Różne > POI PDAClub

NOWOŚĆ - masowe zgłaszanie punktów do zatwierdzenia

<< < (2/5) > >>

Bilunia:

--- Cytat: marcinl w Wrzesień 15, 2009, 07:29:26 ---od wczoraj została wprowadzona możliwość zagałaszania na raz wszystkich swoich POI do zatwierdzenia
zgłaszać można także wybrane POI grupowo

--- Koniec cytatu ---
To ja mam jeszcze jedną propozycję w tym temacie. By umożliwić zaimportowanie do bazy swojego pliku - oczywiście do zatwierdzenia. Mam na myśli np. specyficzną kategorię Roboty drogowe (dot. robót prowadzonych przez GDDKiA). Nie wyobrażam sobie, by ręcznie wklepywać kilka setek punktów do zatwierdzenia.
Natomiast cały (codziennie aktualizowany) zestaw punktów prowadzenia prac przez GDDKiA można pobrać z ich strony:
http://www.gddkia.gov.pl/dane/zima_html/utrdane.xml
 w formacie .xml , załadować do POIConvertera - darmowego programu, dostępnego na stronie autora:
http://sites.google.com/site/poiconverter/
i zapisać w prawie każdym formacie używanym w nawigacjach.
Przygotowanie "gotowca" z danymi GDDKiA, to 5 min. roboty.
Wskazane też by było, by aktualizować ten plik całościowo - zastępując stary, nowym, gdyż ręczne wydłubywanie nieaktualnych punktów i dodawanie pojedynczo nowych, jest chyba nielogiczne.
Pozdrawiam

PS. Dla przykładu (a może komuś się przydadzą) w załącznikach dane z 9.10.2009

bikekowal:
pracujemy nad tym. Trudno tutaj określić termin, bo trzeba to wykonać w taki sposób aby nie zaśmiecić sobie bazy. Niemniej temat jest na tapecie.

Bilunia:

--- Cytat: bikekowal w Październik 10, 2009, 10:39:44 ---pracujemy nad tym. Trudno tutaj określić termin, bo trzeba to wykonać w taki sposób aby nie zaśmiecić sobie bazy. Niemniej temat jest na tapecie.

--- Koniec cytatu ---
Chyba najlepiej stworzyć oddzielną kategorię "GDDKiA", lub "Roboty Drogowe - GDDKiA".
Uniknie się wtedy komplikacji z punktami dot. prac w miastach (inwestycji lokalnych), dodawanych przez użytkowników (aktualną zawartością bazy).
Dużą wadą punktów podawanych przez GDDKiA, jest niedokładność podawanych przez nich współrzędnych, co odzwierciedla się na mapie (np. AM) dyżym odsunięciem punktów od drogi. Chyba dodają punkty przez kliknięcie na mapie i to przy niezbyt dużym jej powiększeniu. Można się o tym łatwo przekonać, po załadowaniu ounktów z wyżej zamieszczonych załączników do nawigacji. 300 m oddalenia punktów od drogi, nie należy do rzadkości.
 Ale chyba lepiej mieć w ogóle orientację, co nas czeka na trasie, niż ugrzęznąć w korkach.
Ja dla ich punktów, z przezorności ustawiam ostrzeganie "w promieniu", a nie "przy trasie" i można z tym żyć.

bikekowal:
Tutaj nie chodzi tylko o dodawanie punktów z GDDKiA. Tutaj chodzi o samą konstrukcję wczytywania POI z plików.

Bilunia:

--- Cytat: bikekowal w Październik 10, 2009, 10:53:48 ---Tutaj nie chodzi tylko o dodawanie punktów z GDDKiA. Tutaj chodzi o samą konstrukcję wczytywania POI z plików.

--- Koniec cytatu ---
W tym konkretnym przypadku, chyba jedynym rozsądnym rozwiązaniem, jest podmiana całego pliku (co jakiś czas).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej