Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Czym zastąpić EeePC 901?

<< < (2/3) > >>

Kusiu:
W takim razie jaki Win7 polecacie na tego typu netbooki. U mnie w domu leży netbook Vaio ze Starterem, a mam też dwie wolne licencje na Win7 w wersji Personal i Pro.

b7rabbitdj:
N450 w porównaniu do n270 jest z gma3150, co jest ciut lepszym wyborem do siódemki niż gma950. Nie zgodze się, że przy takim zestawie siódemka chodzi szybciej od xpeka. Na pewno przy 2gb ramu różnica w działaniu dosyć się zmiejszy.

Siódemke maja rodzice na swoim netku od vaio w wersji unlimited - wyłączone jest tam większość programów, ale aero zostało. Przy 1gb ramu chodzi to średnio (nie dość, że ramu mało to procek często idzie na 90-100%), ale w porównaniu do startera chodzi to ciut lepiej. Na pewno kazda wyzsza wersja od startera jest lepsza, wydajniejsza.

daras28-82:
32bity do 1GB ramu jak masz więcej możesz się pobawić z 64 o ile atom to pociągnie.
Nie wiem jakie macie doświadczenia z maszynkami na atomach ale mi osobiście starter chodził płynniej i wydajniej od XP jednak tak samo jak XP się gracił i śmiecił, z czasem zaczynał coraz gorzej pracować czego nie obserwuję w wersjach home i pro 64bit.
Starter oczywiście miał odpalone aero, antywirus i wszystko co na normalnym kompie być powinno.
Oczywistą sprawą chyba jest że od jednordzeniowego procka z 512kB cache'em nie będziemy wymagać tyle co od i3, wideo do 720p jeszcze szło, gorzej z wyższymi i grami.

WiateR:
HD 720p da się uruchomić nawet na GMA950. :E Oglądałem tak kilka odcinków The Walking Dead zapisanych w pliku  *.mkv przez Mplayera (oczywiście po wyłączeniu wszystkiego i odpowiednim ustawieniu playera).

b7rabbitdj:
Gma 915 sobie radzi z 720p  :ok:

Ja z atomami miałem do czynienia  jedynie na pojedyńczyć rdzeniach (niekiedy dwóch wirtualnych), więc nie byly to super wydajne procki i xpek zawsze działal sprawniej, niz siódemka. W siódemce w indeksach wydajności miały ocenę ok 2.4-3 .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej