Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)

  • 5 Odpowiedzi
  • 15568 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« dnia: Wrzesień 07, 2011, 21:43:46 »
Witam.
Mam problem po "uziemieniu" bladea. Jak w temacie , czyli co drugą linie wyświetla i smuży po ekranie tak jak na zdjęciach. Na początku po uziemieniu wyświetlał też dziwną ramkę wokoło ekranu, ale ten efekt zniknął. Rozbierałem go na śrubki i oglądałem pod duużym powiększeniem luty, ale nie znalazlem nic niepokojącego. Czy ma ktoś jakieś pomysły, lub diagnozę?
Z góry dzięki..
M.
tu widać co drugą linijkę i smugi

tu głównie smugi



*

don.kamillo

Odp: Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2011, 09:06:46 »
Niefajna sprawa :-?
Obstawiałbym raczej coś z taśmą (o ile tam taśma jest. Ciężko zdiagnozować... Rozbity jest ekran? Dotyk Ci działa?

Odp: Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2011, 20:36:02 »
Dotyk działa, chociaż tylko on jest rozbity. LCD całe.

*

don.kamillo

Odp: Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2011, 20:54:16 »
Samodzielnie raczej nic z tym nie zrobisz. Mogły się jakieś ścieżki na płycie głównej przerwać, albo coś... Ciężko zdiagnozować.

Odp: Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 21:16:07 »
Witam

Pozwolę sobię podłączyć się pod temat. Mam podobn problem. Dziś mój Blade zaliczył glebe i pekł wyświetlacz. wszystko działą, ale razi mnie to pęknięcie. Czy wiecie może gdzie i jakiego digitizera szukać? Czy duży jest problem samemu to wymienić? Jaki orientacyjnie koszt naprawy? Wiadomo że można puścić na gwarancji. o tym też pomyślę.
Z góry dziękuję za info.

Jeżeli napisałem nie tu gdzie trzeba proszę o wyrozumiałość i wywalenie posta. wtedy założę świeży temat.

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: Blade po upadku wyświetla co drugą linie i smuży (zdjecia)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2012, 00:28:39 »
gwarancja raczej tego nie uzna. koszty naprawy będą wysokie, bo części mało. więc i długo byś pewnie czekał w takim komisie na naprawę.

moim zdaniem - najlepsza opcja to sprzedaż tego i zakup nowego. sprzeda się za jakieś 150, kupisz nowego za 350. naprawa by tańsza nie była, a lepiej jednak mieć nierozkręcany telefon.

druga opcja to polować na uszkodzonego w czym innym (zasięg, głośniki, byle nie taki totalnie niewłączający się bo wtedy nie wiadomo czy wyświetlacz i taśma dobre)