Aktulna godzina

  • 12 Odpowiedzi
  • 14173 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktulna godzina
« dnia: Sierpień 10, 2020, 11:29:00 »
Czy / gdzie w AM można po uruchomieniu programu zobaczyć jaka wg AM jest godzina ?

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2020, 12:53:43 »
W Opcje/Pilot/odpowiednie ustawienie ikonki z aktualnym czasem

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2020, 14:03:37 »
Co to znaczy
…..odpowiednie ustawienie ikonki z aktualnym czasem

Połączone: Sierpień 10, 2020, 14:21:35
Ja wiem że podczas jazdy do celu wyświetla /powinna się aktualna godzina i czas do celu. Ale mi chodzi o sprawdzenie / zobaczenie godziny widzianej przez AM siedząc np. przy piwie na tarasie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2020, 14:21:35 wysłana przez Wiesiek »

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2020, 17:22:22 »
Dokładnie tak jak pisałem. Pilota można wywołać na ekran w każdej chwili po włączeniu poprzez: Opcje dalej Pilot i jest na ekranie. Najlepiej jak złapie satelity, ale niekoniecznie, ponieważ pamięta ostatnie ustawienie.

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2020, 17:32:24 »
Włączony pilot, złapane satelity. Górny pasek: BRAK TRASY, km ! - puste, Do punktu - puste, Dojazd o - puste

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2020, 17:48:30 »
Przecież zawsze tak robię i nawet czasami sprawdzam ustawienie zegarków. Na pilocie po pokazanie się paska trzeba kliknąć w jakąś wybraną ikonkę i zmienić wskazania z tablicy wyboru na aktualny czas.  Pozostałe oczywiście będą puste, ale aktualny czas się pokaże. Ja akurat ustawiłem sobie pilota nie u góry ale z lewej strony ekranu, przy okazji zmieniając kolory jak parę lat temu opisywałem na Forum, ale to już dłuższa historia. Każda ikonka u mnie ma inny kolor i inne ustawienie w dzień i w nocy.

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2020, 19:14:12 »
Na pilocie po pokazanie się paska trzeba kliknąć w jakąś wybraną ikonkę i zmienić wskazania z tablicy wyboru na aktualny czas.  Pozostałe oczywiście będą puste, ale aktualny czas się pokaże.
… właśnie ! U mnie na dzień dobry nie było ikonki - aktualny czas.
Ale mam teraz inny problem. Ten pilot pokazuje mi zawsze czas GMT + 1. Mimo że na urządzeniu daję odpowiednią strefę GMT+2 (!!!!!)

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2020, 19:30:21 »
No to w ustawieniach trzeba pokombinować z synchronizacją czasu i strefy. Raz włączyć, raz wyłączyć, zależy od urządzenia. w końcu trafi się na właściwe ustawienie. A czasami pokazuje przesunięty czas ale potem wskakuje na właściwy.

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2020, 19:40:57 »
Tylko występuje taka ciekawostka że po nastawieniu na urządzeniu GMT+2 i pokazywaniu przez to urządzenie dobrego czasu. Po odpaleniu AM ten program (pilot) przez chwilę pokazuje dobry czas i zaraz przestawia się na GMT+1. A co ciekawe na urządzeniu też przestawia się strefa GMT+1. Tak jakby AM powodowało zmianę strefy. :-))

Połączone: Sierpień 10, 2020, 20:25:38
Robiłem różne kombinacje z synchronizacjami, ustawieniami stref itd. I …. na AM zawsze czas GMT+1 (!!!!)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2020, 20:25:38 wysłana przez Wiesiek »

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2020, 10:52:24 »
Miałem podobny problem. Wydaje mi się, że to błąd współpracy oprogramowania AM z urządzeniem.  Rozwiązałem problem w ten sposób, że na urządzeniu zostawiłem GMT+1(Sarajewo, Skopje, Warsaw), ustawiłem właściwą datę i czas, który i tak zostanie skorygowany poprzez odczyt z GPS, natomiast w ustawieniach AM, Ustawienia/GPS/Synchronizuj strefę czasową - tak, synchronizuj czas - nie.
I dla czasu letniego działa. W zimowym nie pamiętam jak było, będę sią martwił później. Napisałem, że metodą prób.
Zdarza się, chociaż bardzo rzadko, że po włączeniu pokazuje dziwny czas i dziwną porę, ale po kilku minutach samo wraca do prawidłowych wskazań. tak z 5 - 10 minut, ale naprawdę rzadko.

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2020, 11:29:23 »
Na moim urządzeniu nie ma możliwości ustawienia godziny i daty. Tylko strefę czasową. Przy strefie GMT+1 urządzenie uwzględnia (ale chyba tylko dla siebie) czas letni lub zimowy. Na tym urządzeniu jest taki program sportowy z kompasem i zegarem. I tam na zegarze (chyba o tym pisałem) obecnie przy strefie czasowej GMT+1 jest dobra godzina. Tu rzeczywiście może problem leżeć po stronie AM która ma problem z identyfikacją czasu GPS.

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2020, 12:29:34 »
Wiele razy pisałem o tym problemie do AM, bez rezultatu. Może Kolega będzie miał więcej szczęścia. Na chwilę obecną radzę wyłączyć w ustawieniach AM synchronizację czasu. Powinno działać dobrze

Odp: Aktulna godzina
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2020, 12:40:17 »
Wyłączyć synchro czasu czy strefy ?
A poza tym ja tej nawi używam na motocyklu i powinienem się patrzeć przed siebie a nie na … godzinę. ;-))

Połączone: Sierpień 11, 2020, 15:56:43
Zrobiłem taki eksperyment. Wyłączyłem w AM włączanie GPSa przy starcie. I wychodzi że tej AM GPS nie jest potrzebny. Po uruchomieniu AM dalej idzie "zły czas".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2020, 15:56:43 wysłana przez Wiesiek »