Nie zapamiętuje klucza Wifi!

  • 7 Odpowiedzi
  • 24808 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« dnia: Maj 03, 2012, 19:17:09 »
Witam! To mój pierwszy post na tym forum i od razu z problemem. Niedawno zakupiłem model PDA asus 636N z WM 5 i chciałem korzystać z wifi z własnego routera gdzie mam zabezpieczoną sieć kluczem ale podczas wpisywania klucza WPA-PSK nie zapamiętuje mojego klucza tylko chyba jakiś poprzedni (kupiłem PDA używany) bo wchodząc tam następnym razem jest 13 gwiazdek a ja mam 9? Co robić?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2012, 21:39:33 »
Na początek małe wyjaśnienie: nie znam A639, posiadam A696. Niemniej skoro kupiłeś urządzenie używane i sprawia kłopoty, zacząłbym od tzw. hard resetu (HR), czyli przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych (coś trochę jak instalacja "czystego" Windows). Jak to się robi powinno być w instrukcji obsługi, ewentualnie przeszukaj forum/internet. Ale uwaga!: po HR utracisz wszystkie dane użytkownika zawarte w pamięci wewnętrznej urządzenia oraz będziesz musiał instalować od nowa wszystkie programy!

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 21:44:34 wysłana przez stanley_p »

Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2012, 13:50:12 »
Zrobiłem twardy reset ale nic to nie dało-nadal w pamięci ma jakiś klucz 13 cyfrowy! Co dalej?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2012, 16:25:36 »
ale w czym jest problem, Asus nie łączy się z tą siecią czy tylko ilość gwiazdek się nie zgadza?

Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2012, 16:43:52 »
Sieć jest zabezpieczona kluczem , którego oczywiście znam składająca się z 7 znaków. I tak też wpisuje ale kiedy zrobię ok i wyjdę z ustawień konfiguracji uwierzyt. sieciowego (karty sieciowej) i wejdę tam ponownie to jest zapisany chyba inny klucz bo jest 13 znaków (13 gwiazdek) czyli jakby zapamiętywał jakiś inny klucz, no nie wiem. Dodam, że Asus widzi tą sieć.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2012, 17:13:39 »
A kto powiedział że ilość gwiazdek ma odzwierciedlać faktyczną długość hasła? Po co ma naprowadzać na prawdziwe hasło i ułatwiać jego odgadnięcie? U mnie w HP też wyświetla się 13 gwiazdek chociaż hasło ma inną długość, ale nie ma to żadnego wpływu na zapamiętywanie hasła i mój ipaq łączy się automatycznie z domową siecią. Dlatego pytam - czy te 13 gwiazdek to jedyny problem, a poza tym wszystko działa, bo w temacie napisałeś że "nie zapamiętuje klucza", a to nie jest to samo co "zapamiętuje, tylko wyświetla inną ilość gwiazdek". Nie zapamiętywanie, kojarzy mi się raczej z taką sytuacją, że za każdym razem Asus na nowo pyta o hasło.

Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2012, 17:25:53 »
No skoro tak jak mówisz, że ilość gwiazdek nie odzwierciedla faktyczną długość hasła to ta kwestia musi być w porządku natomiast jest inny problem. Tylko jaki!? Zaznacze, że w ustawieniach konfiguracji sieci bezprzewodowych wyświetla mi tą sieć, że jest dostępna ale nie chce się połączyć. Prawa dioda miga na czerwono. Pewnie powinna na zielono?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Nie zapamiętuje klucza Wifi!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2012, 20:08:33 »
No skoro tak jak mówisz, że ilość gwiazdek nie odzwierciedla faktyczną długość hasła to ta kwestia musi być w porządku natomiast jest inny problem. Tylko jaki!? Zaznacze, że w ustawieniach konfiguracji sieci bezprzewodowych wyświetla mi tą sieć, że jest dostępna ale nie chce się połączyć.

Gdybam: Twoja sieć ma ustawione szyfrowanie WPA2, a A639 go nie obsługuje? Jako sprzęt przecież nie najmłodszy maksymalnie WPA? Powtarzam: gdybam. Jeśli sieć pochodzi z Twojego routera i masz dostęp do jego konfiguracji spróbuj na chwilę wyłaczyć szyfrowanie i sprawdzić czy Asus się połączy. Jeśli się uda spróbuj potem z WPA/WPA2 (zostaw minimum WPA, żebyś nie miał nieproszonych gości)

Cytuj
Prawa dioda miga na czerwono. Pewnie powinna na zielono?

A co na ten temat mówi instrukcja obsługi? Przykładowo w A696 (w końcu z tej samej stajni): czerwona-wifi, zielona-GPS, niebieska-bluetooth.

Pozdrawiam -

Stanley

[EDIT] W routerze może także być włączone filtrowanie adresów MAC. Należy wtedy dopisać MAC Asusa do listy uprawnionych.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 20:26:11 wysłana przez stanley_p »