Apple iOS > Gry iOS

Weekendowa porcja gier dla iPada - aktualizacja co tydzień (20.03.2011)

(1/2) > >>

sajlent:
Czy spotkaliście się z sytuacją gdy mieliście ochotę pograć w jakąś ciekawą grę ale straciliście sporo czasu przeczesując AppStore w poszukiwaniu czegoś wartościowego i zarazem grywalnego? Jeśli tak to zapraszam na cotygodniowy zestaw pięciu polecanych przeze mnie gier. Od razu zaznaczam, że kieruję się moją subiektywną opinią :) Część opisywanych przeze mnie gier występuje również w wersjach dla małych ekranów jednak będę się skupiał na wersjach HD.
ps. Wątek będzie zamknięty żeby nie zrobił się bałagan. Wszystkie sugestie/propozycje przesyłajcie do mnie na priv.

Reckless Racing HD $2,99
http://itunes.apple.com/us/app/reckless-racing-hd/id386237505?mt=8
Reckless Racing HD for iPad - Review

Stick Golf HD $2,99
http://itunes.apple.com/us/app/stick-golf/id370828166?mt=8
Stick Golf HD App Review "Castro's App of the Week" (HD)

Super 7 HD $0,99
http://itunes.apple.com/us/app/super-7/id366612434?mt=8
Super 7 iPad App Review

Solipskier $0,99 ($2,99 poza promocją)
http://itunes.apple.com/us/app/solipskier/id383281764?mt=8
Solipskier iPad App Review

Harbor Master Free
http://itunes.apple.com/us/app/harbor-master-hd/id363658120?mt=8
Harbor Master HD - iPad App Review TV


sajlent:
Edge - $2.99

http://itunes.apple.com/us/app/edge/id300896018?mt=8

Znalazłem tylko filmik prezentujący wersję na iPhone, oczywiście w wersji na iPada wygląda to jeszcze lepiej :)

Edge by Mobigame - iPhone Game


Soosiz HD - $1,99

http://itunes.apple.com/us/app/soosiz-hd/id364759017?mt=8

Soosiz HD


Foosball HD - $2.99

http://itunes.apple.com/us/app/foosball-hd/id372385449?mt=8

Foosball HD


Glass Tower 2 HD - $1.99

http://itunes.apple.com/us/app/glass-tower-2-hd/id379257039?mt=8

Glass Tower 2 HD application for iPad


I Must Run! - Free

http://itunes.apple.com/us/app/i-must-run/id405936545?mt=8

I Must Run! iPhone Gameplay Review - AppSpy.com

sajlent:
Modern Conflict HD - $2.99

http://itunes.apple.com/us/app/modern-conflict-hd/id373323573?mt=8

Doskonała strategia opublikowana przez Chillingo znanego z takich tytyłów jak Cut The Rope czy Angry Birds. Naszym zadaniem jest wcielenie się w dowódcę jednej z armii. Mamy do dyspozycji wojska lądowe i powietrzne, za pomocą których musimy opanować wszystkie bazy na planszy.

Modern Conflict on iPadWorld Of Goo - $4.99

http://itunes.apple.com/us/app/world-of-goo/id401301276?mt=8

Jedna z bardziej wyczekiwanych gier dla iPada. Udane połączenie gry logicznej ze zręcznościową. W skrócie musimy pomóc uwolnić się galaretowatej mazi układając odpowiednią drogę. Mamy do rozegrania wiele leveli a po drodze napotkamy na duża ilość humorystycznych sytuacji.

World of Goo for iPad Review


Parking Mania HD - $0.99

http://itunes.apple.com/us/app/parking-mania-hd/id369652276?mt=8

Zostań mistrzem parkowania ćwicząc na 80 levelach pełnych wąskich uliczek, zatoczek i trudnych zakrętów. Gra zaczyna się od prostych zadań zaparkowania auta by z czasem zasiąść za kierownicą  m.in. ciężarówki z naczepą i przetransportować towar w podane miejsce. Gra w miarę grania staje się coraz ciekawsza i zapewnia dobrą zabawę na wiele godzin.

