PDA Ogólnie > Operatorzy GSM

Zasięg Orange

(1/4) > >>

Looxer:
witam,
przeszedłem do Nju Mobile skuszony warunkami ale już zaczynam żałować. Mianowicie, choć sprawdziłem to na razie w niewielu lokalizacjach, wydaje mi się, że zasięg mają raczej żenujący. Niby podają jakieś info, że aktualnie w miastach trwają rozbudowy.
Ale w wielu miejscach gdzie Plus ma stabilne 3G i mobile data reaguje od musniecia palcem to Orange sie zolwi, zmienia 2G/3G.

Jakie sa Wasze doswiadczenia? szczerze mowiac wydaje mi sie, ze oferta Nju (bezkonkurencyjna wedle mojej wiedzy i gdy mało i gdy dużo korzystamy na rozne sposoby z tel.) zostala specjalnie wyprodukowana poniewaz nie moga konkurowac z innymi operatorami jakoscia swojej sieci....

lola:
A widzisz, ja mam zupełnie inne doświadczenia - tam gdzie potrzebuję tylko Orange/nju ma sensowny zasięg (również 3G). Rzeczywiście ostatnio dało się zauważyć pogorszenie zasięgu w związku z tą ich modernizacją (szczególnie na internecie mobilnym, usługi głosowe raczej niezauważalnie), ale i tak jest o niebo lepiej niż np. Play.


Pozdrawiam,
Ł.O.

revanmj:
Oj tak, od Playa mają o wiele lepszy. Tam gdzie mieszkam w Radomiu i na stancji w Lublinie sygnał był zdecydowanie lepszy u Orange. W Lublinie się nawet zdążył poprawić, bo w tym roku modernizacje zrobili. A Play jak był na dwóch mało stabilnych kreskach 3G, tak nadal jest.

Looxer:
jak poszukać w necie wyników badań (np. w pociągach wzdłuż głównych tras) to generalnie Orange jest najsłabszy co do zasięgu operatorów "własno-infrastrukturalnych"

zobaczymy co będzie to po tej aktualnej rozbudowie ale w stosunku do Play (Play+Plus+Orange) i mbank mobile (Plus) to ja to kiepsko widzę, poprzednio nie wiedziałem co to problem z zasięgiem. no ale istotnie modernizuja w moim miescie

damkol:
Sprawa sprzed dwóch lat, więc dziś to wygląda zupełnie inaczej - a co do metody badania w kolejnym teście trwa polemika UKE z operatorami.
Warto jednak się z tym zapoznać.
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=6810&layout=3&page=text

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej