"HOW-TO" dla początkującego

  • 18 Odpowiedzi
  • 5146 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"HOW-TO" dla początkującego
« dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:52:57 »
Witam,

Od doslownie 2 dni mam A636n i zaczynam sie w niego wgryzac. Dobrze, ze znalazlem to forum, bo jest tutaj wiele naprawde pomocnych informacji i widac, ze ludzie chca sobie pomagac :)

Niestety nie udalo mi sie znalezc informacji na pare nurtujacych mnie tematow:

1. Czy da sie podlaczyc do 636n w jakis sposob aparat cyfrowy, zeby np. zrzucic zdjecia? Jesli sie da, to w jaki sposob najprosciej? Czy trzeba cos dokupic?

2. Czy jest mozliwe przetestowanie w jakis DARMOWY sposob funkcjonowania GPSu? Zainstalowalem DEMO automapy, ale darmowe mapy to tylko male rejony i tak sie sklada, ze akurat tam nie mieszkam, wiec nie za bardzo moge zobaczyc jak to dziala w praktyce (w sensie wyznaczanie trasy i 'jazda' ta trasa.

3. Szukalem, ale nie znalazlem jakiegos prostego tutoriala - jak powinien byc skonfigurowany Wi-Fi, zeby dzialal w darmowych hot-spotach w miescie?

4. Mam taka konfiguracje - domowy PC w sieci (kablowka), do niego w sieci laptop z Wi-Fi (ale polaczone kablem). I teraz pytanie, czy da sie tak skonfigurowac Palmtopa, zeby nawiazal kontakt przez Wi-Fi z laptopem i mial automatycznie dostep do sieci? Nie moge dojsc do tego jak to zrobic.

Swoja droga, jak wlaczylem Wi-Fi w domu to mi wykrylo jakiegos hot-spota BOK_PLUSGSM, ale tez nie moge sie na niego dostac ;)

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2006, 16:09:27 »
Ad.1 Bezpośrednio się nie da, chyba, że Twój aparat może się łączyć przez bluetooth. W innym przypadku bez pośrednictwa PC (choćby laptopa), albo samodzielnego czytnika kart się nie da.
Ad.2 Wczoraj w miesięczniku Logo ukazała się dwumiesięczna wersja testowa Navigo2. Program jest gorszy od automapy, ale pracuje bez problemów, a mapy obejmują całą Polskę.
Ad.3 Musze przyznać, że z darmowymi hotspotami (niezabezpieczonymi żadnymi kluczami i hasłami) mój asus łączy się bez żadnych odrębnych ustawień. Jeśli wymagane są klucze, to trzeba je wprowadzić w momencie nawiązywania połączenia, podobnie jak w przypadków hotspotów płatnych (choćby plusgsm).
Ad4. Nie próbowałem łączyć się z siecią doprowadzoną do innego komputera via WiFi, ale zwykle połączenia przez ActiveSync (USB albo bluetooth) działa bez większych problemów.

"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2006, 21:55:31 »
ad1. A da sie podlaczyc czytnik kart (bo mam) do palmtopa? Trzeba pewnie jakas przejsciowke dokupic?

ad2. dzieki za info!

ad3. sprobuje jutro ;)

ad4. No wlasnie ale chodzi o to, zeby to bylo bezprzewodowe, a laptop nie ma bluetooth.

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2006, 22:13:28 »
ad1. nie da sie podlaczyc czytnika, A636 ma tryb usb tylko jako klient a potrzebny bylby host.
Wiec A636 można podlaczac "do czegos" a nie "cos" do A636 :)
pozdrowiam..

"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2006, 09:51:11 »
Ale znalazlem taka opcje, zeby traktowac polaczenie USB jako "czytnik kart". Do czego to w takim razie jest?

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2006, 10:09:49 »
Cytat: "Des666"
Ale znalazlem taka opcje, zeby traktowac polaczenie USB jako "czytnik kart". Do czego to w takim razie jest?


