Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

HP Mini 100-3000 i Windows XP (brak WiFi)

(1/3) > >>

Atlantis:
Znajomy przyniósł dzisiaj do mnie swojego HP Mini 100-3000 prosząc, abym zamienił Windowsa 7 (który ledwie sobie radził przy 1 GB RAM-u) na starego, poczciwego XP. Bez problemów się nie obyło. Po podłączeniu zewnętrznego napędu DVD okazało się, że standardowa instalka z SP3 nie widzi HDD netbooka. Musiałem znaleźć odpowiedni sterownik i spreparować płytę instalacyjną pod nLite. Od tego momentu już poszło z górki, choć nie do końca. Po pierwsze system po włączeniu wywalał komunikat o brakującym pliku systemowym framedyn.dll. Nie pomogło polecenie "sfc /scanall". Dopiero zapuszczenie instalacji naprawczej (spod systemu, dla świętego spokoju za pomocą oryginalnej płyty, nie tej zmienionej nLite) pozwoliło się z nim uporać.

Stąd pierwsze pytanie. nLite ma tendencję do takiego mieszania, czy jakiś inny błąd za to odpowiada?

Po drugie (i najważniejsze) na STRONIE PRODUCENTA udało nam się znaleźć prawie wszystkie sterowniki pod XP. Jedynie karta WiFi nie chce się zainstalować. W menadżerze urządzeń wciąż mam nierozpoznane urządzenie sieciowe. Ktoś ma pojęcie czego mu potrzeba?

WiateR:
Nie łatwiej było puścić instalację z USB i obyłoby się bez problemów? Ja na innym HP mini też miałem ogromny problem ze sterownikami od WiFi pod XP. Nic nie pomagało. W końcu zainstalowałem W7, ale nie w wersji starter - sprzęt działa o niebo lepiej niż pod Starterem na innych wersjach i mała ilość RAMu wcale nie przeszkadza zanadto.

jarqka:
menadżer urządzeń->właściowości nie zainstalowanej karty sieciowej->zakładka szczegóły->identyfikator sprzętu w google

Hp ma to do siebie że lubi mieszkać z sterownikami. Najlepiej zawsze ciągnąć je z strony globalnej

WiateR:
Sterowniki z sieci (nie od hp) też u mnie nie chciały działać pod XP...

b7rabbitdj:
Ten hapek jest wspierany pod xpeka, więc nie powinno być problemów... Na stronie hapeka jest aż 7 sterowników/programów do netu - próbowałeś wszystkie? Sprawdz, jaką masz sieciówkę i szukaj pod nią sterów na stronie producenta (często jest kilka wersji sterowników). Sposób podany przez Jarka też jest dobry (o ile w ogole masz sieciówkę zainstalowaną).

Po co męczyłeś się z instalacją systemu przez stacje cd/dvd? Na pendriva wrzucić!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej