL (opisałem to tu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279905), a później będziesz mógł wgrać sobie preNoDo z XDA, odblokować telefon, a to po to, żeby móc dodać wpis w rejestrze i dopiero zrobić aktualizację Mango i pobrać paczkę z j.polskim. A jeżeli Ci się nie będzie chcaiło to po downgrade SPL będziesz mógł zapodać już HSPL i wgrać customROM. Zasadniczo to nie masz zdaje się nic do starcenia i napisz czy oficjalne Mango odblokowało bootloader poprzez wgranie nowego SPL.
A odpowiadając na pytania:
1. Nie
2. Jak w opisie powyżej - nie wiem, musisz spróbować.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2011, 13:31:48 wysłana przez Budniu »

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2011, 13:54:10 »
Kłopot w tym że to mi się stało po wgraniu oficjalnej wersji mango 7720 i bootloadera 3.2. Przywracanie przez zuna poprzednich wersji nic nie daje. Zastanawiam się tylko czy jak wyjdzie nastepna aktualizacja mango z nową wersją bootloadera, czy wtedy bootloader się naprawi i czy będzie można w niego wejść.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2011, 13:58:43 »
A ja to tak sobie myślę, że może spróbuj na gwarancji oddać do serwisu niech robią, a co. Przecież HSPL-a nie masz, który by Cię dyskwalifikował, ROM-u gotowanego też nie, system zaktualizowany do oficjalnej wersji Mango. Powedz, że się zawiesza, nie zawsze uruchamia, restaruje a to wszystko stało się po tym jak aktualizowałeś by Zune i zrobiło Ci się w bootloaderzez takie coś.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2011, 14:14:08 »
Też o tym pomyślałem, ale ten czas!!!
Po przywruceniu przez Zuna kopi zapasowej do wersji 7.0.7008.0 wersja bootloadera pozostaje ta sama czyli 3.2.
Może dało by się podmienić kopię w zunie tak aby wgrał się inny bootloader?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2011, 14:42:58 »
Zaraz, zaraz czy to znaczy, że nie masz już tylko jednej linii tekstu w bootloadre, o które pisałeś:
Cytuj
wyświetla tło takie jak w bootloaderze i napis PC92100 SS-BC (4K)
a masz pełne info o SPL 3.2 ???
Jeżeli tak to telefon masz uratowany. Napisz co Ci się wyświetla -DOKŁADNIE.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2011, 14:55:58 »
Przy próbie wejścia w tryb bootloadera jest to samo. Po przywróceniu przez zuna kopi zapasowej sprawdzam w settings>about>more information i tam w tej chwili jest: OS version 7.0.708.0, Bootloader version 3.2.2250.0
Nowa wersja bootloadera zainstalowała się przez zuna więc może można tą operację odwrócić?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2011, 15:12:01 »
Bracie, proszę Cię nie testuj mojej cierpliwości. Uruchom telefon w trybie bootloadera i napisz mi co Ci się wyświetla na trójkolorowym ekranie.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2011, 15:19:04 »
tylko to: PC92100 SS-BC (4K)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2011, 15:24:44 »
No to lipa, nic z tym nie zrobisz, przykro mi musisz czekać na jakiegoś fixa z XDA, albo tak jak pisałem - serwis.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2011, 15:46:17 »
ok. myślałem tylko że jakbym podmienił kopie zapasową w zune na taką z inną wersją bootloadera to może zainstalował by się i było by ok.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2011, 16:19:59 »
Wiesz kłopot jest w tym, że Twojego telefonu w obecnym stanie bootloadera nie rozpozna komputer - czyli przez RUU nic Ci nie wejdzie bo żeby wgrać musisz mieć urządzenie w trybiue zwyczjanego bootloadera, a nie tego tworu, który masz i ktory nie jest rozpoznawany. Myślę, że jeżeli widzisz po podłączeniu telefonu do PC i synchronizacji by Zune wyświetla Ci komunikat o dostępności nowej wersji tzn. update to ja bym się nie zastanawiał i próbował. Raze z oficjalną wersją Mango wgrywa Ci również SPL więc może odblokuje Ci bootloader, ale pewności nie mam. Jeżeli by Ci się udało wgrać Mango z SPL 3.2 to dalej już sobie poradzisz. Zrobisz downgrade SPL (opisałem to tu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279905), a później będziesz mógł wgrać sobie preNoDo z XDA, odblokować telefon, a to po to, żeby móc dodać wpis w rejestrze i dopiero zrobić aktualizację Mango i pobrać paczkę z j.polskim. A jeżeli Ci się nie będzie chcaiło to po downgrade SPL będziesz mógł zapodać już HSPL i wgrać customROM. Zasadniczo to nie masz zdaje się nic do starcenia i napisz czy oficjalne Mango odblokowało bootloader poprzez wgranie nowego SPL.
A odpowiadając na pytania:
1. Nie
2. Jak w opisie powyżej - nie wiem, musisz spróbować.


Jeszcze jedno mnie męczy:
1. czy jeżeli przywrócę kopię zapasową przez zune do OS version 7.0.708.0 i później zaktualizuje telefon przez konto założone na lokalizację PL to zainstaluje mi się Mango PL?
     1a. Jeżeli nie to jak normalny śmiertelnik który nie odblokowywał telefonu ma legalnie prześć z ENG na PL?
2. Skoro nowa wersja bootloadera zainstalowała się wraz z nowym Mango to może istnieje sposób aby tą sytuację odwrócić?
3. Może ktoś ma kopię zapasową wraz z instalką Nodo z instalką bootloadera i po podmianie kopii w zune dało by się ją przywrócić na innym telefonie? (nie pamiętam z jakim romem zmieniała się wersja bootloadera z 1. na 2.?)
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 20:29:38 wysłana przez zibolz »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2011, 17:22:50 »
Ad 1: Obecnie nawet nie wiem czy zaktualizujesz telefon z poziomu 7008 (M$ oficjalnie ogłosił koniec wsparcia dla preNoDo i zblokował aktualizacje z serwera). A jeżeli ruszy aktualizacja to odpowiedź brzmi tak - zainstalujesz Mango.
Ad 1a: Proste - Ma nie przechodzić z EN na PL tylko kupić nowy produkt - telefon z Mango. Od początku było powiedziane, że polski w Mango będzie, ale stare telefony go nie dostaną. Wszystko co się działo w sieci to były spekulacje i pobożne życzenia. Pogódź się z tym faktem, że polskiego oficjalnie do urządzeń pierwszej generacji NIE DOSTANIESZ.
Ad 2: Jeżeli by istniał to spece na XDA by o tym już pisali. Istnieje możliwość obniżenia SPL (sam to robiłem) ale nie w sytuacji gdy masz zblokowany bootloader (śwaidczy o tym jedna linia tekstu). Tu musisz czekać na łaskawość XDA lub serwisu.
Ad. 3: Nie wiem czy będą się zgadzały dane ID (tak bym to nazwał) charakterystyczne dla każdego urządzenia (na XDA założyłem nawet wątek i czekam na jakąś odpowiedź: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1287214) Co nie zmienia faktu, że nawet przy tym zabiegu bootloader i SPL zostają te nowe (próbowałem: po aktualizacji do ofcijalnego Mango miałem SPL 3.2, przywróciłem z backupu kopię i wszystko było tak jak w kopii oprócz ... SPL-a, który powinien się przywrócić do 1.22, a jednak został 3.2 - ja sobie go obniżyłem wgrywając sam SPL z oryginalnego ROM-u NoDo, ale miałem NIE ZABLOKOWANY BOOTLOADER tak jak Ty). Czytaj o tym tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279905

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2011, 20:31:34 »
Dzięki

*

Offline tulis

  • **
  • 170
  • Sprzęt: Rhodium,Rose, htc 7 Pro
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2011, 14:39:17 »
Witam
Mam pytanie bo nie chcę popełnić tego samego błędu co kolega chodzi o kolejność czynności jaką muszę wykonać  bo nie ukrywam chciałbym się cieszyć ojczystym językiem a niestety już wgrałem oficjalne Mango co podciągnęło mi
OS version 7.10.7720.68 (mango)
bootloadera do wersji 3.2
z tego co tu poczytałem największym problemem jest teraz zejście do wersji niżej z bootloaderem, czyli jak dobrze zrozumiałem czynności jakie muszę wykonać wyglądają następująco i tu moje pytanie czy wszystko wykonam w dobrej kolejności:
pkt. 1) odblokować urządzenie hevron
pkt. 2) Zejść z Mango do Nodo poprzez zune
pkt. 3) Wgrać niższy bootloader  - 1.22 wg. tej instrukcji.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279905
pkt . 4) zmienić klucz w rejestrze na język polski
pkt. 5) poprzez zune wgrać Mango.
Czy kolejność wykonania czynności będzie prawidłowa?


*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2011, 15:46:20 »
Trochę poplątałeś:
1. Wgrać stockROM preNoDo, a tym samym wgrasz SPL 1.22
2. Odblokować urządzenie Chevronem.
3. Dodać wpis w rejestrze.
4. Zaktualizować do NoDo i sprawdzić czy wpis jest nadal. Jeżeli zginął dodać go ponownie i skopiować plik *.xml z ustawieniami aparatu.
5. Zaktualizować do Mango.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2011, 07:23:54 wysłana przez Budniu »

*

Offline tulis

  • **
  • 170
  • Sprzęt: Rhodium,Rose, htc 7 Pro
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2011, 16:06:28 »
Dzięki za odpowiedź

« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2011, 07:10:41 wysłana przez tulis »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2011, 07:25:01 »
Sr mała korekta poprzedniego postu:
1. Wgrać stockROM preNoDo, a tym samym wgrasz SPL 1.22
Rozpędziłem się, a przecież NoDo już nie odblokujesz. Sr

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2011, 15:17:24 »
Witam, mam taki problem. Przy próbie wejścia w tryb bootloadera telefon (htc 7 pro) wyświetla tło takie jak w bootloaderze i napis PC92100 SS-BC (4K) i nic więcej. Przez Zuna normalnie się aktualizuje i przywraca do poprzednich wersji, w każdym romie to samo. Proszę pomóżcie



Po drugiej aktualizacji Mango do 7740, zainstalowała się nowa wersja bootloadera w wersji 5.10.2250.0. Przy próbie wejścia w tryb bootloadera wyświetla się teraz:
PC92100 SS-BC(4K), SPL-5.10.2250.0(132274) MNG MicroP(LED) 0x06.
SD SANDISK 7580MB
Partition Info-v211v413
F400
Oczywiście komputer nie widzi telefonu, Brak napisu "serial", no i to "F400".
Jak macie jakieś pomysły, będę zobowiązany.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2011, 17:31:51 wysłana przez zibolz »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:17:26 »
Szczerze to muszę przyznać, że pojęcia nie mam co oznacza te F400. Próbowałeś może tego: http://pdaclub.pl/forum/htc-wp7/downgrade-spl-5-xx-dla-urzadzen-htc/msg1545855

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2011, 21:35:41 »
Jeszcze nie. Brak drugiego kabelka USB mnie powstrzymał. Teraz jednak się zastanawiam, bo w tej chwili mogę oddać na gwarancję jeszcze, jak coś pójdzie nie tak to będzie większy problem. Telefon w tryb bootowania wchodzi bez problemów, więc powinno się udać obniżenie SPL. Pytanie tylko czy naprawi to bootloadera. Z drugiej strony aktualizacja przez ZUNE powinna przywrócić SPL do wersji 5 wrazie czego, tak aby mimo wszystko po tym zabiegu można było oddać go do serwisu. Jak się odważę pokombinować we własnym zakresie - dam znać. Pozdro

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2011, 17:29:32 »
Napisz jak poszło o co w końcu zrobiłeś.

*

Offline zibolz

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • bo żeby zapalać, samemu trzeba płonąć
  • Sprzęt: HTC 7 PRO
Odp: PC92100 SS-BC (4K) w bootloaderze
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2011, 16:02:25 »
W końcu udało się naprawić bootloadera wg. instrukcji:
http://pdaclub.pl/forum/htc-wp7/downgrade-spl-5-xx-dla-urzadzen-htc/msg1545855
Teraz wszystko działa i jest ok.