Mapa Polski dla iGO 2006

  • 132 Odpowiedzi
  • 19340 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2007, 00:43:08 »
O szczegółowości nie ma co dyskutować. 3 x większa objętość o czymś świadczy  :D   :D

Tydzień temu siedziałem w Karpaczu i kolega z AM dokuczał mi, że nawet nie wiem że popijamy na ulicy Partyzantów  ;) Tak po prawdzie to wiedziałem, bo miałem jeszcze mojego turystycznego Garmina, ale faktycznie iGO w Karpaczu to była plaża (mapa: 2006.10) Teraz jest wszystko cacy.

W Poznaniu poprawili jeden z krytycznych błędów, o którym tu często pisywałem:



 (drugiego nie poprawili) Na odcinku od Polkowic do Ścinawy wszelkie drogi prowadzące przez Odrę nareszcie są oznaczone jako przeprawy promowe i opcja "Unikaj promów" działa.

Tyle na pierwsze 5-ęć minut zabawy. Sądzę, że na dziś nie ma już o czym dyskutować: TYLKO iGO

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2007, 01:12:10 »
Cytat: "GPS maniak"
Tyle na pierwsze 5-ęć minut zabawy. Sądzę, że na dziś nie ma już o czym dyskutować: TYLKO iGO 

Widziałem dziś  tą mapę, nawet 15 minut :)
To ta sama mapa którą ma AutoPilot tylko ciut bardziej aktualna
Jest już tunel pod rondem w Katowicach i nowy dojazd do Pyrzowic.
Są też identyczne błędy (a o mapach AP nie mam niestety najlepszego zdania)
Wygląda więc na to, że eMapa sprzedała TeleAtlasowi (a ten iGO)
najnowszą wersję swoich map, nowszą niż aktualnie oferowana jako najnowsza do AP :surprised:
Teraz AP będzie mógł konkurować wyłącznie ceną ...
A mapy będą w iGo, owszem szczegółowe, ale mniej dopracowane niż te
które robił TeleAtlas.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2007, 01:22:20 »
Cytat: "nocny_m"
Wygląda więc na to, że eMapa sprzedała TeleAtlasowi (a ten iGO)

Bo ja wiem ? Strategicznym partnerem TeleAtlasa na Polskę jest IMAGIS.
Emapa jest partnerem Navteqa. Zatem AP i iGO to chyba jednak różne źródła.

A mapy dla Polski zaczynają być podobne, bo powoli mają pełne lub prawie pełne pokrycie. Trudno żeby ktoś specjalnie przesuwał ulice na mapie po to żeby się różnić od konkurencji ;-)

W każdym bądź razie ja widzę już ostateczny zgon AutoMapy  ]:>
 

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2007, 01:42:04 »
Podobne, a identyczne to jednak różnica, zresztą sobacz sam
w serwisie http://mapa.autopilot.pl/ albo w bliźniaczym http://mapa.emapa.pl/
Sądzę, że jestem w stanie rozróżnić te same mapy (różniące się tylko grafiką) od podobnych.
PPC z iGO miałem tylko przez chwilę, ale sądzę, że mógłbym zaryzykować jakieś dobre piwo
(nawet cztreopak ;-)) że to te same dane mapowe.
A co do zgonu, to AP zejdzie prędzej MSZ  ]:>
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2007, 01:52:38 »
Cytat: "nocny_m"
Podobne, a identyczne to jednak różnica, zresztą sobacz sam

Hmm. Masz rację.

Trzeba by jeszcze pogooglować od kogo kupił iGO mapy na Polskę. Czy czasem jednak nie od Navteqa. Bo na stronie Emapy o TeleAtlasie ani słowa. Zresztą TeleAtlas na pewno współpracuje z IMAGISEM.

Mało tego. Porównałem na szybko iGO z CityNawigatoremEurope 9.o. Wychodzi na to że to praktycznie to samo. Zaraz dam jednego screenshota.

