Różne > Skradzione

Blokada IMEI w Polsce a UK?

(1/4) > >>

Komandosik:
Witam, kilka dni temu byłem w Anglii/Londyn. Został mi skradziony telefon - niestety. Telefon był z Angielskiej dystrybucji - wiem że ukradł mi go któryś z polaków pracujących na budowie.  Mam pytanie, czy ktoś orientuje się czy blokada u operatora w UK (sprawa została zgłoszona na policje) obowiązuje poza UK? Martwi mnie trochę że mój sgs2 może trafić na allegro czy któregoś z członków rodziny złodzieja w Polsce. Metropolitan Police nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie (sic!) czy baza ukradzionych IMEI jest międzynarodowa czy tylko wyspowa...

Słyszałem o akcjach (przez polaków) gdzie ktos brał fona na abonament + ubezpieczenia, a potem zwyczajnie po kilku msc mówil że zgubił/ukradli mi i dostawał nowego, a ten fon trafiał właśnie na allegro (z zablokowanym IMEI- ale TYLKO NA WYSPACH -.- ) i ludzie uzywali go normalnie w Polsce. Czy ta sama sytuacja jest w związku z normalna kradziezą? jest jakaś różnica ? można gdzieś w Polsce zgłosić kradzież fona ? wkurza mnie to że jakiś pajac bedzie używał mojego fona...

oczywiście nie brałem ubezpieczenia i jestem głęboko... wiecie gdzie :(

tak więc podsumowując:
1. Czy baza skradzionych telefonów (kupionych w UK) jest międzynarodowa czy tylko na wyspach telefon jest blokowany?
2. Czy można w Polsce gdzieś ubezpieczyć telefon?
3. Czy mogę normalnie zgłosić gdzieś do jakiejś POLSKIEJ BAZY mój IMEI? Np na Policje?

Antej:
1. moglaby byc w praktyce w PL nie obowiazuje
2. orange mial to w ofercie T-mobile tez ma dla nowych tel., widzialem jedna taka oferte i polski ubezpieczyciel dal takie skladki miesieczne  zebys zawsze byl stratny
3. mozesz, chociaz pewnie nic z tym nie zrobia, policja pewnie odmowi przyjecia sprawy bo nie dotyczy to obszaru PL

Komandosik:
Świetnie, czyli rozumiem że na allegro moge kupic telefon z zablokowanym Imei w UK i nawet nie wiedziec o tym że jest kradziony? ;D świetnie (ps, czasami łoją także mieszkania, więc pudełko o papiery pewnie tez sie znajdzie...) eh, bomba :) nie ma to jak Polska - cywilizowany kraj  :mysli:

to juz kminie dlaczego ludzie kombinuja z tymi ubezpieczeniami w anglii... świetny interes, kupic telefon i rozdwoić dla dziecka/żony -.-'

Porazka.

Antej:

--- Cytat: Komandosik w Listopad 11, 2011, 20:17:18 ---Świetnie, czyli rozumiem że na allegro moge kupic telefon z zablokowanym Imei w UK i nawet nie wiedziec o tym że jest kradziony?
to juz kminie dlaczego ludzie kombinuja z tymi ubezpieczeniami w anglii... świetny interes, kupic telefon i rozdwoić dla dziecka/żony -.-'

--- Koniec cytatu ---

Dokładnie tak się dzieje.

krystianb:
Ad3. Przynajmniej kiedyś nie było czegoś takiego jak polska baza, telefon zablokowany w erze działał w plusie i orange, nie wiem jak jest teraz.
Z resztą ponoć policja odradza blokowanie imei, ponoć wzięli się za ściganie i potrafią już skradziony telefon sami namierzyć po IMEI i zapukać do drzwi nowego właściciela.
Niestety w tym przypadku raczej zgłoszenia nie przyjmą, choć kto wie, jeśli podejrzanym jest obywatel polski i istnieje duża szansa na przewiezienie skradzionego towaru na terytorium kraju.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej