Problem z lampą błyskową

  • 4 Odpowiedzi
  • 3188 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z lampą błyskową
« dnia: Marzec 20, 2009, 22:51:43 »
Witam.
Kupiłem ostatnio używanego M500 z wgranym WM5. Mam problem z włączeniem lampy błyskowej. Nie wiem czy jest ona uszkodzona czy w jakiś sposób nieaktywna bo po wywołaniu aparatu, ustawieniu w tryb nocny oraz kliknieciu na ikonkę z piorunem i zrobieniu zdjęcia nie ma błysku.
Jakość zdjęć w pomieszczeniach jest masakryczna. Słabo oświetlone obiekty widoczne są na ekranie PDA jako czarne plamy. Mam telefon k510i  także z aparatem 1.3 M pixela i świetnie radzi sobie z robieniem zdjęć nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z lampą błyskową
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2009, 01:03:58 »
Tutaj masz link, gdzie znajdziesz małą aplikację, która służy do uruchamiania tej lampki jako latarki. Uruchamiasz program ona zaczyna świecić, drugi raz uruchamiasz przestaje świecić.

Co do jakości, to pamiętaj, że eten nieco różni się od przeciętnego telefonu. Zaryzykuję twierdzenie, że Nikon D1 (aparat sprzed 10 lat) robi lepsze zdjęcia niż np Nokia n95, mimo że ten Nikon ma tylko 1,9MPx.
Po prostu przeznaczenie tych urządzeń jest inne. Aparat w PDA zazwyczaj jest dodatkiem, a w telefonach często jest główną cechą. Co nie zmienia faktu,  że mój eten mimo 2MPx i autofocusa robi gorsze zdjęcia niż SE k750i.

Odp: Problem z lampą błyskową
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2009, 14:03:22 »
Zainstalowałem ten programik niestety po kliknięciu nic się nie dzieje. Zero reakcji od programu.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Problem z lampą błyskową
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2009, 17:34:08 »
No to padnięta lampa ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z lampą błyskową
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2009, 19:13:36 »
Pozostaje jeszcze tryb serwisowy. Ale nie przypominam sobie, żeby tam był test od lampy. Ale możesz tam zajrzeć, przy okazji sprawdzisz pozostałe podzespoły. Jak wejść znajdziesz w FAQ.