Zasięg Orange

  • 17 Odpowiedzi
  • 45935 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Looxer

Zasięg Orange
« dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:35:02 »
witam,
przeszedłem do Nju Mobile skuszony warunkami ale już zaczynam żałować. Mianowicie, choć sprawdziłem to na razie w niewielu lokalizacjach, wydaje mi się, że zasięg mają raczej żenujący. Niby podają jakieś info, że aktualnie w miastach trwają rozbudowy.
Ale w wielu miejscach gdzie Plus ma stabilne 3G i mobile data reaguje od musniecia palcem to Orange sie zolwi, zmienia 2G/3G.

Jakie sa Wasze doswiadczenia? szczerze mowiac wydaje mi sie, ze oferta Nju (bezkonkurencyjna wedle mojej wiedzy i gdy mało i gdy dużo korzystamy na rozne sposoby z tel.) zostala specjalnie wyprodukowana poniewaz nie moga konkurowac z innymi operatorami jakoscia swojej sieci....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 10:39:37 wysłana przez Looxer »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2013, 10:52:38 »
A widzisz, ja mam zupełnie inne doświadczenia - tam gdzie potrzebuję tylko Orange/nju ma sensowny zasięg (również 3G). Rzeczywiście ostatnio dało się zauważyć pogorszenie zasięgu w związku z tą ich modernizacją (szczególnie na internecie mobilnym, usługi głosowe raczej niezauważalnie), ale i tak jest o niebo lepiej niż np. Play.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:07:44 »
Oj tak, od Playa mają o wiele lepszy. Tam gdzie mieszkam w Radomiu i na stancji w Lublinie sygnał był zdecydowanie lepszy u Orange. W Lublinie się nawet zdążył poprawić, bo w tym roku modernizacje zrobili. A Play jak był na dwóch mało stabilnych kreskach 3G, tak nadal jest.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Looxer

Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:17:49 »
jak poszukać w necie wyników badań (np. w pociągach wzdłuż głównych tras) to generalnie Orange jest najsłabszy co do zasięgu operatorów "własno-infrastrukturalnych"

zobaczymy co będzie to po tej aktualnej rozbudowie ale w stosunku do Play (Play+Plus+Orange) i mbank mobile (Plus) to ja to kiepsko widzę, poprzednio nie wiedziałem co to problem z zasięgiem. no ale istotnie modernizuja w moim miescie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 11:29:07 wysłana przez Looxer »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:35:25 »
Sprawa sprzed dwóch lat, więc dziś to wygląda zupełnie inaczej - a co do metody badania w kolejnym teście trwa polemika UKE z operatorami.
Warto jednak się z tym zapoznać.
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=6810&layout=3&page=text
Lost in universe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2013, 16:19:27 »
W orange od ponad 10 lat i nie narzekam, często gadam z ludziami z innych sieci i często się zdarza że ich rwie i tnie a u mnie pełen zasięg.

Nie zapomnę jak kiedyś nie zapłaciłem faktur kilku i mnie zablokowali więc korzystałem kilka dni z ojca iplusa, straty zasięgu w centrum miasta, a jak był to transfer na HSDPA prędkość była gorsza niż na EDGE.

Aktualnie mam dwa abo, mobilny net, neostradę i Aero2 (głównie dla mojej panny), Aero obecnie działa lepiej niż iplus kilka lat temu, z usług orange jestem zadowolony.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2014, 10:20:32 »
Od wielu lat jestem klientem sieci Orange (tel. służbowy) i od ponad 2 lat klientem sieci Play (tel. private). Z racji wykonywanego zawodu dość dużo jeżdżę po Śląsku, Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku... Problemy z zasięgiem miewałem głównie na autostradzie A4 do czasu kiedy ponad 2 lata zacząłem korzystać z manualnego wyboru operatora.

Jeśli chodzi  zasięgi sieci Orange przy manualnym wyborze operatora na starej dobrej Noki 6300, to bardzo rzadko zdarza się słabszy zasięg lub całkowite zgubienie operatora (nie pamiętam już kiedy przerwało by mi rozmowę w czasie jazdy po autostradzie, wcześniej było to nagminne). W miejscu w którym mieszkam na początku roku była modernizowana sieć Orange i miało być dużo lepiej ale w sumie to z mocą sygnału jest troszkę gorzej. Jednak mogę w tym zakresie pochwalić zasięg firmy Orange i ocenić ich zasięgi na 4+.

Zasięg sieci Play jest koszmarny i mimo wielu zalet w postaci darmowych rozmów do wszystkich sieci i bardzo niskiego abonamentu (22 zł na miesiąc), nie jestem w stanie nie narzekać. Do początku tego roku (2014) kiedy sieć Orange udostępniała swoje przekaźniki sieci Play, byłem zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany tym faktem, niestety firma Orange po modernizacji swojej sieci przekaźników postanowiła przerwać tą idyllę i zablokowała możliwość wyboru przez użytkowników z sieci Play. Od tamtej pory wybieram manualnie Plusa lub Erę (wybór Play to porażka) i już nie jestem tak z tego faktu zadowolony. Mam w domu miejsca gdzie zasięgu z Play, Ery czy Plusa nie uświadczysz bo go po prostu nie ma  :(

Przy automatycznym wyborze operatora w sieci Play nie można prawie wcale prowadzić rozmowy przy przemieszczaniu się po drogach czy autostradach, zasięg się zrywa i co chwilę wybiera nowego operatora. Przy wyborze manualnym Ery,Plusa jest dużo lepiej ale nie idealnie. Korzystając z tel. firmowego w Orange mam tych problemów z zasięgiem dużo mniej niż w drugiej prywatnej komórce korzystającej z sieci Play.

Nie korzystam z 3G i nie mam w tel. internetu, a w trybie sieci mam wybrane tylko GSM.   

Pozdrawiam wszystkich i oby Nam wszystkim zasięg się poprawił  :wink:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2014, 13:40:36 »
Nadal w Play możesz korzystać z sieci Orange. Tylko trzeba złożyć reklamację w BOK. Nie są zbyt kumaci, ale za drugim razem udało im się odblokować.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2014, 15:02:32 »
Nadal w Play możesz korzystać z sieci Orange. Tylko trzeba złożyć reklamację w BOK. Nie są zbyt kumaci, ale za drugim razem udało im się odblokować.

Mogę to zrobić telefonicznie czy poprzez konto na ich stronie ?

Dziękuje za info  :ok:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2014, 01:09:42 »
Ja to robiłem poprzez play24, bo tak mi było wygodniej.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2014, 15:56:28 »
Trafiony i zatopiony :ok:
Byłem w punkcie PLAY, z lekkim zdziwieniem przyjęli moje zgłoszenie i....minęło 2 dni, z BOK dostałem SMS-em info o rozwiązaniu sprawy ze zgłoszenia.
Sprawdziłem i działa, nareszcie mam znowu dobry zasięg  :grin:   

Serdeczne dzięki za pomoc  :wink:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline kasiek112

  • 3
  • Płeć: Kobieta
  • wszystko jest dla ludzi
    • www
  • Sprzęt: lumia 1020
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2017, 14:14:47 »
Moim zdaniem play ma wszedzie dobry zasięg od zawsze ma mumer play i nigdy nie maiłam problemu z zasięgiem
pozdrawiam.

Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 22, 2018, 18:28:34 »
W orange od ponad 10 lat i nie narzekam, często gadam z ludziami z innych sieci i często się zdarza że ich rwie i tnie a u mnie pełen zasięg.

Nie zapomnę jak kiedyś nie zapłaciłem faktur kilku i mnie zablokowali więc korzystałem kilka dni z ojca iplusa, straty zasięgu w centrum miasta, a jak był to transfer na HSDPA prędkość była gorsza niż na EDGE.

Aktualnie mam dwa abo, mobilny net, neostradę i Aero2 (głównie dla mojej panny), Aero obecnie działa lepiej niż iplus kilka lat temu, z usług orange jestem zadowolony.

Od  10  lat   w orange i nie  narzekam.

*

Offline Pbazant19

  • 1
  • Wolność to stan umysłu.
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2018, 18:07:05 »
No ja właśnie jestem w Orange, ale nie powiem żeby to była jakaś sielanka. Z zasięgiem raczej nie ma problemów (ale o necie między Katowicami i Warszawą w PKP zapomnij). Jest lepiej niż w Playu. Wcześniej byłem w Plusie przez kilkanaście lat, ale jak miałem przedłużyć umowę to wykazali się skrajnym brakiem elastyczności w zakresie zwiększania pakietu internetowego. Przeskoczyłem do Orange (telefon kupiłem osobno, bo ich oferta była słaba w abo) i teraz się zastanawiam czy nie zmienić na T-Mobile. W zasadzie to u każdego operatora najlepiej przeskakiwać co umowę, bo żaden nie dba niestety o obecnych klientów.
Regulamin

*

Offline gracz_0101

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żyj i daj żyć innym
Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2019, 13:34:17 »
Pozwolę sobie podbić - jak dziś oceniacie zasięg orange i t-mobile, skończyła mi sie umowa w plusie i nie wiem czy gdzieś przeskakiwać czy zostać, play odpada już przetestowany

Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2019, 14:18:01 »
Ja się z Orange wynoszę w cholerę. Niedawno jedyny BTS w okolicy zniknął. Nie działa, nie ma go, oni nie wiedzą, nowego nie postawią. W efekcie zasięgu w domu brak - także ja dziękuję.

Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2019, 18:32:52 »
Zasięg Orange nie jest zbyt dobry, mieszkam w małej miejscowości i niektórych miejscach w moim domu nie można do nikogo zadzwonić. Raczej zmienię operatora.

Odp: Zasięg Orange
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2020, 09:51:14 »
Ogólnie Orange ma w miarę dobry zasięg nie można narzekać. Zauważyłam jednak tendencje iż wszyscy operatorzy od jakiegoś czasu mniej inwestują w samą sieć i często jest ona przeciążona. Mamy w firmie telefony od wszystkich sieci i nie tylko w Orange występuje ten problem.