Jaki rower do jazdy miejskiej ?

  • 48 Odpowiedzi
  • 56395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:57:55 »
Te markowe uzywki z zachodu to najczesciej niestety pochodza z kradziezy, polacy lakomia sie na zachodzie (glownie benelux i dania) na sprzet ktory nie jest wystarczajaco zabezpieczany - glownie linkami po kilka euro :(
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2011, 10:13:33 »
na moich 2 sztukach są wybite numery, to można sprawdzić skąd pochodzą :wink:
Tam jest trochę inne podejście, rowery są regularnie serwisowane, mają nawet nalepki z datą następnej kontroli. Jak kupują nowy to oddają go w rozliczeniu do serwisu.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2011, 11:40:13 »
na moich 2 sztukach są wybite numery, to można sprawdzić skąd pochodzą :wink:
Tam jest trochę inne podejście, rowery są regularnie serwisowane, mają nawet nalepki z datą następnej kontroli. Jak kupują nowy to oddają go w rozliczeniu do serwisu.

ehh... chciałbym wierzyć w takie rzeczy....
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:40:59 »
Wracając do hampli, to beju ma rację. Prześmigałem poprzednią zimę na V-brake i raz faktycznie felgi mi przymarzły jak przejechałem przez nadtopiony śnieg. Jeden obrót koła minął, zanim zaczęły sprawnie hamować. Tak się składa, że teraz mam treningowy z tarczówkami, mało prastiżowy, ale skuteczny mechanik siemano BR-486 czy coś takiego. Z tyłu jeszcze gorszy tektro I.O Tym nie mniej te zamarzanie obręczy, to raczej dotyczy terenu, a nie miasta, gdzie śnieg jest popsprzątany. No ale nie mam jeszcze doświadczenia z jazdą w zimie, bo dopiero 2 sezony i głównie teren.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2011, 22:45:30 »
Nie będę zakładał nowego tematu tylko tu się podczepię

Zapytam o rower bo miałem długą przerwie w tym temacie ale zmuszony przez syna który polubił rower a że nie mam zamiaru za nim biegać to postanowiłem coś kupić. Znalazłem coś takiego http://www.4energy.pl/produkt/5813/gt-rower-aggressor-2010/ cena by mi odpowiadała ale czy jest wart tej ceny, czy lepiej poszukać coś innego, jak tak to co polecicie?
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2011, 12:42:35 »
Cytuj
nie warto ladowac kasy w marketowe gowno
Co do fulli 20-30kg to nie ma wątpliwości, ale mam rometa za 200zł z tesco na osprzęcie siemano pozagrupowym, ramie Cr-Mo, i nic mu się nie dzieje. Nie jest tak, że wszystko z marketu nie nadaje się do jeżdżenia.  Dla kolegi to nie najgorszy pomysł, bo mamy rower gotowy do jazdy, a w używce z allegro zwykle trzeba coś pogrzebać, zmienić pancerze, gumy itd. Na pewno pod żadnym pozorem nie kupuj na amortyzowanej ramie, najlepiej ze sztywnym widelcem również. Zwróć uwagę na wagę. Osprzęt przy 6rz każdy jako tako powinien działać.

A kolega wyżej, to już lepiej taki kup http://allegro.pl/rower-magnum-comet-580-zl-alu-21-biegow-wyprzedaz-i1759060133.html Marka polska, mało znana, ale na ich ramach cały klub nasz pomykał na maratonach, także dla dziecka się jak najbardziej sprawdzi. Marka i ramy pokroju Krossa. Koła spoko, rama może być. Osprzęt niskiej klasy, ale działa (i tak lepszy niż ten, co znalazłeś). Napisz jaki syn ma wzrost, albo długość od ziemi do krocza, bo rower podałem tak w ciemno, nie wiem, czy będzie odpowiedni :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 12:57:39 wysłana przez wikrap1 »

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2012, 20:44:26 »
odgrzewam starego kotleta :)
znajomy chce kupić rowerek dla siebie i swojej małżowiny, budżet mocno ograniczył do 1500 zł za 2 sztuki.
chciałbym abyście troszeczkę pomogli, bo podobnie jak ja jest zielony w temacie :
facet wzrost około 175 cm, waga 80 kg ? ( tak na oko, nie wiem ile kumpel waży )
- jaka rozmiar kół i ramy ?
kobieta około 162 cm wzrostum 50 kg wagi,
- pytanie to samo, jaki rozmiar kół i ramy ?

znaleźliśmy coś takiego :
http://allegro.pl/rower-kands-energy-z-hamulcem-tarczowym-lublin-i2108946253.html
http://allegro.pl/rower-kands-energy-900-alu-shimano-lazaro-500-1300-i2107835390.html
http://allegro.pl/kross-hexagon-v2-super-cena-model-2011-i2124245757.html
http://allegro.pl/kross-hexagon-v2-super-cena-model-exportowy-i2124246793.html
http://allegro.pl/wyprzedaz-komfortowy-affix-26-shimano-gwar-kross-i2120507407.html
http://allegro.pl/super-mocny-rower-26-mtb-kola-stozek-osp-shimano-i2121840644.html 
i dla kobitki :
http://allegro.pl/damka-enduro-trial-26-rama-alu-amortyzator-gratis-i2124765309.html

jednoślady miałyby służyć tylko do jazdy do pracy i na miejsko-wiejskie wojaże :)
zatem uprzejmie zwracamy się z prośbą o pomoc
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2012, 21:01:50 »
Cytuj
facet wzrost około 175 cm, waga 80 kg ? ( tak na oko, nie wiem ile kumpel waży )
- jaka rozmiar kół i ramy ?
Turystyk ok 19-20 cali (bez slopingu)
Cytuj
kobieta około 162 cm wzrostum 50 kg wagi,
- pytanie to samo, jaki rozmiar kół i ramy ?
17 chyba będzie ok.

Rozmiar kół nie zależy od wagi/wzrostu w żadnym wypadku, to tylko osobista preferencja. 26" są nieco bardziej rozpowszechnione na naszym rynku.
Cytuj
budżet mocno ograniczył do 1500 zł za 2 sztuki.
Na "nówki" to raczej mocno ciężko o coś dobrej klasy.
Cytuj
jednoślady miałyby służyć tylko do jazdy do pracy i na miejsko-wiejskie wojaże
od razu wywal modele z tarczówkami, bezsens w tej klasie cenowej, a i przydatność nawet dobrych modeli też wątpliwa (tarcze mają sens gdy mocno pracują i to raczej te hydrauliczne). Sztywny widelec będzie ważył 1/3 tego co te amorki, też radzę patrzeć za takimi (albo od razu zmienić, nie jest to skomplikowane). Amortyzator w tej klasie cenowej (nowy!) też dobrze nie wróży, o "blokadzie skoku" też można zapomnieć.
Najważniejsze? Rama + widelec dobrać oraz porządne koła, resztę da się wymieniać lub też będzie się wymieniać w trakcie (napęd nie jest wieczny)

Coś bliżej charakterystyki tego speca (tylko trochę za duży na faceta) http://allegro.pl/okazja-specialized-globe-alu-lekki-bdb-21c-i2123458106.html
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2012, 10:57:18 »
Jeżeli chodzi o rower do miasta, to kupiłem górala z ramą x, tarczą z przodu, fikuśna kierownica, za 150zł. Cały pordzewiały, ale jechał.
Co zrobili, ukradli!
Następnie kupiłem sobie szosówkę od Rometa, stara, ale brzytwa! Wypucowana, błyszcząca, za stówkę. Jeszcze jej nikt nie ruszył.

To też jest ważny argument, który należy brać pod uwagę do miasta...
Nienawidzę Androida!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 27, 2012, 21:01:03 »
zainwestować w u-locka za drugie tyle wartości roweru :E
Ja dzisiaj zapomniałem badziewnej linki, zostawiłem bez niczego pod uczelnią, nikt nie ruszył :wink:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2012, 22:23:38 »
Co do zabezpieczeń, to ja używam blokady Axa Defender, która blokuje koło, a dodatkowo linki, którą oplatam o jakąś barierkę i wpinam w blokadę. Tanie i skuteczne. Poza tym, bardzo proste w użyciu i transporcie.

blokady: http://www.rowerystylowe.pl/zabezpieczenia-podkowy-c-24_117_237.html

linki: http://www.rowerystylowe.pl/zabezpieczenia-dodatkowe-podkow-c-24_117_295.html
Pozdrawiam,
biblo

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 08, 2019, 10:59:19 »
Jeśli chodzi o dobry rower miejski to polecam rowery holenderskie. Kupiłem powystawowy rower marki Batavus i jestem bardzo zadowolony. Wygodny rower nie tylko odo jazdy po mieście.

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 08, 2019, 17:12:50 »
kup coś zwykłego na allegro do 700 zl i spokojnie wystarczy

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 09, 2019, 14:51:31 »
Lepiej kupić porządny rower używany. sam zakupiłem rower z allegro i nie była to dobra decyzja. Po roku czasu rower cały zardzewiał, nie wspominając o niedziałającym świetle i słabych nawiasach do koszyka.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 14, 2019, 13:00:23 »
Ciekawe to, że trzech użytkowników, którzy odkopali temat sprzed 7 lat zarejestrowało się chwilę przed tym, jak napisali swoje posty. Wygląda na to, że zarejestrowali się, by napisać, to co napisali. Coś mi mówi, że za moment pojawi się reklama rowerków z niderlandii. Coś mi też mówi, że poleci profilaktyczny ban.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 31, 2019, 10:41:30 »
Do jazdy po mieście, w moim przypadku świetnie sprawdził się rower marki Batavus.

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 04, 2019, 12:24:09 »
Świetnie sprawdzają się rowery holenderskie, albo damskie składaki. Jeśli dużo jeździmy po mieście, to wygodnym rozwiązaniem będzie zamontowanie koszyka na drobne zakupy.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 21, 2023, 14:36:01 »
Ciekawe to, że trzech użytkowników, którzy odkopali temat sprzed 7 lat zarejestrowało się chwilę przed tym, jak napisali swoje posty. Wygląda na to, że zarejestrowali się, by napisać, to co napisali.
Nic więcej nie napiszą ale w profilu link do reklamowanej strony jest  :police:

Coś mi mówi, że za moment pojawi się reklama rowerków z niderlandii.
Ze 3 lata temu, kupiłem używaną paroletnią Gazelę dla żony, do jazdy po mieście na zakupy - lepszych rowerów niż te holenderskie nigdy nie widziałem i nigdy nie dosiadałem. Dla siebie też takiego planuję kupić - jednym słowem Polecam  :ok:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

Odp: Jaki rower do jazdy miejskiej ?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2023, 20:37:44 »
jesli szukasz rowerka na miasto, to fakt, badziewie z marketu moze byc opcja. jednak, te za 200zl czy 289zl, to moze byc troche ryzykowne dla 80-kilogramowego faceta. te tanie gorale czesto nie sa mega wytrzymale. moja rada: zerknij w uzywane rowery na OLX czy Allegro. czasem mozna wyrwac porzadna okazje za niewielka kase. patrz na marki znane i cenione, takie jak Kross czy Author. no i sprobuj poszukac miejskiego roweru, moze taki na tzw. "single speed" – bez biegow. prosto i bez zbednych bajerow, a do jazdy po miescie super sie sprawdzaja. i nie musisz splacac kredytu za rower! wazne, zebyś miał wygodne siodlo, bo inaczej po kilku kilometrach zacznie bolec tylek. a na trase po miescie bedzie spoko. wiec, ogolnie rzecz biorac, zastanow sie nad uzywanym rowerem z lepszej polki, a nie nad badziewiem z marketu. powodzenia! 🚴‍♂️