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2007, 02:03:14 »
W uzupełnieniu poszukiwania źródeł:

City Nawigator Europe 9.o (na pewno NAVTEQ):



AutoPilot (eMapa Łodź)



Jak widać wszystko się zgadza. Navteq i AutoPilot to to samo. W igo (nadal nie umiem zrobić screensota) jest ten sam układ. Ponieważ nie wierzę, żeby eMapa nie pochwaliła się że współpracuje z TeleAtlasem, podejrzewam że to raczej iGO kupił dane dla Polski od Navteqa.
 

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2007, 02:23:54 »
Cytat: "nocny_m"
A co do zgonu, to AP zejdzie prędzej MSZ  ]:>


AP ? To taka zabawa. Chłopaki i tak już żyją z pieniędzy Navteqa.
Imagis też olał GPMapę i poszedł na garnuszek TeleAtlasa.
A AM ? AM zaczyna się naprawdę bać  :terrified:
Spójrzmy prawdzie w oczy. Przecież tego już nikt nie kupi. To jest już prawdziwy pogrzeb AutoMapy

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2007, 08:47:05 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "nocny_m"
A co do zgonu, to AP zejdzie prędzej MSZ  ]:>


AP ? To taka zabawa. Chłopaki i tak już żyją z pieniędzy Navteqa.
Imagis też olał GPMapę i poszedł na garnuszek TeleAtlasa.
A AM ? AM zaczyna się naprawdę bać  :terrified:
Spójrzmy prawdzie w oczy. Przecież tego już nikt nie kupi. To jest już prawdziwy pogrzeb AutoMapy


ale przeciez z tego co koledzy wczesniej napisali - wywnioskowalem ze w spisie map w igo dla tej mapy jest wyraznie napisane ze dostawca jest eMapa a nie TA czy Navteq. Mysle ze kupili mape - od lokalnego dostawcy tak samo jak kupuja Slowacje od Conan, Rumunie, Chorwacje czy inne Slowenie :).
Co do dokladnosci mapy z Autopilota - sam zglosilem tam kilkadziesiat bledow i poprawili jakies 80%-90%. Ich aplikacja na www do zglaszania jest wg mnie ok, wiec jesli komus bedzie sie chcialo/zalezalo na poprawianiu to ma mozliwosc.
Co do AM - swoje zdanie wyrazilem jakies pol roku temu ze produkt pomimo swej innowacyjnosci w pewnych rzeczach jest raczej schylkowy.


pozdr
S

*

Offline Yacck

  • **
  • 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS-N560 ; HTC HD2
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2007, 09:00:02 »
Cytat: "smiodus"
(...) ale przeciez z tego co koledzy wczesniej napisali - wywnioskowalem ze w spisie map w igo dla tej mapy jest wyraznie napisane ze dostawca jest eMapa a nie TA czy Navteq

no, niekoniecznie bo iGo to te same mapy co miomap, a na stronie tego drugiego pisze że dostawcą jest właśnie TA :)
tu źródło
http://mio.digiwalker.googlepages.com/miomap-igomaps

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2007, 09:44:29 »
Cytat: "smiodus"
wywnioskowalem ze w spisie map w igo dla tej mapy jest wyraznie napisane ze dostawca jest eMapa a nie TA czy Navteq.

No i stała się jasność  :proud:

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2007, 09:51:23 »
Pytanie do użytkowników nowej mapy POLSKI. Czy po instalacji mapy wasz iGo bardzo zwalnia przy przeszukiwaniu punktów POI. U mnie nie da sie normalnie pracować. :wkurzony:. Czy macie podobny problem.

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2007, 09:54:15 »
Cytat: "NeOplan"
Czy macie podobny problem.

Qrde  :surprised:  Faktycznie  :]
Sądzę jednak, że to bug mapy i zostanie to poprawione.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2007, 10:03:05 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "NeOplan"
Czy macie podobny problem.

Qrde  :surprised:  Faktycznie  :]
Sądzę jednak, że to bug mapy i zostanie to poprawione.


Potwierdzam, problem jest i to duży, praktycznie uniemożliwia korzystanie z POI, a co z tym idzie mocno utrudnia pracę z programem.
Jeszcze jeden problem - czy u Was też na tej mapie rozbieżności pomiędzy trasą, a aktualnymi wskazaniami gps są tak duże?
Poprzednio nie było takich problemów, czyżby niedokładności w mapie?

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2007, 10:41:39 »
Cytat: "Cavallino"
Jeszcze jeden problem - czy u Was też na tej mapie rozbieżności pomiędzy trasą, a aktualnymi wskazaniami gps są tak duże?

Jeszcze z nią nie jeździłem  :D  
Dobrze że napisałeś. Popatrzę sobie jak to wyglada. Co prawda za Poznań dzisiaj nie wyjeżdżam (najdalej do Lubonia) ale obadam.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 19, 2007, 10:49:48 »
Cytat: "GPS maniak"
Dobrze że napisałeś. Popatrzę sobie jak to wyglada. Co prawda za Poznań dzisiaj nie wyjeżdżam (najdalej do Lubonia) ale obadam.


Ja te rozbieżności właśnei w Poznaniu widziałem.
Praktycznie ani przez chwilę nie jechał po drodze.
Może to być wina źle złapanego fixa np.?

Poza tym wydaje mi się, że mniej gada w stosunku do poprzedniej mapy, kilka ważnych skrzyżowań przemilczał (fakt, że przejechanych na wprost, ale poprzednio chyba nawijał więcej).

*

Offline Grinch

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • FS N520 -> Eten M700 -> HTC Dream -> HTC Desire
    • S24A Nagłośnienia obiektów
  • Sprzęt: HTC Desire
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 19, 2007, 11:14:24 »
Tak mnie zaintrygowaliście tymi błedami, że zaraz chyba pójde się "przejechać" po  mieście. Muszę szybko znaleść jakiś dobry powód, aby wyrwać się z biura :D

PS: Miło spotkać dawnych kolegów na tym forum :)

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 19, 2007, 11:36:49 »
Cytat: "Grinch"
PS: Miło spotkać dawnych kolegów na tym forum :)

Hejka !
Miło to będzie, jak za 10 dni na ZLOCIE we Władysławowie postawisz browara   ]:>   ]:>

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 19, 2007, 11:41:28 »
Mapka mi szczerze zaimponowała, obwodnica i 3 nowe ronda w mieście (niespelna 20tys mieszkancow) oddane 4 miesiace temu do uzytku juz sa. Nazwy ulic w okolicznych miasteczkach po 5000-8000 tys. Naprawde niezle. Oby naniesli male poprawki w ciagu roku to wersja 2007.10 powinna byc zajebista  :)) Panowie mozna juz zaryzykowac ze Tomtom i iGo depcza i to bardzo Automapie po pietach

*

Offline Grinch

  • **
  • 107
  • Płeć: Mężczyzna
  • FS N520 -> Eten M700 -> HTC Dream -> HTC Desire
    • S24A Nagłośnienia obiektów
  • Sprzęt: HTC Desire
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 19, 2007, 12:02:07 »
Cytat: "GPS maniak"
Cytat: "Grinch"
PS: Miło spotkać dawnych kolegów na tym forum :)

Hejka !
Miło to będzie, jak za 10 dni na ZLOCIE we Władysławowie postawisz browara   ]:>   ]:>

Masz skrzynkę ...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 19, 2007, 12:06:11 »
Cytat: "radoskur"
Mapka mi szczerze zaimponowała, obwodnica i 3 nowe ronda w mieście (niespelna 20tys mieszkancow) oddane 4 miesiace temu do uzytku juz sa. Nazwy ulic w okolicznych miasteczkach po 5000-8000 tys. Naprawde niezle. Oby naniesli male poprawki w ciagu roku to wersja 2007.10 powinna byc zajebista  :)) Panowie mozna juz zaryzykowac ze Tomtom i iGo depcza i to bardzo Automapie po pietach


Bez żartów.
Uwzględniając jakość programu, to AM nie dorasta I-go z tą mapą do pięt.

