Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka

  • 13 Odpowiedzi
  • 16051 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:25:45 »
Witajcie,

Post ku przestrodze i na wszelki wypadek.

Kupiłem netbooka ASUS 1215B (BLK040M) - AMD E-350 (2x1.6GHz Zacate), ATI 6310, 4GB RAM, 500GB HDD (cena, tabliczka znamionowa, oznaczenia na oryginalnym opakowaniu i ulotka w sklepie na to wskazywały).

Jakie było moje zdziwienie, gdy po włączeniu okazało się, że w środku siedzi ASUS 1215B (BLK102M-4) AMD C-50(2x1.0GHz Ontario), ATI 6250, 4GB RAM, 500GB HDD.

Ciekawe ile jest takich pomyłek? Przeciętny użytkownik w życiu się nie spostrzeże.

Przy okazji lipa, bo kupiłem to w pewnej sieci RTV AGD z nazwą ogólnoeuropejskiej waluty w nazwie i robią mi od początku pod górkę, najpierw 2 tygodnie każą czekać, bo to niby reklamacja "trudna" i musi przejść przez Warszawę, a przy okazji chcieli mi na dzień dobry wcisnąć, tak już w poczet być może uznanej reklamacji, obmacanego, pracującego całą dobę ma wystawie netbooka.

Także apel, jeśli Wasz mniej świadomy informatycznie znajomy kupił jakiś sprzęt, warto upewnić się czy dostał to za co zapłacił.
...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 20:36:31 »
Co do tych obmacanych i pracujących całą dobę ...
Jak pokazały się u nas pierwsze Eee PC (w sklepach) to zacząłęm zbieranie kabony,gdy uzbierałem okazało się że wszędzie się rozeszło i ostatni jakiego dopadłem to był własnie z wystawy w Karen Notebook a że nigdzie nie deklarowali kiedy będą i czy będą bo boooom straszliwy i ciężko o nie to wziąłem.
Bez śladów użytkowania,jedynie folie chyba miał zdjęte i w systemie zainstalowaną aplikację jakąś firmową do wyświetlania tych samych reklam co wszystkie inne wystawowe.
Sprzęt śmiga do dziś bez absolutnie żadnych awarii czy usterek.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2011, 20:47:26 »
Reklamacja??  Nielatwiej oddac?
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2011, 20:52:36 »
Niezgodność towaru z zakupem? :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:14:50 »
Dokladnie
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:18:44 »
Reklamacja??  Nielatwiej oddac?

Polskie prawo przewiduje tylko i wyłącznie reklamację (niezgodność towaru z umową kupna sprzedaży - 14 dni na ustosunkowanie się sklepu do roszczenia), a jako że był kupowany w na miejscu w sklepie, zwrot przewidziany prawnie odpada :(
Mam nauczkę na przyszłość. Następnym razem będę rezerwował internetowo, tylko po to, żeby wciągu 10dni móc się rozmyślić.

Swoją drogą zastanawiam się nad napisaniem recki tego sprzętu. Takie "kupy" dano już nie widziałem, mój laptop z 2005 roku ma identyczną wydajność 0_o. Nie chce mi się wierzyć, że w 2011r. produkuje się sprzęt, który nie daje rady z przeglądarką internetową.
...

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2011, 21:36:55 »
Tak przy okazji

To netbook mogłeś sie tego spodziwać procesory "atomopodobne."
W roku 2005 robiono na pewno lepsze sprzęty.
Sprzet ma być tani w produkcji ,dawać pracę ludziom w fabrykach. Psuć się po kilku latach.

Warto było poczytać
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,91526,6601713,Klienci_rozczarowani_netbookami.html

Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2011, 07:28:05 »
Jeżeli kupujący oczekuje kombajnu multimedialnego i maszyny do ciężkich zadań przy wadze kilograma i baterii starczającej na 10 godzin w cenie nie przekraczającej często tysiąca złotych to raczej ma niezbyt równo pod sufitem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2011, 07:38:33 »
Następnym razem będę rezerwował internetowo, tylko po to, żeby wciągu 10dni móc się rozmyślić.
Tylko pamiętaj, że jeśli odbierzesz go osobiście w sklepie to nie skorzystasz z tego prawa.
Lost in universe.

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2011, 12:00:14 »
Jeżeli kupujący oczekuje kombajnu multimedialnego i maszyny do ciężkich zadań przy wadze kilograma i baterii starczającej na 10 godzin w cenie nie przekraczającej często tysiąca złotych to raczej ma niezbyt równo pod sufitem.

Gdybym był złośliwy, mógłbym odpisać - jeżeli forumowicz z takim doświadczeniem rozsiewa informacje, że maszyna z procesorem o dwóch rdzeniach, z 4GB ramu, 64-bitowym systemem,  z układem graficznym tworzonym do niby odtwarzania materiału full HD (o czym zapewnia producent) i do tego mająca w nazwieNETbook, co być może źle, ale kojarzy mi się z interNETem, nie daje sobie rady z kilkoma zakładkami w przeglądarce internetowej, przewijaniem podstawowych stron, wcale nie naszpikowanych jakimiś potowrnie obciążającymi flashami, czy dwa filmikami na youtube, to ten forumowicz musi mieć... "niezbyt równo pod sufitem"?  :P

a tak na poważnie to po prawie dwóch tygodniach i całej masie kłamstw ze strony obsługi sklepu, prób wmówienia mi, że nie umiem sprawdzić pamięci w komputerze (a przypominam, że chodziło o procesor i grafikę), prób wymuszenia na mnie otwierania kolejnych zleceń reklamacyjnych, prób wciśnięcia mi używanego sprzętu itd., itp. dostałem w końcu to za co zapłaciłem i muszę powiedzieć, że różnica jest powalająca.

Swoją drogą, któryś raz mi się już zdarzyło trafić na sprzedawcę, co do którego uczciwych zamiarów mam pewnie zastrzeżenia i wierzcie mi, że znajomość ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i dwa zwroty-klucze "federacja konsumenta", "inspekcja handlowa" potrafią zdziałać cuda. Nagle ludzie miękną i przypominają sobie, że jednak prawo ich też obowiązuje i wszystko co mówili do tej pory to tylko były propozycje, a nie stanowisko sklepu, z którym się nie dyskutuje ;)

Wracając do poprzedniego wątku to daras28-82 nie masz racji. Nie jest normalne, że wypuszcza się na rynek sprzęt, który do niczego się nie nadaje. Ten procesor C-50 w połączeniu z grafiką radeon 6250 to jakieś nieporozumienie. Komputer był absolutnie nie do użytku. Pisząc wcześniej o moim lapie z 2005r. miałem na myśli jednego z prekursorów dzisiejszych netbooków JVC Mini Note MP-XV841, zwany wtedy ultraportable i oparty na energooszczędnej wersji jednordzeniowego centrino ULV (ultra low voltage) 1GHz, do tego z  768MB ramu. Tamten sprzęt ma identyczną wydajność, a nawet jest szybszy od czegoś co powstało w 2011r. i to nie jest fair. Cena tego lapa z C-50 to 1200 zł, czyli cena najtańszego laptopa opartego o i3, czy dual core, który będzie chodzić, jak burza.
Przeciętny, niezorientowany do końca użytkownik komputera, nie będzie sobie zdawał sprawy z tego, że właśnie został zrobiony w bambuko i sprzedano mu coś, co jest wolniejsze od telefonu komórkowego i nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy, a cena już całkowicie miażdży.


Wersja z 1.6GHz już jest w miarę spoko i jestem zadowolony z wydajności, okazał się, ze za 1600zł można kupić coś co pełni rolę "kombajnu multimedialnego i maszyny do ciężkich zadań przy wadze kilograma i baterii starczającej na 10 godzin". Filmy full HD działają płynnie, wyjście HDMI pięknie rozszerza pulpit o drugi ekran i pozwala na raz i oglądać film na zewnętrznym tv i przyjemnie pracować na wewnętrznym monitorze.
...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2011, 01:46:09 »
Ale nie kosztowało mniej jak 1000 i masz sumiennie wyselekcjonowany hardware.
Większość jednak lezie do marketu i kupuje acera na atomie z GMA za 650 zeta i oczekuje że to wystarczy do wszystkiego.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2011, 16:01:48 »
no tak, 100% prawdy, aż boje się pomyśleć, jak działają te atomy za 600-700zł
...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2011, 11:53:24 »
W sumie ja nie narzekałem.
Sprzedałem tylko dlatego że nie był mi netbook do niczego potrzebny bo tablet mi wpadł.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Ciekawostka przyrodnicza - podmienione bebechy netbooka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2012, 14:33:06 »
hmm, wiem, ze górnictwo, ale zdecydowanie sie z emcejem nie zgodze - mam C-50 i radka 6250 w Toshibie NB550 i nie narzekam na wydajnosć - naprawde dobry duecik, zero problemów z przewijaniem, otwartymi kilkunastoma kartami w przegladarce, odtwarzaniem filmów - coz wiecej chciec od netbooka :)  (a podejrzewam, ze jeszcze przyjemniej by bylo po odinstalowaniu tego calego syfu dostarczanego z netbookiem - dziesiatki jakichs nikomu niepotrzebnych softów  dostarczonych przez producenta ktore sie odpalaja na starcie systemu).

To co tu jest najlepsze to zużycie prądu -  naprawde oszczedne - 6-8 godzin na WiFi bez problemu :)
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły