Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Mitac i jego klony

Jak wgrać polski windows do MIO P550 i P350

(1/31) > >>

radoskur:
Panowie i Panie JEST sposób na wgranie Polskiego WM 5.0 do MIO P550 i P350 !!! Urządzenia te w najnowszej serii, którą rozprowadza dystrybutor mają już wgraną taką wersję więc postanowiłem ją wyciągnąć z P550 które wczoraj do mnie przyszły.

Cała Procedura wyglądała następująco (WAŻNE karta SD ma być w FAT a nie FAT32). Urządzenie naładowane do pełna i z kartą SD w slocie włączyłem z joystickiem skierowanym w dół. Pokazuje się niebieski ekran, na którym wybieramy pozycję 4=Dump Tools. Po wejściu do tego Menu wybieramy pozycję 1=UserStore To SD. Po tym zacznie się dość wolny proces Dumpowania ROM-u na kartę SD. Rom zajmuje 100MB w przypadku P550 więc operacja potrwała dobrych kilka lub nawet kilkanaście minut!. Po zakończeniu procedury urządzenie poprosi o reset. Mio P550 wystartuje normalnie a my na karcie SD mamy gotowy ROM w postaci pliku: DUMP.BIN

Kartę SD z naszym ROM-em przekładamy do MIO P550 z Angielskim Windowsem i tutaj postępujemy całkiem podobnie. Pamiętajmy o tym aby MIO było naładowane do pełna i karta SD z ROM-em w slocie. Uruchamiamy MIO z joystickiem skierowanym w dół. Po pojawieniu się niebieskiego ekranu wybieramy znowu pozycję 4=Dump Tools. Następnie wybieramy Pozycję 2=SD To UserStore. Zacznie się proces instalacji ROMu, który potrwa kilka minut (ale znacznie szybciej niż proces dumpowania). Po zakończeniu wgrywania urządzenie poprosi o Reset. I to wsio – Nowy Rom z Polską nakładką wgrany!!! Sposób ten działa zarówno dla P550 i P350. Co do P350 potwierdzę w poniedziałek bo jeszcze nie mam P350 z nowej serii na stanie.

Pamiętaj wszystko co jest zawarte w tym opisie robisz tylko i wyłącznie na WŁĄSNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, za ewentualne uszkodzenie sprzętu nie odpowiadam.

Pozdrawiam i proszę o wasze opinie.

Jeśli ktoś dysponuje szybkim serwerem z 200MB przestrzenią dyskową i wysokim limitem transferu (lub bez limitu) to proszę o kontakt, udostępnię ROM na necie. Mam nadzieje, że nie jest to sprzeczne z prawem (w końcu każdy za Windows’a płaci kupując Palmtopa).

Prosze o podklejenie tematu.

PS. Mam nadzieje, ze teraz utną się niemiłe komentarze wobec mojej osoby jako sprzedającego. Nie miejcie mi czy komuś innemu za złe za błędy, które popełnia producent i/lub dystrybutor.

stryker:
czekam z niecierpliwością :-)
dla ciekawości zrobilem sobie dumpa wersji ENG ... i trwało to dość długo :] ....
pozdro. !

6nt:
że tak nieśmiało zapytam - czy może na A701 dałoby się coś takie zrobić?

kanczug:
Nie ma A701 z polskim systemem... jeszcze.

gog:
przyznam ,ze chętnie zmieniłbym język w moim p550

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej