Ustawienia internetu i MMS

  • 80 Odpowiedzi
  • 216055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PapaSmurf

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Mini Pro Android 2.3 T-Mobile
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 02, 2011, 20:19:52 »
Dzięki. Pewnie masz rację. Ponieważ fonik mam od tygodnia a gwarancja jeszcze długa niech martwi się T-Mobile i SE

*

Offline PapaSmurf

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Mini Pro Android 2.3 T-Mobile
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 04, 2011, 18:59:11 »
U mnie się rozwiązało. Problemem nie był telefon ani sieć tylko ... 8 letnia karta SIM. Po wymianie karty wszystko działa OK.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 02, 2012, 19:14:07 »
Mam problem z ustawieniem MMS-ów w Gigabycie G1310 (karty Orange i Play). Nawet nie muszę mieć MMS-ów na dwóch kartach, wystarczy mi na Orange. Sytuacja wygląda tak, że usuwając wszystkie APN-y, dodając je od nowa i zostawiając tylko APN dla MMS-ów (ustawienie takie jak w pierwszej wiadomości w tym wątku) udaje mi się wysłać i odebrać zaległe MMS, ale kiedy się rozłączy, nie ma mowy, aby ponownie się połączyć i obsłużyć "świeże" MMS-y. Telefon jest świeżo po HR, żadnych apndroidów nie instalowałem, oprócz standardowego programu do SMS/MMS używam Handcent SMS. Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo to ostatnia rzecz, której brakuje mojej Żonie w tym telefonie.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 26, 2012, 11:46:22 »
Witam... Mam problem rozmiarow wielkich,jak dla mnie oczywiscie i mam nadzieje ,ze ktos mi pomoze.Mam htc hd mini.Chcac sie polaczyc z internetem wyskakuje: "NIE MOZNA NAWIAZAC POLACZENIA.pOLACZENIE ZOSTALO ZAKONCZONE.ABY ZMIENIC USTAWIENIA POLACZENIA ,NACISNIJ OPCJE USTAWIENIA."  Probowalem wszystkiego,nic nie pomaga. Bylem u operatora sieci play dostalem tylko standart ustawienia ,tez nic nie pomoglo. Telefon mam od jakiegos miesiaca i szlak mnie trafia z tym bledem. Jezeli jest ktosik z Was pomoc ,bede wdzieczny i jeszcze jedno ,nie do konca wiem co ,gdzie sie znajduje w tym fonie.Thx z gorki...

*

don.kamillo

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 27, 2012, 14:24:02 »
A próbowałeś rad z pierwszej strony? Usunięcie APNów i ustawienie ich ręcznie?
Może po prostu nie masz zasięgu Play, a masz nieaktywny roaming na transfer danych?

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 01, 2012, 09:20:53 »
Koledzy ja też przyłącze się do tematu

Mam HTC HD2 Rom Nexus, Android 4.0.4, sieć PLAY, program do SMS&MMS: Go SMS PRO

No i oczywiście problem z MMSami. Poustawiałem APN ręcznie, internet działa, mmsy nie. Jak dostanę MMSa od kogoś, to mogę wysłać 1 mmsa (wzamian hehe)-następnych już nie. wywaliłem APN, ustawiłem na nowo ręcznie, reset telefonu - dalej to samo. Ba, nawet ciekawiej, bo usunąłem APN Internet a zostawiłem tylko MMS, oczywiście MMSy - nie działają, Internet - nie działa - ALE dane z netu jakieś się pobrały i kasę zeżarło!
Prostym sposobem nie wysłałem żadnego mmsa, nie obejrzałem żadnej strony, a 4zł już mi nabilo, no o co chodzi? Jak to możłiwe?
APN switche niby wyłączają transfer danych, jednak jak są na OFF to nie działa ani internet ani MMSY. Jak ustawię je na ON, to pobierają się dane i pożera kasę, ale mmsów nie wysyła - internet wtedy działa.

Kurcze na starych fonach pamiętam, że internet nie chodził, przyszedł mms to sie wtedy fonik sam połączył i ściągnął co trzeba i się rozłączył. Teraz technika 10 lat do przodu, a podstawowe rzeczy nie chcą działać....

Ps. czytałem opinie oraz informacje w programach do włączania i wyłączania APN, że na Adroidach powyżej 4.0 są problemy, żeby programy "z zewnątrz" mogły wprowadzać zmiany w APN. To celowe zagranie Googla, żeby internet działał sam a użytkownik nie miał na to wpływu?

Na koniec, chętnie bym spróbował takich programó jak APNdroid itp, w których można "zachować" mms, a wyłączyć sam internet, żeby tylko taki program działał na moim andku, ehhh

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 01, 2012, 10:57:52 »
Zawsze się dziwię ludziom, którzy chcą używać Andka a nie używać Internetu. Przecież to paranoja, ten system tak działa. Teraz pakiety internetowe są tanie, WiFi darmowe na każdym kroku. Moja żona mam pakiet 100MB i nie jest w stanie wykorzystać połowy. A problemy z mmsem, które opisałeś to raczej nie wina ustawień, ale ROMu. Lepiej zapytaj w dziale Leo z Androidem.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 01, 2012, 11:12:39 »
Probowalem DON- KAMILO.I nic z tego ,ustawialem nawet ,chociaz nie wiem do konca czy dobrze bo nikt nie jest doskonaly, serwer proxy z sieci play .Bylo to podajrze 10.25.25.0   ,albo 1 nie pamietam .Zobacze jeszcze moze wgram jednak nowego room`a moze to cos da.... troche jest obaw ,poniewaz latwo uwalic sprzet. poszukam roomka tymczasem THX...

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:39:18 »
Zawsze się dziwię ludziom, którzy chcą używać Andka a nie używać Internetu. Przecież to paranoja, ten system tak działa. Teraz pakiety internetowe są tanie, WiFi darmowe na każdym kroku.
Stety/niestety Android to jedyny system operacyjny dla urządzeń przenośnych z bogatą bazą oprogramowania i urządzeń również nisko-/średnio-budżetowych. Moja Żona potrzebuje urządzenia, na którym poza dzwonieniem, może czytać eBooki, słuchać muzyki i od czasu do czasu włączyć dzieciom bajkę. Do tego wszystkiego Internetu nie potrzeba.


Pozdrawiam,
Ł.O.

PS. Mojego problemu z G1310 wciąż nie udało się rozwiązać, co mocno zniechęca Żonę do telefonu z Androidem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2012, 12:43:31 wysłana przez lola »

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:39:32 »
Skoro ten system ma tak działać, to jest to inwigilacja. Dlaczego? Bo skoro coś się włącza i łączy, a ja nie wiem co i po co, bo temu "czemuś" nie kazałem samemu, to znaczy, że nie mam na to wpływu. I można mówić złe rzeczy na windows mobile, ale tam wiadomo było co się ściąga, gdzie to się ściąga i się decydowało czy ma działać, czy nie.
Ale dość użalań, napisze o moim problemie w odpowiednim dziale

*

don.kamillo

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 01, 2012, 20:40:05 »
Ja dzisiaj odebrałem pierwsze MMSy na androidzie. Na wcześniejszych urządzeniach nie było to możliwe mimo prawidłowych ustawień. Obawiam się, że mogło to być spowodowane wadliwymi ROMami. Teraz akurat mam (jeszcze) stocka. Wszystko śmiga.

Grzywaczu, odnośnie inwigilacji było już mówione na ten temat, zgadzają się wszyscy, nikt nie może nic zrobić. Jak się komuś nie podoba, to niech nie korzysta. Motorola wprowadziła teraz program, który sprawdza, czy urządzenie było rootowane. Asus zrobił to już dawno, ale mało tego: informacje o roocie są wysyłane zdalnie do Asusa! W ten sposób gość stracił gwarancję, mimo że fizycznie sprzętu nikt nie widział. Samsung też wprowadził liczbę flashowań. A gwoździem do trumny w inwigilacji jest nowa polityka prywatności Google.

Tyle o inwigilacji, nie róbmy tu już więcej OT.

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:50:58 »
Koledzy udało mi się rozwiązać problem!

Ustawienia:

Internet:
apn: internet.no
(reszta jak ogólne ustawienia mówią)

MMS:
punkt dostępu (apn): mms
 uwierzytelnianie: brak
 nazwa użytkownika: brak
 hasło: brak
 strona główna: http://10.10.28.164/mms/wapenc
 adres serwera proxy: 10.10.25.5
 port: 8080

Używam GO SMS PRO, tam w USTAWIENIA->ZAWANSOWANE->ROZMIAR WIADOMOŚCI mam ustawione 300kb. Żadne inne ustawienie wartości mi nie działa! Autoodbieranie->włączone, roaming->włączony

Tym sposobem włączając PRZESYŁ DANYCH internet mi nie działa (korzystam z Wifi, więc nie zjada mi nic z konta niepotrzebnie), mmsy są aktywne i działają bez problemu - mogę wysyłać i odbierać.

Może komuś z moim romem to pomoże (jedyny minus to że nie wiem jak ustawić jednocześnie mmsy i internet z play - ręczna zmiana nazwy APN jest dość kłopotliwa...)

pozdrawiam

*

don.kamillo

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 03, 2012, 20:27:12 »
Grzywacz, a nie możesz zablokować połączeń z roamingu w Play i korzystać tylko z Play Online? Jest taka opcja w Play24.
Aktywowałem to i roaming mi niestraszny.

*

Offline Ajaka

  • 22
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: c6, sgs2,
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 25, 2012, 19:58:05 »
Witam, w moim sgs2 po wejściu w ustawienia nie mam niczego co by mi dało na sterowanie czym kolwiek, gdzie to szukać?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 25, 2012, 22:32:50 »
Witam, w moim sgs2 po wejściu w ustawienia nie mam niczego co by mi dało na sterowanie czym kolwiek, gdzie to szukać?

A po polsku? O co kaman?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 09, 2015, 13:25:32 »
Witam. Nabyłem Mantę MS4001. Sieć T-Mobile. Nie mam doświadczenia z Androidem. Mam problemy z MMSami. Ustawiłem (dodałem) ręcznie APN do MMSów. Nie mogę odbierać MMSów. Mam wyłączony internet.
Czy to prawda że do przesyłu MMSów z Androidzie jest niezbędny włączony przesył danych?

*

Offline yanes

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636 +Nokia E51+Samsung S8
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 09, 2015, 14:39:39 »
Włącz przesył danych,wyślij MMS i zaraz się przekonasz ,że działa.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 09, 2015, 21:08:55 »
Czy to prawda że do przesyłu MMSów z Androidzie jest niezbędny włączony przesył danych?
Wg moich doświadczeń nie zawsze, ale od czego to zależy (czy od wersji Androida, czy od sieci, czy od konfiguracji) nie mam pojęcia.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 09, 2015, 21:46:34 »
Zależy od sprzetu/softu. Mmsow nie używam ale kumplowi na Sp przychodzą nawet jak ma wyłączony transfer. Na zetce nie sprawdzałem a już nie mam. W samungu trzeba włączyć transfer ale podobno są softy ze działa bez

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 09, 2015, 22:29:53 »
W samungu trzeba włączyć transfer ale podobno są softy ze działa bez
W moim S4 działa bez.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Ustawienia internetu i MMS
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 10, 2015, 05:48:27 »
Mam s2,mialem s3 i nie działało, znajomy ma s4 z plusa i tez nie chodzi... Wiec może faktycznie od romu zalezy