Zmiana ekranu w pocket pc

  • 4 Odpowiedzi
  • 2328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline amonlb

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Show me what you got
  • Sprzęt: HTC Trinity, Samsung Omnia, Zte Blade
Zmiana ekranu w pocket pc
« dnia: Styczeń 26, 2009, 22:51:08 »
Cześć

Zastanawiam się czy istnieje szansa podpięcia znacznie większego ekranu...(nie koniecznie dotykowego) pod PPC konkretnie chodzi mi o to żeby przerobić starego pocketa...... powiedzmy Trinity albo wizarda ewentualnie coś innego tańszego. Chciał bym na przykład podpiąć 4' lub więcej żeby mi wyświetlało fotki bądź filmy. Przypuszczam że ktoś poznał już na to pytanie odpowiedź. Ciekawi mnie jak będzie wyświetlać się obraz z trinity która jest qvga na ekranie VGA lub większym qvga dostosuje się czy w ogóle odmówi posłuszeństwa? 

Czekam na wasze wypowiedzi i pozdrawiam !!

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Zmiana ekranu w pocket pc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:39:29 »
Raczej urządzenia robione na sztywno odmówią posłuszeństwa.
Cała płyta robiona jest pod konkretny ekran (w kilku modelach są 2 wersje wyświetlaczy które nie są ze sobą kompatybilne) wiec zmiana jest mało możliwa, ktoś w dziale simpad próbował podłączyć większą matrycę do simpada
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Zmiana ekranu w pocket pc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:09:40 »
myślałem kiedyś nad wyprowadzeniem VGA-out z taśmy LCD, ale nie znalazłem rozłożenia pinów w VGA i na taśmie LCD  :-| ... i i tak pewno by nie działało...  :-|
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Zmiana ekranu w pocket pc
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2009, 10:13:32 »
LCD jest cyfrowo sterowane, VGA analogowo. Do tego na 90% w pda jest sterowanie LVDS przy LCD, a wtedy kompletnie dupa zbita.

Ja bawiłem się w simpadzie z matrycami, jednak tam umożliwiało zabawę to że był doby i rozpracowany układ graficzny oraz sterownik ekranu w którym można było dosłownie wszystko ustawić w rejestrze. No i do tego matryca miała sterowanie RGB jak inna z laptopa. Na PPC można o tym zapomnieć.

Projekt upadł z prostego powodu - gdzieś na płycie był zespolony sygnał synchronizacji H i V, niestety nie udało mi się dojść gdzie - a w efekcie była sieczka na ekranie.

Tu jest ten wątek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=96186.0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 10:16:05 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Zmiana ekranu w pocket pc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:11:32 »
LCD jest cyfrowo sterowane, VGA analogowo. Do tego na 90% w pda jest sterowanie LVDS przy LCD, a wtedy kompletnie dupa zbita.

Ja bawiłem się w simpadzie z matrycami, jednak tam umożliwiało zabawę to że był doby i rozpracowany układ graficzny oraz sterownik ekranu w którym można było dosłownie wszystko ustawić w rejestrze. No i do tego matryca miała sterowanie RGB jak inna z laptopa. Na PPC można o tym zapomnieć.

Projekt upadł z prostego powodu - gdzieś na płycie był zespolony sygnał synchronizacji H i V, niestety nie udało mi się dojść gdzie - a w efekcie była sieczka na ekranie.

Tu jest ten wątek:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=96186.0

to już czytałem - niezła próba!  :ok:
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone