Test Asus A686/696

  • 27 Odpowiedzi
  • 52358 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Test Asus A686/696
« dnia: Grudzień 31, 2007, 17:49:50 »

Chociaż Asus A686/696 został wprowadzony na rynek dosyć dawno, jest wciąż docenianym modelem PDA.
Zawdzięcza to na pewno swojej cenie, ale także możliwościami. Pomimo swoich wad, jest urządzeniem z klasą.
Jest to mój pierwszy test -recenzja, dlatego proszę o wyrozumiałość. Piszę to, ponieważ mam nadzieję, że przyda się to tym, którzy jeszcze nie mają swojego PDA, a zastanawiają się właśnie nad tym modelem asusa lub są jeszcze świeżo po zakupie. Ja już posiadam go prawie pół roku. Czas szybko leci. Test został przeprowadzony na Asusie A686, lecz piszę też pod kontem jego brata A696.
Zaczynamy.


W pudełku


Jak zastrzega sobie asus, zawartość pudełka, w każdym kraju może być inna. Ale i tak na pewno znajdzie się w nim
nasz pocket pc :) .W Polsce elementy opakowania są następujące:
-komputer pocket pc Asus MyPal A686/696
-kabel synchronizacyjny USB
-Dysk CD z Microsoft Outlook oraz ActiveSync (są to programy niezbędne do synchronizacji PDA z komputerem PC
-Bonus CD
-2 rysiki
-pokrowiec
-bateria litowo- jonowa
-podręcznik
-instrukcja szybkiego uruchamiania
-karta gwarancyjna
-uchwyt samochodowy i wysięgnik typu gęsia szyja
-ładowarka samochodowa

Na płycie bonusowej znajdziemy:  -Skórki do WMP
                                                       -Remote presenter
                                                       -Spb backup (program do wykonywania kopii zapasowych)
                                                       -Pocket Quick time


Specyfikacja




Wygląd



1-Gniazdo na karty SD, 2-Power, 3- Reset, 4- IR, 5-Rysik, 6-Gniazdo słuchawkowe, 7- Hold, 8- Usb, 9-Dioda baterii, 10- LCD, 11- Joypad, 12-Diody, 13- Głośnik




Jak mówiłem wcześniej Asus A6X6 jest urządzeniem z klasą. Według mnie, do jego stalowej obudowy pasował by znaczek marki BMW.

Gdy pierwszy raz miałem okazję trzymać w dłoni Asusa, „czuć” było od niego solidnością. Elementy dobrze dopasowane, bez szparek, i niedokręceń.

Od frontu widać ekran 3,5 cala. Nie jest to ani dużo ani mało. Właśnie taka przekątna jest najczęściej spotykana w kieszonkowych komputerach.
Powyżej wyświetlacza można zauważyć "diodę baterii". Zmienia kolor z blado-czerwonego na zielony, w zależności od stanu naładowania. Na dole znajduje się 4-kierunkowy joypad z enterem, otoczonym niebieską diodą? Nie wiem jak to można bliżej określić- "świecąca, plastikowa otoczka".
Po mimo tego że nie  wiem jak to nazwać, jest elementem ciekawym, oświetlającym przycisk enter.
Po bokach, symetrycznie ustawione są po 2 przyciski z każdej strony. Ich systemowe przeznaczenie: szybkie uruchamianie, kalendarz, kontakty i mikrofon.
To jest już cały panel przedni. Cały ze stali nierdzewnej. Tylko przyciski, i ramka wyświetlacza (ta, z napisem GPS ) są wykonane z solidnego plastiku.
Po lewej stronie joypad'a znajduje się głośniczek, a po prawej stronie napis "Asus" a także diody GPS, BT i WiFi (A696).

Prawy boczek
Na tej stronie, znajduje się suwak "HOLD" i gniazdo słuchawkowe 3,5.

Na lewym boczku znajduje się gniazdo mini usb do synchronizacji z komputerem pc, i ładowania baterii.


Na dole możemy znaleźć przycisk "RESET", port podczerwieni a także miejsce na rysik- chowamy go w obudowie poziomo. Siedzi tam mocno, i nie ma obawy żeby wypadł.
Piórko posiada mechanizm "teleskopowy" do wydłużania.
W całości mierzy 9,1 cm.

Na górze znajdziemy: przycisk Power, i gniazdo rozszerzeń na karty SD.

Tylny panel:
Wykonany z mocnego plastiku.
Znajdziemy tu: pokrywę baterii, mikrofon, i gniazdo MMCX do podłączenia  anteny zewnętrznej GPS.





Akcesoria:
Car holder- (rączka do przyczepienia PDA na przedniej szybie) Wykonany solidnie, prawidłowo podtrzymuje, nie rozluźnia się podczas jazdy, więc nie ma potrzeby poprawiania, dokręcania. Składa się z 2 elementów: koszyczka, i „gęsiej szyi” wraz z przyssawką.
Kabelek- tutaj mamy problem z długością: ma zaledwie 68cm. Niestety, gniazda usb mam na tylnej obudowie pc, dlatego synchronizacja pocketa z pecetem wymaga ciągłego wchodzenia pod biurko.
Etui: z zewnątrz wykonane z jakiegoś sztucznego materiału. W środku, miękkie obicie, miłe w dotyku. Minus- boczki PDA są praktycznie nie chronione.

Oto zdjęcia orientacyjne co do wielkości:



WM6

Asus w lato 2007 udostępnił darmową aktualizację systemu WM5 do WM6.
Użytkownicy, którzy wcześniej nabyli urządzenia typu PDA wyposażone w system Windows Mobile 5.0 mają możliwość pobrania aktualizacji. Ja nabyłem asusa już z wgranym WM6 fabrycznie. Ze względu, że nie miałem większego styku z WM5, nie mam porównania, co do tych systemów. Mogę jedynie powołać się na bardziej doświadczonych użytkowników PDA a zarazem clubowiczow. Stwierdzili oni, że WM6 nie wprowadziło rewolucyjnych zmian w użytkowaniu pocket pc. Zszedłem trochę z tematu recenzji, ale na pewno warto było wspomnieć o tym fakcie. Poniżej przedstawię podstawowe, warte opisu programy, wraz ze screenami.
 

Podstawowe programy

Office mobile
Jest to pakiet 3 programów: Word mobile, PowerPoint mobile i Excel mobile. Na pewno każdy zna te trzy programy z pecetowej wersji office'a. Wersje mobilne są trochę bardziej okrojone. Niestety Powerpoint ma jedynie funkcję odczytywania prezentacji (a nie ich edytowania).


Notatki
Podstawowy program do tworzenia notatek różnej maści. Pod postacią zarejestrowanego przez mikrofon dźwięku, własnych bazgrołów, czy za pomocą klawiatury ekranowej.


Windows live messenger- windowsowski komunikator internetowy


Windows media player- tego chyba nie musze tłumaczyć. Podstawowy program do odtwarzania multimediów.
 
Internet Explorer- Jest to zwykła przeglądarka internetowa.


Spb backup- Program dołączony w prezencie od Asusa na płycie bonusowej. Aplikacja ta służy do wykonywania kopii zapasowej danych znajdujących się na naszym PDA. Po uruchomieniu programu, ujrzymy menu, z 3 opcjami do wybrania:
-pełny backup
-backup wybranych danych
-backup o wybranej godzinie


Następnie wciskamy przycisk next.
Zanim wykonamy backup mamy jeszcze kilka informacji i opcji, takich jak gdzie ma być zapisana kopia zapasowa, ile miejsca będzie zajmowała. Wypełniamy według uznania.


Wykonanie kopii zapasowych (w opcji full backup) nie powinno zajmować więcej niż 8 minut ( chociaż to jeszcze zależy od ilości zainstalowanych programów, itd.). Po skończonym zapisie program automatycznie wykona softreset.


Podkręcanie procesora

Pod "maską" asuska można znaleźć termostatyczny procesor intela- XScale. Za pomocą pewnego programu możemy go podkręcić. Zaznaczam jednak, że istnieje ryzyko uszkodzenia urządzenia. Dlatego robisz to na własną odpowiedzialność, a ja przedstawiam Ci tylko pewną możliwość/ funkcję tegoż palmtopa.
Przechodzimy do rzeczy:
Za pomocą programu XCPUscalar możesz zwiększać, lub zmniejszać wydajność procesora. Wykonuje się to tylko 1 suwakiem. Jeśli chcesz aby twój asus zmieniał wydajność automatycznie- co do potrzeb, zajrzyj na 2 zakładkę. Uważam, że nie ma co z tym przesadzać. Ja, praktycznie tego programu nie używam. "Leży" on sobie w ustawieniach i czeka, kiedy będę chciał się odstresować, i pograć w jakąś gierkę np. w demko Cod2 :D
Na 312Mhz gra się całkiem przyjemnie, ale jednak dla większej wygody podkręcam na te 520mhz.


Problemy

Do niedawna można było się trochę skarżyć na firmę asus, że trochę zaniedbuje użytkowników swoich PDA.
Chodzi o nierozwiązane problemy dotyczące: map IGO, niewidocznej karty pamięci, problemu z orientacją ekranu. W moim asusie A686 z fabrycznie wgranym WM6, występował tylko problem z kartą pamięci, której system nie wykrywał po ponownym włączeniu PDA. Z wersją Romu V03.0735.00 problem ten ustąpił.

Łączność

W asusie A686 mamy do dyspozycji dwa rodzaje łączności bezprzewodowej: podczerwień (IR) i Bluetooth.
U jego brata pod maską, możemy jeszcze zauważyć moduł Wi-Fi.

IR, to niezbyt wygodna w użytkowaniu, lecz według mnie podstawowa usługa w komunikowaniu się np. ze starszymi modelami komórek. Niewiele PDA nie posiada tego modułu ( Asus P535, Acer n300 )
Podczerwień cechuje wolna prędkość przesyłu danych, i potrzeba trzymania nieruchomo dwóch urządzeń obok
siebie modułami IR do siebie odwróconymi.


Bluetooth jest znacznie szybszy od IR, a także dużo wygodniejszy w komunikacji. Nasze urządzenia nie muszą się już stykać, wystarczy, że siedzimy obok siebie (BT ma zasięg od kilku do kilkunastu metrów)

WiFi
Dzięki temu modułowi, możemy mieć bezprzewodowy internet. Musimy jednak znajdować się w obrębie Hot Spota- punktu dostępowego. Hot Spoty możemy podzielić na płatne, i na te, za które nie musimy płacić.

Audio/ Video

Jak dla mnie ważny punkt tego testu, ponieważ często korzystam z mojego Asusa do oglądania filmów czy słuchania muzyki.
 
Mikrofon

Testowałem, i porównywałem dwa mikrofony, na potrzeby tej recenzji. Jeden z nich to mikrofon Media Tech’u. Przeznaczenie- komputer.
Drugim mikrofonem jest ten, wbudowany w Asusa.
Test wypadł pomyślnie dla PDA.
Jego mikrofon rejestrował dźwięk ze znacznie większych odległości, z minimalną ilością szumów.
Barwa głosu ludzkiego nie była tak zmieniana jak przy urządzeniu Media Tech’u.

Głośnik

Tu, nic specjalnego. Zwykły głośniczek. Do oglądania filmów nadaje się akurat, lecz do słuchania muzyki, szczególnie z dużą ilością basów, jakość nie jest zbyt efektowna. Lecz po podłączeniu do zewnętrznych głośników, nie ma się, do czego przyczepić.
 
Ekran

Tutaj też nie doznamy zaskoczenia. Zwykły ekran 3,5”. Jego minusem może być rozdzielczość: 320/240.
Pikselizacji jednak nie zauważymy. Ładny, przejrzysty ekran nadający się do wygodnego oglądania filmów, w domu czy na wakacjach.


Bateria i Benchmark

Bateria: tutaj bardzo dobre wyniki: przy słuchaniu muzyki wytrzyma blisko doby. Ładowanie: około 3 godziny



Co do benchmarku wydajności procesora, całkiem nieźle. Przy testowaniu na trailerze Matrixa w TCPMP wyszło 269,12% (312 mhz)
Po podkręceniu procka do 520 Mhz było 400,45%

Ciekawostki

-Asus daje możliwość całkowitego wyłączenia pda. Wystarczy przytrzymać przycisk POWER przez około 5 sek.
-Aby wykonać HR należy w tym samym momencie przytrzymać przycisk enter, a rysikiem wcisnąć reset. Żeby wykonać to, należy trochę wprawy, więc nie załamujcie się gdy wam za pierwszym razem nie wyjdzie.
-Problem z rozkalibrowanym ekranem występuje tylko w asusach serii A639, A639N. A nie jak niektórzy podają, że w A686/696
-Asus A6*6 nie posiada hosta usb- niestety. Dlatego nie podłączysz aparatu cyfrowego, dysku twardego itp.
Jedynym sposobem na kopię zdjęć z aparatu bądź z pendrive’a jest użycie specjalnego układu vinculum.
-Aby zdobyć gwarancję VIP, należy zarejestrować PDA na stronie asusa. Tam też znajdziecie pomoc techniczną online.
Oficjalna strona Asusa:
http://pl.asus.com/


Przedstawię teraz moje plusy i minusy ( stały punkt recenzji Jakuba, pozwoliłem sobie zapożyczyć):
 
+ Stalowa obudowa, ładna stylistyka
+ GPS SiRF Star III
+ WM6
+ Możliwość obsługi kart SDHC
+ Długo trzymająca bateria
+ Dołączony zestaw do nawigacji
+ Dobra jakość mikrofonu
+ Możliwość całkowitego wyłączenia
+ Dobra cena


- WiFi tylko w A696
- Brak hosta USB
- Ekran QVGA
- Krótki kabel USB (to już chyba mało ważne)
- JoyPad tylko 4 kierunkowy

Życzę szczęśliwego nowego roku, aby Asus nigdy was nie zawiódł!
Pozdrawiam, Kubaa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 18:59:24 wysłana przez kubaa »
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2007, 18:03:15 »
Dobra robota kubaa  :ok: Ja mam A696 i sobie chwalę. Ja w zestawie miałem jeszcze Outlook 2002 - kupiłem swojego PDA w maju. Teraz niestety już nie dołączają  :(

Kubaa a jak podłączyłeś zewn. mikrofon??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2007, 18:08:05 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Soovek

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2007, 18:11:27 »
Masz błąd w tabelce 128 pamieci ROM - nie 256, przełącznik HOLD działa pewnie testowałem na 5x686 i 3x696.
Czy wszystkie zdjęcia, zrzuty ekrany są Twoją własnością ??? Jeśli nie podaj źródło.
Test ok. Pozdrawiam

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2008, 19:15:50 »
Cytuj
Kubaa a jak podłączyłeś zewn. mikrofon??
Mikrofon podłączony do kompa, nie do palmtopa  :grin:

Cytuj
Czy wszystkie zdjęcia, zrzuty ekrany są Twoją własnością Huh? Jeśli nie podaj źródło.
All rights reserved. Wszystkie moje.

Cytuj
Masz błąd w tabelce 128 pamieci ROM - nie 256
poprawione
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2008, 18:38:43 wysłana przez kubaa »
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline Sihpa

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2008, 23:10:06 »
-Asus A6*6 nie posiada hosta usb- niestety. Dlatego nie podłączysz aparatu cyfrowego, dysku twardego itp.
Jedynym sposobem na kopię zdjęć z aparatu bądź z pendrive’a jest użycie specjalnego układu vinculum.
Czy miałeś już z tym vinculum do czynienia?

-Aby zdobyć gwarancję VIP, należy zarejestrować PDA na stronie asusa.
Wpisałem w wyszukiwarce na stronie ASUSa frazę "gwarancja VIP", ale nic nie wypluło. Co ona daje?

P.S. Świetna recka
Pozdrawiam
Sihpa

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2008, 11:04:02 »
Nie, niestety jeszcze niemiałem z tym układem do czynienia. Kosztuje 20 funtów + koszt przesyłki. Tutaj możesz trochę więcej poczytać:
http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/ftdichip?op-catalogue-search-null


http://vip.asus.com/login.aspx
Powyżej masz linka do rejestracji. Dzięki temu możesz korzystać z pomocy technicznej on-line.  :)
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2008, 11:18:11 »
Nie, niestety jeszcze niemiałem z tym układem do czynienia. Kosztuje 20 funtów + koszt przesyłki. Tutaj możesz trochę więcej poczytać:
http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/ftdichip?op-catalogue-search-null

Coś ten link nie działa  :-|

Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Sihpa

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2008, 11:50:50 »
http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/ftdichip?op-catalogue-search-null
Ten link faktycznie bezpośrednio nie działa.

Przypuszczam, że chodzi ci o VF2F2 Reference Design Board ?
Fajna sprawa opakować to tylko w pudełko z koszykiem na 2xAAA i gotowe.
Jeszcze, żeby można było jakoś łatwo przeprogramować tą kostkę, by nie tylko pliki zdjęć można było przegrywać, ale z rozszerzeniami jakie się chce. (Oczywiście na PDA  :wink:)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2008, 11:54:07 wysłana przez Sihpa »
Pozdrawiam
Sihpa

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2008, 12:54:13 »

Przypuszczam, że chodzi ci o VF2F2 Reference Design Board ?
Fajna sprawa opakować to tylko w pudełko z koszykiem na 2xAAA i gotowe.
Jeszcze, żeby można było jakoś łatwo przeprogramować tą kostkę, by nie tylko pliki zdjęć można było przegrywać, ale z rozszerzeniami jakie się chce. (Oczywiście na PDA  :wink:)


Rzeczywiście link nie działa ???  Ale jak już znaleźliście o co mi chodzi to nie będę zmieniał  :wink:
http://www.vinculum.com/prd_vf2f.html     tutaj trochę inny model- VF2F2
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2008, 18:25:11 »
Tabelki i wykresy

Rozszerzę test o kilka tabelek i wykresów. Zacznijmy od wydajności procesora. Jak pisałem w teście nr.1, wyniki asusa są, przynajmniej dla mnie- właściciela- bardzo satysfakcjonujące. Poniżej podaję ranking palmtopów z najwydajniejszymi procesorami.


Tutaj sytuacja zamulania:
W jakim tempie schodzi nam pamięć „operacyjna” lub pamięć „program”- jak kto woli. Po SR mamy jej do dyspozycji 36MB.
Odpalałem po kolei programy jakie mam aktualnie zainstalowane, bądź te które są tradycyjnie dołączone do Windows mobile. Udało mi się zamulić do poziomu 18MB. Asus udźwignął 14 procesów, z minimalnymi oznakami zamulenia. Spis programów, i tępo schodzenia pamięci poniżej.

1*  - Eksplorator plików
2*  - Notatki
3*  - IE
4*  - Total Commander
5*  - TCPMP
6*  - Microsoft Word Mobile
7*  - GG
8*  - Skype
9*  - Active Sync
10*- Windows Live Messenger
11*- Obrazy i video
12*- Vtap
13*- Microsoft Excel Mobile
14*- Menager BT


Tutaj przedstawiam bilans średniej ceny Asusa A686, i A696:



Wykresy wytrzymałości baterii:



Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2008, 15:42:09 »
http://apple.clickandbuild.com/cnb/shop/ftdichip?op-catalogue-search-null
Ten link faktycznie bezpośrednio nie działa.

Przypuszczam, że chodzi ci o VF2F2 Reference Design Board ?
Fajna sprawa opakować to tylko w pudełko z koszykiem na 2xAAA i gotowe.
Jeszcze, żeby można było jakoś łatwo przeprogramować tą kostkę, by nie tylko pliki zdjęć można było przegrywać, ale z rozszerzeniami jakie się chce. (Oczywiście na PDA  :wink:)


Z tego co wyczytałem to kopiujesz pliki ze wszystkimi rozszerzeniami, nie tylko zdjęcia. Sory za mały spam, może moderator się nie obrazi  :wink:
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Soovek

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2008, 10:05:25 »
Nie obrazi sie :P
Pozdrawiam

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2008, 00:10:44 »
Czy mogl bys zrobic test karty wifi w swoim pda? chodzi mi glownie o zasieg. mam ausa A696 i Router d-link. Po wyjsciu z pokoju w ktorym znajduje sie router brak zasiegu. Mieszkam w bloku z wielkiej plyty. Jesli to jest normalne to zasieg jest tragiczny.

pozdrawiam
Bart :grin:

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2008, 18:32:36 »
Mogę coś wypocić, tylko ja akurat nie mam wbudowanego wifi w pda tylko oddzielną kartę na sdio. A jak ktoś z klubowiczów by chciał to mógł by w tym wątku umieścić test modułu wifi- nie obrażę się- a na pewno taki test przyda się innym.  :grin:
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2008, 20:08:48 »
Czy mogl bys zrobic test karty wifi w swoim pda? chodzi mi glownie o zasieg. mam ausa A696 i Router d-link. Po wyjsciu z pokoju w ktorym znajduje sie router brak zasiegu. Mieszkam w bloku z wielkiej plyty. Jesli to jest normalne to zasieg jest tragiczny.

pozdrawiam
Bart :grin:

Ja mogę tylko napisać, że posiadam Liveboxa i sygnał Wifi (1 lub 2 kreski) łapię piętro niżej w domu jednorodzinnym i spokojnie przeglądam neta  :ok:
Natomiast jeśli chodzi o Hot-Spoty to nigdy nie miałem problemu z zalogowaniem i z łapaniem sygnału. Jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2008, 17:33:11 »
Jak uda mi się do zbierać kasy to może za kilka miesięcy kupie obudowę na dysk twardy asusa wl-hdd 2.5. Wtedy będę mógł coś napisać o współpracy- karta spectec i asus A686 a także dysk twardy i asus A686.
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:02:42 »
Witam,

Mam pytanie odnosnie kart SDHC, jak wiadomo SDHC sa to karty do 32gb, jezeli Asus A686/696 ma mozliwosc obslugi SDHC to czy bedzie on obslugiwal wszystkie pojemnosci do 32gb a moze jego maximum to 4gb?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:17:54 »
Z tego co się orientuję to obsługuje karty SDHC do 8 Gb.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:27:01 »
Czy mogl bys zrobic test karty wifi w swoim pda? chodzi mi glownie o zasieg. mam ausa A696 i Router d-link. Po wyjsciu z pokoju w ktorym znajduje sie router brak zasiegu. Mieszkam w bloku z wielkiej plyty. Jesli to jest normalne to zasieg jest tragiczny.

pozdrawiam
Bart :grin:

Mam router d-link i zasięg ASUSA 696 -  2 metry od routera już jest 3 kreski, po wyjściu z pokoju stabilna jedna kreska która utrzymuje się w całym mieszkaniu i pozwala na swobodne przeglądanei lajt onet (program telewizyjny :) ). Laptop w całym mieszkaniu ma zasięg full lub prawei full :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 11:28:33 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline kubaa

  • ****
  • 522
  • Płeć: Mężczyzna
    • asuspda.pl
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 07, 2008, 18:55:34 »
Z tego co się orientuję to obsługuje karty SDHC do 8 Gb.

Dzisiaj dostałem maila od asusa:
Cytuj
Przy najnoweszej wersji firmware, najwieksza przetesotwana pojemonoscia jest 4GB. Powinny jednak
takze dzialac wieksze karty SDHC, ale nie bylo to testowane.
Było: ASUS A686; ASUS A696; HTC Universal; HTC Wizard; ASUS P565, ASUS P552w, Nuvifone G60, Nec MobilePro 900, ASUS P320, ASUS P527, ASUS m930, Toshiba g900,

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 18, 2008, 10:03:23 »
Ja mam 16 GB i działa - bez problemów

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2008, 13:05:26 »
A jak jest z netem przy użyciu komórki i Asusa A696 przez BT przy użyciu technologii GPRS, EDGE, itp...?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2008, 14:07:26 »
Internet działa bez problemu tylko trzeba nosić komórkę i PDA naraz co mi bardzo przeszkadzało. Ja używałem Noki 6230i
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2008, 12:33:06 »
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić Asusa A696 i do niego mapę NavRoad Map 7.6. Czy ktoś używa tej mapy na Asusie A696? Proszę  o informację.
Pozdrawiam

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2008, 18:09:14 »
Jaki typ usb ma dokładnie Asus a696?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 17, 2008, 10:32:58 »
Jaki typ usb ma dokładnie Asus a696?

Jeśli chodzi o standard - USB 1.1 , niestety. Zatem do przenoszenia większych plików z PC- ta na kartę (lub na odwrót...) praktycznie niezbedny jest zewnętrzny czytnik USB 2.0. Jakkolwiek do stosunkowo niewielkich plików czy instalowania programów w pamięci wewnetrznej/karcie USB 1.1 daje radę ;)

Zobacz również np. ten wątek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=111532.0

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 10:36:04 wysłana przez stanley_p »

Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 02, 2010, 20:48:10 »
Jestem posiadaczem 696 od niedawna, ale już jestem z niego bardzo zadowolony. Chciałbym zwiększyć pojemność pamięci zewnętrznej i kupić sobie taką kartę sd: http://www.komputronik.pl/index.php/product/52267/Urz_dzenia_mobilne/Karty_Flash/Secure_Digital_16GB_Kingston_High_Capacity_Class_4.html
Podstawowe pytanie: czy mój A696 zobaczy taką dużą kartę?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: Test Asus A686/696
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:25:33 »
A696 widzi nawet 32GB (choć osobiście nie widziałem ;-))
Zobacz ten topic:
http://pdaclub.pl/forum/asus/16gb-sdhc-i-a696/

Pozdrawiam -

Stanley