HTC SMART wgrywanie nowego romu PL

  • 1 Odpowiedzi
  • 36491 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline newo

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2/Cyfon p168i
HTC SMART wgrywanie nowego romu PL
« dnia: Lipiec 17, 2012, 18:11:36 »
Witam.
Nie wiem czy ten telefon jeszcze jest w użytku na forum ale jeśli chce ktoś poznać tajnik wgrania polskiego Menu do tego modelu niezależnie od pochodzenia wczesniejszego i Blokad CID proszę tu się dopytywać każdemu pomogę bo męczyłem sam się z tym ładne parę godzin i wiem jakie to denerwujące a widzę że problem nie został rozwiązany.
Pozdrawiam Newo!

*

Offline Jacck

  • 10
Odp: HTC SMART wgrywanie nowego romu PL
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2013, 15:19:20 »
Przerabiałem temat przed chwilą. Żeby pojawił się język polski w telefonie który go fabrycznie nie miał trzeba ściągnąć ROM EEU (np. RUU_ROME_HTC_EEU_1.0.405.109663.exe), rozpakować (7Zip-em bądź WinRAR-em) a następnie zamienić hex edytorem w pliku nk.nbh CID HTC__032 (CID dla EEU) na CID który jest w telefonie (np. na HTC__405 dla telefonu pochodzącego z Włoch, na O2__001 dla telefonu z angielskiego O2 itp. Listę CID-ów można znaleźć w sieci).
CID zmieniamy w liniach 000001c0 oraz 05090c85 (drugi adres jest zmienny i zależy od wersji ROM, ten dotyczy ROM-u EEU_1.0.405.109663)
Zmiana w linii 000001c0 pozwala na wgranie ROM-u z innym CID (przez zmianę CID na "swój").
Wiele osób dokonuje tylko tej jednej zmiany i jest zdziwiona że po wgraniu ROM-u nie zmieniły się języki w telefonie. Bo właśnie ta druga zmiana odpowiada za widoczne w menu języki.

Tak zmieniony nk.nbh możemy wgrać do telefonu przez kabel przy pomocy ROMUpdateUtility.exe bądź zmienić jego nazwę na romeimg.nbh i wgrać przez kartę SD wchodząc w tryb Bootloadera.

Wszystko jest z obrazkami opisane tu:
http://forum.gsmhosting.com/vbb/f666/flashing-official-rom-htc-smart-f3188-without-unlock-security-supercid-1491201/