Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!

  • 9 Odpowiedzi
  • 7099 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« dnia: Maj 17, 2010, 03:09:56 »
Interesuje mnie możliwość bezinwazyjnego zrootowania mojego LG GW620, którego posiadaczem jestem od zaledwie 2 tygodni. To mój pierwszy smart i jak na razie pozytywne wrażenia, z jednym małym wyjątkiem :(
Niestety posiada on Android 1.5 w którym bez zrootowania nie da się przesyłać i odbierać plików za pomocą BlueTooth, nawet po zainstalowaniu aplikacji stworzonych do tego celu (pobranych z MARKET).
Szperałem po necie gdzie się dało i już się doszukałem, że bez zrootowania fona się nie da  :(
Znalazłem też instrukcję jak zrootować telefon bez reflashowania (co kolwiek to znaczy  :wink: ), niestety wszystko po angielsku, a ja biegle władać to tylko polski  :ok:

Tak więc czy może mi ktoś pomóc zrozumieć ten tekst i przetłumaczy instrukcję?
Oto wspomniane teksty i instrukcje :) :
"Success! Routehero figure out a way to root without reflashing anything! See the end of page for the key (Thanks Routehero!!!)"
No i w dalszej części instrukcja (to właśnie jej tłumaczenie jest mio najbardziej potrzebne):

GW620 Rooting guide
--------------------------------------------------------------------------------
This guide assumes you already have ADB access to your device. If you don't you need to google for the android SDK and get yourself connected.

Let me know how this works for you all, or if anything is unclear.

1) Download this version of Superuser Whitelist and unpack it somewhere safe
2) On the GW620 dial "3845#*620#" to get in to the secret menu
3) Tap "Module Test" then tap "Stability Test" then tap "Enable Root Permission"
4) Open a shell/command prompt/terminal. (cmd, or bash, or zsh, or whatever you use)
5) Type "adb shell" (You may need to use "/path/to/android/sdk/tools/adb shell")
6) You should get a #. If you get a $ then something didn't work. Shutdown the phone and PC and start again from 2)
7) If you get a # then all is well. Type "exit" to return to your PCs command prompt.
8) Type "adb remount" to remount the GW620's file system as read-write so we can make changes.
9) Type "cd /path/to/the/unzipped/superuser.zip"
10) Type "adb shell cat /system/xbin/su > /system/xbin/su.original"
11) Type "adb push bin/su /system/xbin/su"
12) Type "adb push bin/su /system/bin/su" (You need this one too, as some apps look for it there. E.g. Quickboot)
13) Type "adb shell chmod 4755 /system/xbin/su"
14) Type "adb shell chmod 4755 /system/bin/su"
15) Type "adb install bin/Superuser.apk"

Done. That's it. You should now be able to run apps that require root. If an app needs root access a window will pop up on the phone asking for permission to use root.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2010, 07:31:28 »
Nim zaczniesz mieszac w telefonie, sprawdz moze pierwsze Instant Root. Na G1, Magiku i G2 dzialal prawidlowo, a calkowicie wystarczal do Obex BT.
Jestem jaki jestem :)

Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2010, 17:57:43 »
Zainstalowałem Instant Root, niby działa... tak przynajmniej twierdzi aplikacja :P
Po jej zainstalowaniu w pasku powiadomień otrzymuję komunikat iż Telefon ma już Root Access i że ta aplikacja nie jest już dłużej potrzebna. Następnie zainstalowałem aplikację BlueX i uruchomiłem.
Niestety po wybraniu opcji Enable server, aplikacja znowu wypisuje komunikaty "As stated in market description, receiving files from bluetooth is only possible in rooted devices..." domniemywam iż powinienem to odczytać jak "twój telefon nie jest zrootowany" ;)
Dodatkowo gdy próbuję wysłać jakiś plik, aplikacja uruchamia BlueTooth, po czym zadaje mi pytanie, czy blue tooth jest włączony choć sama go przed chwilą włączyła... "Error in local device (power disabled?)"

Może jeśli nie rootowanie telefonu to chociaż jakieś inne pomysły, na wysyłanie plików przez BT?
Najbardziej zależy mi na wysyłaniu, często ktoś coś chce ode mnie, ja swoje urządzenie najczęściej zapełniam plikami przesyłanymi z kompa ;)

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2010, 20:59:09 »
HTC Magic z Androidem 1.5 bez Sense + Instant Root + Bluetooth File Transfer = wysylanie i odbieranie plikow. Tak bylo jak mialem wymieniony sprzet.
Zalozylem, ze na LG z Androidem 1.5 bedzie podobnie. Jak widac mylilem sie.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2010, 12:21:33 »
Ja rootowałem GW620, nie miałem z tym żadnych problemów. Instrukcji znajdziesz pełno, jak dobrze pamiętam chyba nawet podrzucałem coś na forum.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2010, 01:37:14 »
bikekoowal, może pochwalił byś się linkami do instrukcji rootowania GW620?
Nie należę do osób, które bezpodstawnie zawracają głowę, mam google ;)
Niestety przy zapytaniach w j. polskim jak zrootować LG GW620, google nie zwraca rzadnych konkretnych odpowiedzi :(
Jedynie przy zapytaniach w j. angielskim znalazłem instrukcję którą wkleiłem w poście, ale niestety mój angielski nie jest na tyle dobry, abym mógł podjąć się ryzyka zabawy z rootem :)
Niestety za moich czasów w szkołach uczono zdrastwujtie, charaszo i innych podobnych zwrotów ;) (czyt. rosyjskiego), tak więc mój angielski to tylko wynik załapanych słówek z filmów i innych tłumaczonych tekstów ;)
Będę wdzięczny jeśli ktoś może mi przetłumaczyć tą instrukcję, lub zapodać linki do polskich poradników :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2010, 09:48:49 »
Jak rozumiem, ze sterownikami pod Windowsem nie masz problemu? Dziwne, bo sam nie umiem dokopać się do mojej instrukcji na forum. Muszę mieć ją w jakiś dokumentach, odnajde i wrzucę tutaj.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2010, 10:08:06 »
Wygląda to tak:
1. pobierz superuser whitelist, rozpakuj
2. w urządzeniu wstukaj przez klawiaturę telefoniczną "3845#*620#" - poprawnie przeprowadzone wpisanie kodu przekierowuje do ukrytego menu
3. wybierz MODULE TEST, potem STABILITY TEST, następnie ENEBLE ROOT PERMISION
4. wejdź na PC do terminala
5. przejdź do ścieżki: "/path/to/android/sdk/tools/adb shell" (ścieżka do SDK) a następnie wpisz "adb shell" - musi pojawić się # - nie powinno $.Jeśli $ - reboot komputera
6. wpisz adb remount
7. wpisz "cd /path/to/the/unzipped/superuser.zip"
8. wpisz "adb shell cat /system/xbin/su > /system/xbin/su.original"
9. wpisz "adb push bin/su /system/xbin/su"
10. wpisz "adb push bin/su /system/bin/su"
11. wpisz "adb shell chmod 4755 /system/xbin/su"
12. wpisz "adb shell chmod 4755 /system/bin/su"
13. wpisz "adb install bin/Superuser.apk"

musisz mieć poprawnie skonfigurowane SDK.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2010, 19:00:13 »
Dzięki za tłumaczenie.
Teraz szperam za superuser whitelist, cokolwiek to jest  :wink:
Tak czy inaczej, bardzo mi pomogłeś, dzięki

No a tu jeszcze mały bonusik dla poszukujących pliku backup dla LG GW620
Według opisu wstawiającego - oryginalny plik
http://www.megaupload.com/?d=TT7YSHP7

No a tutaj coś dla tych co chcą poeksperymentować i przetestować już teraz ROM w wersji 1.6:

Rogers 1.6 Rom (V10G) (Recommended for testing purposes)
http://www.mediafire.com/?wjqmmu4myyd

Korean 1.6 Rom (V10M)
http://www.mediafire.com/?4hmmdvmhzna

NA SAM KONIEC LINK DO Superuser whitelist:
http://koushikdutta.blurryfox.com/Superuser/Superuser.zip
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2010, 22:27:47 wysłana przez PiterGB »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zROOTować LG GW620 - Proszę o pomoc!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2010, 20:14:33 »
Superuser whitelist znajdziesz tutaj:

http://koushikdutta.blurryfox.com/Superuser/Superuser.zip

sorry, zapomniałem tego dokleić.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...