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 19, 2007, 12:23:06 »
Cytat: "Cavallino"
Uwzględniając jakość programu, to AM nie dorasta I-go z tą mapą do pięt.

Ten rozdział, jest już definitywnie zamknięty. AutoMapa

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 19, 2007, 12:40:47 »
Najnowsza mapa to jeszcze nie ostatnie wdrożenie eMapy (widoczne np. na stronach AP) ale też dużo nowsze od tej sprzedanej do CN9 (czy wystawionej do zdarcia na www ap). Naniesiono kilkanaście (100% moich) poprawek zgłaszanych na stronie AP. Jednak brak ostatnich naniesionych początkiem marca - np rondo w Gromniku.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 19, 2007, 13:06:00 »
Cytat: "Cavallino"

Ja te rozbieżności właśnei w Poznaniu widziałem.
Praktycznie ani przez chwilę nie jechał po drodze.
Może to być wina źle złapanego fixa np.?

Poza tym wydaje mi się, że mniej gada w stosunku do poprzedniej mapy, kilka ważnych skrzyżowań przemilczał (fakt, że przejechanych na wprost, ale poprzednio chyba nawijał więcej).


Mnie się  podoba text: "Za 800 metrów na rondzie drugi wyjazd", jakby nie mogło toto powiedzieć "Za 800 metrów na rondzie prosto"... I to na każdym rondzie... :))
Inny kwiatek, to na każdym (chyba) rondzie mówi przed wjazdem: "na rondzie w prawo", a chodzi o to, że na rondach mapa rzeczywiście pokazuje, że trzeba lekko skręcać w prawo - po prostu tak są na mapie narysowane ulice... Rzeczywistość jest oczywiście inna...  :worried:

Przykład - rondo Fordońskie w Bydgoszczy. Jadąc Jagiellońską wjeżdżamy na rondo Fordońskiej i na mapie przy dwiększym powiększeniu wyraźnie widać, że ulica jagiellońska nie wchodzi wprost na rondo, tylko trzeba odbić lekko w prawo - w rzeczywistości z Jagiellońskiej przez rondo Fordońskie i ulicę Fordońską można przejechać nie trzymając kierownicy...
Podobnie jest wjeżdżając ul. Focha na Rondo Jagiellonów i dalej ul. Jagiellonów - wystarczy powiększyć mapę i ... wszystko jasne...
Parę rond jeszcze bym dopisał (np. Grunwaldzkie- tu jest kompletnie skopane, Kujawskie,...), ale szkoda czasu... Krótko mówiąc, porawić błędy na mapie będzie łatwo, ale durne komunikaty za pierwszym razem mogą kompletnie zbić z tropu kierowcę...

Sprawdźcie też u siebie wybrane POI - kompletna paranoja... W Bydgoszczy przy Rondzie Jagiellonów jest Bank Pocztowy. I ten(to?) POI jest na mapie. Tyle, że z drugiej stronie ronda, a co gorsza na wysepce tramwajowej...  :))
Wiele innych POI również jest do ... pupy...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 19, 2007, 13:12:29 »
Mapa nie jest jeszcze 100%owa. Ma swoje mankamenty, ale krok na przód jest i to baaaardzo poważny.

Co do głosów też one mnie bardzo irytują (polskie tłumaczenie interfejsu zresztą już poprawiłem bo to oryginalne jest makabryczne - w większości bazuje na dostępnym tutaj na forum, ale zmienia irytujące mnie wielkie litery przy każdym słowie - nawet w środku jakiegoś stwierdzenia). Chciałem nawet się troszeczkę pobawić i nagrać własne komendy słowne, jednak nie moge znaleźć jakiegoś porządnego syntezatora mowy, który by pasował.
brak podpisu i kropka

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 19, 2007, 15:17:32 »
Cytat: "Cavallino"
Praktycznie ani przez chwilę nie jechał po drodze.
Może to być wina źle złapanego fixa np.?

Chyba powinieneś zmienić GPS-a. U mnie było OK, ale .......

1. Musiałem przestawić "trasa ekonomiczna" na "trasa najszybsza" bo oczywiście uszczegółowienie mapy spowodowało, że w Luboniu próbował mnie przeczołgać po jakichś uliczkach osiedlowych, które na bank prędzej czy później skończyłyby się trawnikami  ;)
2. Tak, jak koledzy już wspomnieli, część rond (np. takie małe, wewnętrzne przy Cerfoour Franowo) przestała być rondami i iGO wali teksty typu: skręć w prawo, skręć w lewo, skręć w prawo  ]:>
3.  :terrified:  :surprised:  :terrified: węzeł Krzesiny na A2 jest źle rozrysowany.

W sumie jednak jestem happy. W Luboniu pojawiły się wszystkie uliczki objazdowe związane z jazdą wzdłuż A2. Generalnie siatka drogowa jest naprawdę na bardzo dobrym poziomie  :proud:

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 19, 2007, 15:22:48 »
Lechu chcesz mieć dobre mapy CN10 i IGO to w wolnej chwili wskocz na stronę AutoPilota i zgłoś poprawki. Moje (a pewnie i inne) są usuwane w terminie max dwóch tygodni.

*

Offline 8000

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 19, 2007, 15:24:13 »
Witam.
Ta nowa mapa to jakiś żart. Stara mimo słabego pokrycia była dokładniejsza na drodze, ta ma masę błędów, za wcześnie pokazuje np zakręty, przez co jest za chwile "zmieniam trase". Dziś przejeżdżałem przez Skaryszew i droga która jest asfaltowa chyba z 50 lat lekko, jest zaznaczona jako gruntowa, na poprzedniej mapie było w tym miejscu ok.
Chciała mnie też wyprowadzić w las (dosłownie) twierdząc że jade drogą gruntową, a w lesie pokazywała "asfalt" (oczywiście jest odwrotnie i na starej mapie było ok)
Kolejny błąd - droga w Radomiu, osiedle południe, iGo pokazuje drogę (polną, a twierdzi że jest utwardzona ale to "szczegół") którą przecinają nieprzejezdne tory kolejowe...., dawno temu motorynke to brałem pod pache i przechodziłem przez te tory, jednak teraz samochodem nie da rady  :D
Ten sam błąd z torami miała mapa destinatora, zamiast ulepszać mapy teleatlasa, wsadzili ten shit do iGO :mysli:  , eh miną lata zanim to sie do czegoś przyda.
Pozdro  :huh:

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 19, 2007, 15:52:50 »
Cytat: "8000"
Witam.
Ta nowa mapa to jakiś żart.

Odsyłam do innego działu i wątku:  AutoMapa = CzołgoMapa ?  ;)
Był taki wątek - długi jak dżdżownica  ]:>

To niestety choroba wieku młodzieńczego - polskiej nawigacji. Znaczne uszczegółowienie mapy nie zawsze idzie w parze z takimi elementami jak kategoryzacja dróg, restrykcje etc.
Cytat: "8000"
eh miną lata zanim to sie do czegoś przyda.

No to co niby używać ? Bo przecież chyba nie AutoMapę ?

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 19, 2007, 18:24:34 »
Cytuj
Odsyłam do innego działu i wątku: AutoMapa = CzołgoMapa ?

Gdzie? Muszę to poczytać bo na sam tytuł uhahałem się po pachy. Wyszukiwarka nie wskazuje takiego wątku.
brak podpisu i kropka

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 19, 2007, 19:22:00 »
Cytat: "student2"
Lechu chcesz mieć dobre mapy CN10 i IGO  ...

Dzięki !!
Cytat: "lazik_s"
Gdzie? Muszę to poczytać bo na sam tytuł uhahałem się po pachy. Wyszukiwarka nie wskazuje takiego wątku.

Sądzę, że wyszukiwarka jest do d.... bo szuka tylko po tekście, a nie po tytułach. Był taki wątek, bodaj w I połowie 2006r : AutoMapa czy CzołgoMapa ? . Starsi koledzy na pewno go pamiętają.