"Rysujący" rysik

  • 4 Odpowiedzi
  • 1952 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"Rysujący" rysik
« dnia: Czerwiec 01, 2007, 20:10:28 »
Witam,

Zaczne od tego, ze zlamalem rysik jak wielu tutaj obecnych. Stary mam sklejony ale kupilem tez nowy - oryginalny.
Problem polega na tym, ze choc pozornie ten nowy jest idealnie gladki to jednak pod pewnym katem robi ryski na folii na wyswietlaczu.
Czy jest jakis sposob zeby go spolerowac ? Teoretycznie jak sie palcem jezdzi po nim i jak sie go oglada to wszystko wydaje sie byc o.k. a jednak nie do konca.
Mam porownanie z tym starym zlamanym i widze, ze nie powinno tego byc. Da sie cos z tym zrobic ?

Pozdrawiam
Misiek

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Rysujący" rysik
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2007, 23:32:49 »
Jest z plastiku, czy aluminiowy? Bo to różnie bywa...
Ogólnie - wg. mnie i nie biorę za to żadnej odpowiedzialności - wygładzić monotonnymi, kulistymi ruchami pocierając o kamień - niekoniecznie musi być polerski, może być także morski  ;D 8)
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: "Rysujący" rysik
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2007, 00:57:11 »
Do polerowania polecam filc albo lepiej tkaninową lub sznurkową tarczę polerską + pasta polerska albo rozmoczona kreda.
Najlepiej zamontowane na szlifierce stołowej.
UWAGA! Rysik trzeba trzymać mocno i blisko końcówki aby się nie złamał. Przy okazji pięknie wypolerują się paznokietki.  ;D
Nie sprawdziłem tego, ale zajmowałem się zawodowo polerowaniem drobnych elementów z polimetakrylanu metylu taką metodą (wkładki uszne do aparatów słuchowych).
Jedyna niewiadoma to tworzywo. Spodziewałbym się poliwęglanu i podobnie jak w przypadku plexi trzeba uważać, żeby go nie przegrzać i nie stopić.

*

Offline kocur108

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A696 poprzednio A716
Odp: "Rysujący" rysik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2007, 17:57:22 »
spróbuj o jeansowe spodnie ;)
bardzo dobrze się poleruje ;D

Odp: "Rysujący" rysik
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2007, 21:50:40 »
Papier, zwykły gazetowy, rysuję kułeczka  z oscylacją, taką jak puszczony bąk (taka zabawka oczywiście...:-) zmieniając kąt tej oscylacji od 0-45st, końcówka rysika pod silną lupą, wygląda bardzo gładko.