Do szybszego transferu danych między hostem (PC) a klientem (PDA)

*

Offline em1x

  • 12
    • http://www.ekochemia.pl
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2006, 13:41:26 »
Cytuj

Swoja droga, jak wlaczylem Wi-Fi w domu to mi wykrylo jakiegos hot-spota BOK_PLUSGSM, ale tez nie moge sie na niego dostac mruga


HOT-SPOT to termin używany do okreslenia darmowych sieci Wifi. Znalazles sie w zasiegu sieci Wifi plusgsm i nic dziwnego, ze nie mozesz sie do niego dostac - wymaga autoryzacji  ]:>

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2006, 17:55:46 »
Cytat: "em1x"
HOT-SPOT to termin używany do okreslenia darmowych sieci Wifi.


a jak nazywają się płatne punkty? Też Hot-Spot ;)

*

Offline em1x

  • 12
    • http://www.ekochemia.pl
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2006, 23:49:25 »
Naszą A1 też nazywają autostradą i co z tego? Mylisz idee. Przetłumacz sobie znaczenie terminu "hot spot" na polski.

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2006, 12:35:32 »
To poinformuj władze pdaclub że się mylą w swoim spisie Hot-Spotów.
a dla mylenia ideii poczytaj np. proste wyjaśnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotspot

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
PDA jako host USB?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2006, 13:48:25 »
We wspomnianym tutaj Logo napisano: USB Host/Klient 1.1.
Przy opisie innych PDA podobnie.
To błąd, czy jednak wystarczy przejściówka (wyobrażam sobie taką jako złączkę ew. kabelek z dwoma gniazdami, takimi jak na przedłużaczu do USB, albo z jednej mini usb a zdrugiej gniazdo usb)

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:24:43 »
Przepraszam, że piszę pod własnym postem, ale ten temat wydaje mi się najodpowiedniejszy.
Właśnie odebrałem mojego A636N i nie wiem czy wszystko jest w porządku.
Po podłączeniu zasilania świeci się czerwona dioda ładowania ale nie można włączyć urządzenia. Może tak ma być przy pierwszym ładowaniu akumulatora, ale w instrukcji nic nie znalazłem na ten temat.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:05:16 »
awatar
może być mocno rozładowany,
zostaw go najlepiej na kilkanascie godzin w ładowarce, a przez ten czas poczytaj instrukcję   ;)

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2006, 17:37:31 »
Po kilku godzinach ładowania dioda zmieniła kolor na zielony. Krótkotrwałe odłączenie zasilania i ponowne jego dołączenie skutkuje czerwonym kolorem na kilka minut a później zielony (co raczej jest normalną reakcją).
Jakoś wytrzymam do jutra. Zobaczymy.
Dzięki

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2006, 18:36:29 »
zielony - znaczy że jest full
ale za 1 razem lepiej będzie jak potrzymasz dłużej

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2006, 18:37:18 »
Taki sposób świecenia diod jast raczej standardem. Można powiedzieć iż juz go naładowałeś - to możesz już się brać za zabwę i poznawanie funkcji na żywo, wgrywanie programów itd.
Nie zapomnij o sformatowaniu aku. :))
potrzebna zgoda

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2006, 18:57:02 »
Pomimo swiecenia diody na zielono, sprzęt nie reaguje na włączanie.
Ochronna folia na wyświetlaczu raczej niczemu nie przeszkadza?
Zaczynam się niepokoić.

Chyba rzeczywiscie będę musiał sformatować aku, bo obawiam się, że nawet formowanie tu nie wystarczy. :))

Udało się, sprzęt ruszył. Po kilkugodzinnej przerwie - z wyjętym akumulatorem, bo był już spakowany do odesłania, jeszcze sprawdziłem w ostatniej chwili. Już zdecydowany byłem na wymianę na LOOXa N560.
Teraz nie mogę sobie poradzić z podłączeniem słuchawki BT, co przydałoby się do Skype'a.
To też mi się udało dzięki temu opisowi:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=49051&highlight=bluetooth
Tylko przez słuchawke BT nie da sie rozmawiać. Przez zwykłe jest doskonale.

*

Offline djt

  • 1
konwersja filmu do WMP 10 Mobile
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2006, 16:03:30 »
Mam pytanie czy tylko za pomocą AS mogę skonwertować w wysłać film z niezabezpieczonej płyty DVD(np z gazety) do Asusa 636 czy też potrzebuję jeszcze dodatkowego oprogramowania

"HOW-TO" dla początkującego
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2006, 16:09:16 »
Cytat: "Des666"
Ale znalazlem taka opcje, zeby traktowac polaczenie USB jako "czytnik kart". Do czego to w takim razie jest?


Ja używam tego jeśli podłaczam sobie przez USB mojego ASUS'a do komputera na którym nie ma ActiveSync. Działa wtedy jak pamięć flash na USB czyli komputer widzi twoją karte jako kolejny napęp. Bardzo fajna opcja.
ASUS 636N