Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Sony vaio TZ opinie

(1/4) > >>

ziele:
Zanim podejmę ostateczną decyzję chciałbym poznać opinie o tym małym lapku. Może nawet znajdą się posiadacze na sali? :D Zamierzam kupić wersję core2duo 1.33GHz, 2Gb ram, ssd 64GB, dvd-rw, wifi/bt/3G. Głównie chciałbym wiedzieć jak sprawuje się na nim Windows 7 również w porównaniu z XP. Czy nie ma jakiś niedoróbek, które z czasem zaczynają wkurzać. Jak wypada głośność pracy czyli w zasadzie układu chłodzenia bo dysk będzie sdd. Czy podczas niewymagającej pracy wiatrak się włącza i jak często. Jak gorąca jest obudowa? Obecnie mam Lifebooka p7120 i z racji pasywnego chłodzenia, czasem lubi się nieprzyzwoicie nagrzać ;)

cardax:
Znajdą

jeśli mogę zapytać jaki budżet przeznaczasz ? moze przepłacasz i mozna kupić inne Vaio w tej cenie?

Mam obecnie serie Tz .Sz i Z mogę troszkę podpowiedzieć Fujitsu też mam mogę porównać

Na pewno z rozczarowań czekają cię

Klawiatura dziwnie miękka będziesz się wściekał.

Wentylator potrafi być słyszalny ale jest zarządzalny
I są dziwne sposoby aby w Vaio je uciszyć
Windows 7 pracuje z szybkością podobną do czystej Visty

Podane czasy są na czystym systemie

1m 5s boot from off.
..18s from hitting [enter] on login/password to idle desktop.
...6s to sleep from idle desktop.
...2s to desktop from sleep.
..35s to hibernate from idle desktop.
..38s to idle desktop from off [hibernate].
..25s from idle desktop to power off [shut down].

Pozdrawiam Serdecznie

A i dodatek lepszy nieco TZ-2000 (to wersja Usa ) ma poprawione konstrukcyjne wady można go zdobyć za 2400 z secound hand graty do niego supportuje Herman Electronics i są nieco lepsze

Dodatek numer 2 "prawdopodobie" uda Ci się aktywować Gps jesli kupisz model wyposażony w 3g (trochę roboty przy tym jest) ale to inny temat musiałbym znać dokładny model z linkiem

ziele:
Dokładnie to model VGN-TZ295N/XC nówka do kupienia w okolicach $1100. Co prawda ma modem cdma (wersja na USA) ale ze zmianą na 3g nie będzie problemu. Ważne że ma dodatkowe bebechy pod zamontowanie karty 3g. Nic innego sensownego w tych rozmiarach nie mogę znaleźć (pomijając TT bo za drogie). Od razu mówię że Atomy odpadają.

Jak wygląda praca wiatraka przy małym obciążeniu tzn przeglądanie stronek via wifi? Czy nagrzewa się tak że trzymanie rąk pod klawiaturą i na nogach staje się dokuczliwe? W p7120 niestety często tak jest z braku wentylatora. Ale przynajmniej cały spód jest oklejony włochatym materiałem. W TZ widzę że jest goły plastik.

Te czasy dotyczą dysku ssd? Jak tak to trochę sporo bo na hdd 4200rpm w p7120 goły win7 właśnie tyle wstaje :/ Niestety nie działa na nim regulacja podświetlania i wróciłem do xp.

Sprawdzałeś jak sprawuje się przy odtwarzaniu filmów mkv 720p? Na p7120 trzeba się mocno natrudzić aby w miarę płynnie poszło ale i tak nie zawsze się da.

cardax:

--- Cytat: ziele w Kwiecień 09, 2010, 14:41:25 ---Dokładnie to model VGN-TZ295N/XC nówka do kupienia w okolicach $1100. Co prawda ma modem cdma (wersja na USA) ale ze zmianą na 3g nie będzie problemu. Ważne że ma dodatkowe bebechy pod zamontowanie karty 3g. Nic innego sensownego w tych rozmiarach nie mogę znaleźć (pomijając TT bo za drogie). Od razu mówię że Atomy odpadają.

Jak rozumiem musi byc 11 cali i basta :) bo za ta cene mozna cos innego kupic

Jak wygląda praca wiatraka przy małym obciążeniu tzn przeglądanie stronek via wifi? Czy nagrzewa się tak że trzymanie rąk pod klawiaturą i na nogach staje się dokuczliwe? W p7120 niestety często tak jest z braku wentylatora. Ale przynajmniej cały spód jest oklejony włochatym materiałem. W TZ widzę że jest goły plastik.

Nie bedzie grzal na golych kolanach

Te czasy dotyczą dysku ssd? Jak tak to trochę sporo bo na hdd 4200rpm w p7120 goły win7 właśnie tyle wstaje :/ Niestety nie działa na nim regulacja podświetlania i wróciłem do xp.

Sprawdzałeś jak sprawuje się przy odtwarzaniu filmów mkv 720p? Na p7120 trzeba się mocno natrudzić aby w miarę płynnie poszło ale i tak nie zawsze się da.

--- Koniec cytatu ---
Intel 945GM Express powinien wystarczyc ale filmowy laptop to nie jest :) raczej biznesowy cienki

Pozdrawiam

ziele:
h264 nie jest dekodowane przez grafikę. Dopiero te nowsze potrafią sprzętowo. Tak więc pytanie czy procesor daje radę :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej