Podawanie numeru IMEI Samsunga ?

  • 3 Odpowiedzi
  • 56643 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
« dnia: Marzec 09, 2013, 20:16:41 »
Witam :)
Sprzedaję swojego samsunga i dostałam wiadomość z prośbą o podanie IMEI telefonu.
Czytając sprzeczne informacje nie wiem czy powinnam to zrobić. Może ktoś mi coś doradzić? I powiedzieć czemu tak a nie inaczej?
Z jednej strony wiem, że ktoś może chcieć sprawdzić i potwierdzić legalność telefon, a z drugiej słyszałam o nielegalnych zmianach IMEI np. na podany przeze mnie i związanych z tym później problemach.

*

Offline Aspic

  • *
  • 76
    • kLiK
  • Sprzęt: Toshiba_G900 Samsung_Wave_GT-S8500 Samsung_Note_II
Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 17:45:47 »
Nie znam się na tym praktycznie lecz coś tam obiło mi się o uszy że nie wolno podawać nr IMEI opisywali dlaczego ale już nie pamiętam dokładnie. Ja bym nie podwał tego nr jak ktoś chce sprawdzić  to niech przyjedzie i zobaczy że jest identyczny na opakowaniu oraz w telefonie.
... Ciąg dalszy nastąpi... B)

Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 19:09:14 »
teoretycznie Twoj  imei ktos sobie moze przywlaszczyc, ale jakie tego konsekwencje beda to niestety nie wiem. btw, urzekl mnie Twoj nick :D

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podawanie numeru IMEI Samsunga ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 19:22:14 »
Jeżeli masz dowód zakupu i zostawiasz korespodencje to nie widze przeszkód w udostępnieniu numeru imei. Sam o niego prosze w niektórych przypadkach od sprzedających. Gdyby ktoś chcial nielegalnie użyć imei danego modelu to na bank znajdzie w internecie interesujący go numer.