Parking Mania Hd - by SpazioiPhone.comSlice it! - $0.99

http://itunes.apple.com/us/app/slice-it/id388116298?mt=8

Ciekawa gra logiczna w której używając precyzyjnych cięć musimy podzielić podane figury geometryczne na równe części. W każdej planszy mamy zadaną ilość końcową otrzymanych figur i ilość ruchów w których mamy otrzymać nowe figury.

Slice It ! HD [iPad]Cecity - $0.99

http://itunes.apple.com/us/app/cecity-hd/id373343901?mt=8

Gra pamięciowa w której musimy odtworzyć ciąg kwadratów pokazany na początku każdego levelu. Na każdej planszy można zrobić maksymalnie dwa błędy. Do dyspozycji mamy poziomy easy, middle i hard. Początkowe levele są dość proste jednak od poziomu middle gra staje się coraz trudniejsza. Całość oprawiona jest ciekawą grafiką i dźwiękami dzięki czemu trudno oderwać się od tej gry choć na moment.

Cecity iPad App Review - AppVee.com

sajlent:

The Squadron – $0,99

http://itunes.apple.com/us/app/the-squadron/id378623813?mt=8

Świetne połączenie gier w stylu Flight Control z grami typu tower defense. Naszym celem jest ochrona bazy przed wojskami nieprzyjaciela. Do dyspozycji mamy flotę samolotów wojskowych, które z naszą pomocą czyszczą teren z oddziałów wroga. Jak wiele gier tego typu The Squadron niepostrzeżenie wciąga i uzależnia.

The Squadron: Curse of the Aztecs iPad Gameplay Video
Doodle Fit - $0,99

http://itunes.apple.com/us/app/doodle-fit/id392912231?mt=8

Gra wyprodukowana przez polski Gamelion. Na starcie każdego levela dostajemy kilka figur znanych z tetrisa. Figury te musimy dopasować do podanego pola. Należy pozbyć się wszystkich figur zapełniając całe wyznaczone pole. Zaczynamy od prostych pól typu kwadrat, jednak w późniejszych levelach sytuacja się komplikuje. Obowiązkowa pozycja dla wielbicieli gier logicznych.

Doodle Fit - In-game Trailer - iPhone iPod Touch
MultiPong - $2,99

http://itunes.apple.com/us/app/multipong/id366322908?mt=8

Połącznie Arkanoida i Ponga oprawione bardzo ładną grafiką. Mamy możliwość gry przeciwko maksymalnie trzem przeciwnikom, oczywiście im więcej z nich to prawdziwi ludzie tym ciekawsza robi się rozgrywka. Oczywiście podczas gry natrafiamy na różne mniej lub bardziej pomocne bonusy które znacznie urozmaicają grę.

Multi Pong iPad App Review
Monopoly HD - $9,99

http://itunes.apple.com/us/app/monopoly-for-ipad/id405622181?mt=8

Monopoly nie trzeba chyba nikomu opisywać. Warto za to podkreślić świetną oprawę graficzną gry. Wszystkie elementy na planszy są w 3D dzięki czemu całość wygląda naprawdę znakomicie. Polecam obejrzenie poniższego filmu by się o tym przekonać. Minusem tej gry jest dość wysoka cena jak na iPadowe gry. Jeśli ktoś jednak nie może się obejść bez tej planszówki wszechczasów powinien zainwestować w tą pozycję.
Monopoly HD Hands-On
Rally Master Pro - $4,99

http://itunes.apple.com/us/app/rally-master-pro-3d-us/id336131140?mt=8

Przeczesując zawartość AppStore znalazłem wiele różnych wyścigów samochodowych (np. Asphalt, NFS, Real Racing). Ja jednak szukałem typowych rajdów, w których mkniemy naszym autem po bezdrożach. Jedyny tytuł jaki znalazłem to opisywany Rally Master Pro. Muszę przyznać,  że gra zaskoczyła mnie pozytywnie ładnymi trasami, niezłym prowadzeniem pojazdu i klimatem znanym z genialnej serii gier Colin McRae Rally znanych z komputerów i konsol.

Rally Master 3D Pro HD [iPad]

sajlent:
Beyond Ynth HD - $2,99

http://itunes.apple.com/us/app/beyond-ynth-hd/id386305093?mt=8

W pierwszej dzisiaj opisywanej grze musimy pomóc zagubionemu robakowi zwanemu Kribl przejść przez 80 różnorodnych, pełnych przygód odcinków. Po drodze będziemy musieli przesuwać lub obracać przeróżne pudła, zjeżdżać na platformach, itp. przy okazji zbierając diamenty i kolekcjonując punkty pro. Całość oprawiona przyjemną dla oka grafiką co w połączeniu z wysoką grywalnością wróży wiele godzin spędzonych przy Beyond Ynth. Jeśli lubicie gry logiczne z elementami zręcznościówek (albo odwrotnie?) to z pewnością warto zainwestować niecałe trzy dolary w tą grę.

iPad App Review - Beyond Ynth HD


Pool Bar – Online Hustla - $1,99

http://itunes.apple.com/us/app/pool-bar-online-hustle-for/id380698740?mt=8#

Kolejna gra z cyklu „must have” gier barowych. Do wyboru mamy trzy rodzaje rozgrywek (9 Ball, 8 Ball US i 8 Ball UK), możliwość gry przeciw iPadowi (trzy poziomy inteligencji i umiejętności) lub żywemu przeciwnikowi. Stół i cały klub w którym gramy jest zrobiony w pełnym 3D dzięki czemu mamy wrażenie jak byśmy grali w prawdziwym pubie. Warto też dodać, że zachowanie się bil na stole jest odwzorowane bardzo dobrze, co nie zawsze ma miejsce w tego typu grach.

Pool Bar iPad

Yield HD - $1,99

http://itunes.apple.com/us/app/yield-hd/id370571386?mt=8#

Dostajemy pozornie proste zadanie przeprowadzenie 20 samochodów przez skrzyżowanie. I na początku rzeczywiście jest to dość proste jednak z każdym levelem dochodzą nam kolejne utrudnienia. Standardowo w grze jest 13 poziomów, mamy możliwość odblokowanie kolejnych leveli za dodatkowe 99 centów.

Yield HD app review for the iPad!! + Giveaway


Marblenauts - $1,99

http://itunes.apple.com/us/app/marblenauts/id373807366?mt=8

Naszym zadaniem jest pomóc przedostać się okrągłym przyjaciołom do wyznaczonego celu. Musimy użyć do tego przeróżnych narzędzi i przedmiotów.  Gra nie powala grafiką jednak jej podstawową zaletą jest grywalność.

Marblenauts


Pinball Fanstasies - $5,99
http://itunes.apple.com/us/app/pinball-fantasies/id322849939?mt=8
Pinball Dreams - $4,99
http://itunes.apple.com/us/app/pinball-dreaming-pinball-dreams/id301200965?mt=8

Postanowiłem zrobić mały wyjątek i opisać dwie gry dedykowane dla małych ekranów. Jak wiadomo, na iPadzie można instalować aplikacje i gry przeznaczone dla małych ekranów. Mamy możliwość rozciągnięcia ekranu, dzięki czemu często można zapomnieć, że gramy w grę dedykowaną dla iPoda/iPhona.
Ilu z was pamięta te rewelacyjne pinballe? Ja spędziłem przy nich wiele godzin swoich młodzieńczych lat grając na Amidze 500 a później 1200. Gdy przypadkiem natrafiłem na te gry w AppStore ucieszyłem się jak dziecko. Uważam bowiem, że przez te prawie dwadzieścia lat (!) jakie minęło od premiery Dreams i Fantasies nie powstał na żadną platformę tak genialny pinball. Wielkim plusem jest fakt, że obie gry zostały w 100% przeniesione na mobilnego iOSa i nie różnią się niczym od pierwowzorów. Na Amigę wyszedł jeszcze Pinball Illusions, który stanowił kontynuację serii, niestety jednak nie doczekał się konwersji na iOSa.

Pinball Fantasies for iPhone and iPod Touch
Pinball Dreams Review (Embedding disabled, limit reached)


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej