[tutorial] Wgrywanie ROMu

  • 10 Odpowiedzi
  • 60317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

[tutorial] Wgrywanie ROMu
« dnia: Luty 18, 2011, 21:19:39 »
Wgranie ROMu na tym modelu jest proste, zwłaszcza dla osób, które już posiadały androida. Dla wielu jednak to pierwszy telefon, więc umieszczam mały tutorial wgrywania ROMu.

Potrzebne będą:

1. Universal Androot
2. Recovery Menager v.0.29b
3. Recovery clockwork 2.5.1.8 dla Blade lub wyższy.
4. Oczywiście ROM ;)

1. Ładujemy baterię do pełna.
2. Instalujemy aplikację Uniwersal Android z linku wyżej.
- po zainstalowaniu, klikamy opcję 'go root'. Po chwili telefon zostaje zrootowany (prawy screen poniżej). Telefon resetujemy.




3. Wgrywamy Recovery menager z linku wyżej. Nadajemy aplikacji prawa roota.
4. W Recovery Menager wybieramy opcję "Install Recovery" i wybieramy plik o nazwie "recovery-clockwork-blade-2.5.1.8.img" (akurat ja mam zainstalowaną wyższą wersję, stąd różnice na screenie).



5. Wyłączamy telefon. Na niektórych forach doradzają wyjąć baterię, ale nigdy tego nie robiłem. Wchodzimy w tryb recovery, wciskając klawisz głośności (-) i przycisk on/off. Trzymamy do uzuskania ekranu recovery.



6. Zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii bezpieczeństwa. Z recovery (nawigując klawiszami głośności) podświetlamy opcję 'backup and restore' i zatwierdzamy klawiszem 'domek'. Teraz wybieramy opcję 'backup' i również zatwierdzamy domkiem. Czekamy aż telefon wykona backup.






7. Zanim przystąpimy do wgrywania ROMu należy zrobić tzw. wipe, czyli czyszczenie pamięci. Skasowane zostaną aplikacje, kontakty i ustawienia. W tym celu wybieramy kolejno:
- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- oraz w pozycji 'advanced' opcję 'wipe dalvik cache'.





8. Po tych czynnościach można przystąpić do wgrywania ROMu. Najczęściej są wybierane pośród dwóch ROMów: FLB i JJ RLS9. Są oczywiście inne, ale one są najbardziej dopracowane. ROMy na androida są w formacie zip. Taki ściągnięty ROM należy wrzucić bezpośrednio na kartę pamięci.
9. Wybieramy opcję 'install zip from sd card', a następnie 'choose zip from sd card'.
10. Wybieramy nasz ROM z karty pamięci i zatwierdzamy domkiem.





11. Czekamy chwilę na wgranie ROMu. Po skończeniu wgrywania pojawi się stosowny napis, że wgranie ROMu zakończyło się sukcesem.
12. Klikamy przycisk strzałki, powracamy do głównego menu i wybieramy opcję 'reboot system now'
13. Telefon się zresetuje. Po uruchomieniu należy jeszcze raz go zresetować.
14. Cieszymy się nowym ROMem.


UWAGA: Gdyby ktoś chciał wgrać ROM CyanogenMod, to konieczne jest zainstalowanie nowszej wersji recovery: 3.0.0.5. Starsze są niekompatybilne i ROM CM nie wgra się.



Oczywiście zrootowanie i wgranie nieoryginalnego ROMu powoduje utratę gwarancji.

Nie odpowiadam za błędy i niepowodzenia. Całość wykonujesz na swoją odpowiedzialność ;)


« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2011, 20:47:22 wysłana przez don.kamillo »

*

Offline Dziq

  • *
  • 70
Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2011, 20:15:04 »
Mam pytanko czym tak dokładnie jest wipe cache partition ? Czy uruchamiając to muszę się obawiać o dane na wewnętrznej pamięci telefonu (nie pamięci systemowej), tak samo czym dokładnie jest wipe dalvik cache i co to nam daje?

*

Offline draganblz21

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: INQ CHAT 3G & ZTE BLADE EEE PC 1015 PEM
Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:20:23 »
Witam, czy jeśli mam oryginalnego roma od orange 2.1 (Orange San Francisco ) to czy procedura wgrywania romu przebiega tak samo? Boję się ,że uwalę telefon.  :worried: I drugie pytanie,odnośnie romu. Jaki jest w miarę szybki,stabilny,sprawdzony przez Was i żeby bateria dawała radę? Dobrze by było gdyby był wyposażony w OC kernel.
Alcatel ot311->MY3022-> c60-> 3210-> 6021-> Huawei u121-> 6630->n80->O2 xDa II s->n73-> n80->  s5230 GPS -> n95->g900->e50->  i900 8gb->Hermes-> s5570-> gt540->INQ CHAT 3G & ZTE BLADE

*

don.kamillo

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:51:53 »
Nie jestem pewien, ale teraz jest chyba już możliwość zrobienia update do 2.2 (oficjalna).
Jeśli nie, procedura jest taka sama z zastrzeżeniem, że należy zrobić update do Gen2 :S
Osobiście najlepiej wspominam CM.

*

Offline kebi

  • 11
Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2012, 12:02:34 »
witam, mam problem, podczas instalowania recovery pojawia mi sie napis
currently installed recovery : unrecognised.....

*

don.kamillo

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:10:09 »
Masz roota? Ściągnij paczkę z recovery jeszcze raz.

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:00:48 »
mam male pytanie. Odnośnie mam wgranego CM7 juz jakis rok czasu, ale stwierdziłlem, że chciałbym pobawić się romami itd no i teraz pytanie czy robiac bakcup w recovery przed wgraniem nowego roma będę mógł później go przywróić nie posiadając zipu z romem ? czyli przywrócenie cm7 przez owy backup oraz czy to co mam aktualnie wgrane w telefonie będzie tam dalej, bo wiadomo trzeba wyczyścić telefon przed wgraniem no ale skoro został zrobiony backup to wydaje mi się, zę powinno przywrócić?? Jestem troszkę mało ogarnięty w tych tematach więc wolałem zapytać nim zacznę grzebac ;p bo nie chce mi się później wszystkiego na nowo instalować, wgrywac itp...

*

don.kamillo

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:36:54 »
Mówisz o nandroid backup przez recovery? Powinien się wgrać bez zipa z ROMem. Mi tylko raz zdarzyło się, że nie przywrócił aplikacji, ale dlatego, że kombinowałem z partycją ext.

BTW. Jak Ci działa telefon po roku czasu bez zmiany ROMu i wipe?

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2013, 13:39:45 »
Witam, troche odgrzewam kotleta, ale może się komuś przydać bo ja się męczyłem z  Recovery Menager
cały czas nie odpalało tylko się wysypywało :( ale udało się zastosować aplikację
OneClickRecovery - version 2.0 która od strzału wgrała Clockwork Recovery
http://www.modaco.com/topic/337491-oneclickrecovery-version-20-now-also-works-in-cm7/Pozdrawiam cichy

*

don.kamillo

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2013, 13:27:53 »
Zawsze się przyda.
Poradnik był pisany ponad dwa lata temu, od tego czasu zmienił się chociażby podstawowy sotf - z eclair na froyo, a i tak pewnie teraz każdy ma przynajmniej Gingerbread.

Odp: [tutorial] Wgrywanie ROMu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2017, 20:21:14 »
Witam
  jestem tu pierwszy raz więc napisze od razu co mnie boli by nie zabierać czasu.
Czy jest możliwość wgranie polskiego menu do Smartfon ZTE Smart First 7 VFD200
przywiezionego od angoli. Dziękuje za każdą podpowiedź

Pozdrawiam