[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.

  • 45 Odpowiedzi
  • 22248 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« dnia: Grudzień 23, 2005, 17:33:44 »
Witam!

Chciałbym przedstawić konfigurację która usuwa ten natarczywy niebieski śnieg na podglądzie oraz czasam na zdjęciach.

Właczamy aparat , wchodzimy w jego ustawienia , na dole klikamy na TOOLS nastepnie ADJUST i tam poszczególe wartości wprowadzić dla :
Contrast 5,
Brightness 6,
Saturation 3,
Hue 5,
Sharpness 3.

Mam nadzieje że moja rada się przyda :) Pozdrawiam Serdecznie

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2005, 17:41:46 »
poważnie ktoś pstyka fotki takimi aparatami  :shock:  :?:
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2005, 17:48:54 »
Wkońcu jest aparat by go używać ;) Chyba że lubisz śmigać z lustrzanką na szyji i robić spontaniczne zdjęcia :)

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2005, 17:53:17 »
owszem, bo zdjęcia które zrobię chcę potem przerzucić na papier (w dowolnym formacie) i nikomu  nie tłumaczyć, że ta rozmazana plama po lewej to ciocia Henia a zbiór pixeli w środku - teściowa :D
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:18:36 »
bezprzesady :) az tak tragiczne zdjęcia nie wychodzą :)

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:22:09 »
rzecz gustu - dla mnie (mam ustrzankę) te z komórek z 1,3-2MPix, jakościowo są nieakceptowalne
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2005, 10:20:23 »
ale nie kazdy zawsze ma ze soba aparat. a jak potrzebujesz np. sfotografowac rozklad jazdy to masz czym :D

*

Offline Jacop

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Internet jest kopalnią wiedzy... też o tobie.
  • Sprzęt: Mio P550 + AM6      iPhone 3GS 16GB v.4.1
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2005, 21:53:23 »
Ciekawy kompromis...
Przy okazji, moze macie jakis prosty program do retuszu tak zrobionych zdjec?

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2005, 22:48:20 »
Cytat: "ch@to"
owszem, bo zdjęcia które zrobię chcę potem przerzucić na papier (w dowolnym formacie) i nikomu  nie tłumaczyć, że ta rozmazana plama po lewej to ciocia Henia a zbiór pixeli w środku - teściowa :D


Przeciez nikt nie robi fotek telefonem zeby je potem drukowac. A wyobrazenie sobie innej niz prezentacja w postaci papierowej potrzeby zrobienia szybkiej fotki nie jest chyba takie trudne?

BTW. Zmienilem zdanie na temat aparatow w telefonach po kupnie SE d750i. To bardzo kuszacy przedsmak bardzo niedalekiej przyszlosci. To co wlasnie spotyka samodzielne odtwarzacze MP3 spotka lada moment kompaktowe aparaty cyfrowe czy sie to komus podoba czy nie :)

*

Offline grisza[gen]

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
    • FotoGrisza
  • Sprzęt: [StarTrek][Nokia 770][Nokia 70][MIO P550M][Nokia 9210i][Nokia Ld-3W][Simpad SL4]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2005, 23:48:04 »
Będę polemizował - kompakty własnie zaczęły ciekawą podróż "w kierunku" lustrzanek, a ściślej ich matryce - popatrz na Sonego R1.
Druga sprawa to to że praw fizyki nie da się zmianić nawet dla potrzeb takich składanek - tam poprostu nie będzie miejsca na matrycę z prawdziwego zdarzenia ( nie mówie o ilości mpix, bo to sprawa drugorzędna) - zawsze będą to malutkie szumiące konstrukcje.
No i optyka - znowu brak miejsca nie pozwoli na zastosowanie konstrukcji z prawdziwego zdarzenia - będą to maleńkie ułomne zestawy plastików z nazwy tylko znane jako obiektywy.

Czy powstaną składanki wszystkiego naraz - na pewno tak. Może nawet ktoś da się nabrać na marketingowy szum i to kupi. Jednak będą to konstrukcje ułomne. W świecie foto pogardzane ( jak zresztą dziś aparaty w komórkacj, Hp-ki itp) za wady, których nie da się poprawić, z braku miejsca. Jak pisałem pani Fizyka to jędza ;)

Cytuj
Przeciez nikt nie robi fotek telefonem zeby je potem drukowac. A wyobrazenie sobie innej niz prezentacja w postaci papierowej potrzeby zrobienia szybkiej fotki nie jest chyba takie trudne?

Wyobrazić sobie można bez trudu, tylko jest fakt że zdjęcie wywołane na papierze jest w odbiorze duzo bardziej naturalne niż wszelkie ekrany, urządzenia. Dodatkowo jego wartość (nawet nie mterialna) jest znacznie większa niż jakiegoś tam zbitka bitów w kompie. :)
Dawniej ludzie byli bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2005, 14:09:14 »
Cytat: "Jamirq"
ale nie kazdy zawsze ma ze soba aparat. a jak potrzebujesz np. sfotografowac rozklad jazdy to masz czym :D


szczerze powiedziawszy to wolałbym sobie go na głos przeczytać, zapisując jako notatkę głosową -  byoby pewniejsza  :wink:
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2005, 14:29:49 »
Cytat: "jarekt"
Przeciez nikt nie robi fotek telefonem zeby je potem drukowac. A wyobrazenie sobie innej niz prezentacja w postaci papierowej potrzeby zrobienia szybkiej fotki nie jest chyba takie trudne?


Owszem nie jest, ale ten wątek dotyczy poprawiania jakości zdjęć z PDA czyli w domyśle komuś zależy na zachowaniu tak pstrykniętego obrazu.
Ja w takiech sytuacjach wolę sięgnąć po prawdziwy aparat i zrobić porządne zdjęcie (chociażby dla własnej przyjemości) - vide: http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=10D_gital

Cytat: "jarekt"
BTW. Zmienilem zdanie na temat aparatow w telefonach po kupnie SE d750i. To bardzo kuszacy przedsmak bardzo niedalekiej przyszlosci. To co wlasnie spotyka samodzielne odtwarzacze MP3 spotka lada moment kompaktowe aparaty cyfrowe czy sie to komus podoba czy nie :)


Na pewno jakość fotek z nich się poprawi, jednak nigdy nie zbliżą się do jakości zdjęć z lustrzanek - i to nie tylko z powodów technologicznch ale i hadlowo/marketingowych, któymi kierują się producenci (nie są przecież idiotami :wink: ) ...
a obecna ułomność i ograniczenia aparatu foto w PDA powoduje, że go w ogóle nie używam i gdyby była możliwość kupienia Wizarda bez tej funkcjonalności to wybrałbym taki model ...
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2005, 10:15:41 »
Oj wyobraznia jak widze nie dopisuje. Czyli jak chce sobie zrobic fotke pokazujaca sie w momencie gdy dzwoni do mnie znajomy to mam strzelic ja za pomoca canona 8 mln pixeli (wazacego z obiektywami i osprzetem jakies 10 kg) a pozniej zmiejszyc ja do rozmiaru 120x80? A jak chce w pubie pokazac choinke ktora kupila moja zona (3,8 m wysokosci) bo nikt mi nie wierzy to nie moge w 5s cyknac ja na PDA na ktorym przeciez bede ja pokazywal? Jeszcze tylko ktos wytlumaczy mojej zonie ze zamiast  plaskiej motki V3 RAZR w tylnej kieszeni spodni ma na kazde wyjscie z domu zabierac plecak z lustrzanka bo kobieta lubi sobie uwieczniac i wysylac MMSem co fajniejsze napotkane zwierzaki. A zamiast 100 fotek dzieciakow powinna sobie wrzucic jedna (slownie jedna) fotke z cyfrowki bo w 5 MB sie wiecej nie zmiesci. EOT jak dla mnie.

PS. Pozdrawiam Grisza - jeszcze tutaj Cie nie widzialem.

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2005, 10:29:30 »
tu nie chodzi o wyobraźnię tylko podejście do tematu - Tobie wystarczy pstryknięcie zdjęcie PDA/komórką a dla mnie ich jakość jest nieakceptowalna i wolę zrobić zdjęcie aparatem a potem - jeśli będzie taka potrzeba - pomniejszyć je do rodzielczości PDA bo jego jakość będzie znacząco lepsza niż z wbudowanego aparaciku (pomijam miniaturki w Kontaktach, które notabene też przerabiam z dużych zdjęć :wink:)
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline Jasse

  • **
  • 180
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2005, 11:32:46 »
Zgadzam się z jarkiem :P Zresztą każdy ma swój gust , jeden lubi nosić kilogramami sprzęt,a inni ( ja :) ) Compactowe urządzenie gdzie wszystko mam w jendym.Według mnie zdjęcia nie są aż tak tragiczne dlatego zdecydowałem się na zakup Mda Compact. .Naszym compackem nie zrobimy zdjecia które będzie można wykorzystać na ściane w pokoju , ale robi taki rodzaj zdjęć że nam się przydają.
Tak jak jarek napisał ; choinki , zwierzaczki. Ja osobiście przed świętami wysyłałem mmsa z zdjęciami proponowanych prezentów jakie mogłbym z bratem kupić np. dla Mamy.

Pozdrawiam

kwestia podejscia..
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2005, 14:37:22 »
zastanawia mnie podejscie paru osob. gosc pisze o sniegu w fotce z telefonu.. a ktos inny o sprzecie foto. ja mam kumpla fotografa ktory ma aparat cyfrowy za 42 tys zlotych. I co z tego..? czy to powod zeby wysmial wszystkie wasze smieszne aparaciki cyfrowe.. lustrzanki hehe od siedmiu bolesci. dla niego jakosc zdjec z waszych zabawek lustrzankowych jest nie do przyjecia. I on aparaciki wbudowane w telefony traktuje ok. sa to aparaciki do pstrykniecia foty do kontaktow. na wczasy z ciocia te wasze lusterka sa ok. a do profesjonalnego uzytku.. inna liga. wiec kazdy sprzet ma swoje przeznaczenie I udowadnianie wyzszosci lustrzanki nad set68 z dopinanym aparacikiem to ciekawa proba dowartosciowania sie.. tyle.

*

Offline Jacop

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Internet jest kopalnią wiedzy... też o tobie.
  • Sprzęt: Mio P550 + AM6      iPhone 3GS 16GB v.4.1
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 01, 2006, 18:23:19 »
No to jak z poprawa tego sniegu .... :wink: oraz dobrym programem?

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:14:21 »
Cytat: "grisza[gen
"]
Druga sprawa to to że praw fizyki nie da się zmianić nawet dla potrzeb takich składanek - tam poprostu nie będzie miejsca na matrycę z prawdziwego zdarzenia ( nie mówie o ilości mpix, bo to sprawa drugorzędna) - zawsze będą to malutkie szumiące konstrukcje.
No i optyka - znowu brak miejsca nie pozwoli na zastosowanie konstrukcji z prawdziwego zdarzenia - będą to maleńkie ułomne zestawy plastików z nazwy tylko znane jako obiektywy.


A tu sie mylisz. Sa już od dawna cyfrowe plecki to aparatów średnioformatowych NAJWYŻSZEJ klasy i maja one wielkość matrycy odpowiadajaca średnioformatwej kliszy oraz np 22 Mpx .. czasem wiecej :)
Oczywiście są też PROFESJONALNE lustrzanki za grube tysiące złotych z matrycą odpowiadającą małegu obrazkowi.

A aby było ad rem. Czasem trzeba SZYBKO cos przesłać. Zdjęcie z aparatu / PDA nawet w rozdzielczości 640 x 480 i tak wiele daje a 1,3 Mpx - tym bardziej. Nie jest to JAKOŚĆ ... ale mimo wszystko ujdzie :)
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline NooN

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wallaby, HTC Magician
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2006, 12:05:03 »
Ja mysle panowie ze calkowicie odbiegliscie od tematu postu i nie wiem dlaczego admin nie reaguje w innych przypadkach reakcja jest natychmiastowa.
Zalozcie sobie osobny temat odnosnie aparatow cyfrowych i tam wymieniajcie swoje zdania i poglady a nie tutaj.

*

Offline bob

  • 8
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2006, 00:34:21 »
Ch@to zawsze nosisz lustrzankę ze sobą,. ja nie, a MDA z aparacikiem jako komóre zawsze. Są obiekty,którym nie zrobisz foto aparacikiem a pozostałym można. :lol:

*

Offline bob

  • 8
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2006, 00:40:59 »
Jasse ustawienia, które podałeś zdecydowanie poprawiają ilość śniegu

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Re: kwestia podejscia..
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2006, 05:11:08 »
Cytat: "ares_krk"
ja mam kumpla fotografa ktory ma aparat cyfrowy za 42 tys zlotych

to wydaje mi sie, ze bardzo tani ma aparat jak na fotografa...

znajomy dziennikarz w Gazecie Wyborczej w funkcji reportera ma aparat 2x drozszy (40 tys to kosztuje dobra profesjonalna lampa blyskowa) - jak to on mowi chodzi z mieszkaniem i autem w torbie

ale wszystko jest dla ludzi wg ich potrzeb wiec jesli komus odpowiadaja zdjecia z telefonow to ich prywatna sprawa i to uszanujmy - bo ciekawe zdjecie mozna nawet stara Smiena zrobic - pomysl na zdjecie to 80% sukcesu

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:29:20 »
Cytat: "bob"
Ch@to zawsze nosisz lustrzankę ze sobą,. ja nie, a MDA z aparacikiem jako komóre zawsze. Są obiekty,którym nie zrobisz foto aparacikiem a pozostałym można.

ja po prostu wyznaję zasadę, że jeśli mam zrobić kiepskie zdjęcie to wolę go w ogóle nie robić
'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2006, 12:36:34 »
popieram Chato
ja rowniez nigdy nie uzywalem wbudowanego w moje mda3 aparatu, jest to nieporozumienie a jakosc zdjecia taka ze nieraz nawet trudno osoby odroznic. Takie zdjecie nie nadaje sie do niczego.
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2006, 22:30:22 »
heheh super snieżek znikł :D od dzis jestem szczeslowym posiadaczem MDA Compact cudenko :)

*

Offline sfah

  • 26
    • http://sfah.pl
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2006, 11:29:20 »
Jakośc zdjęc jest lepsza niż poprzednio, dzięki. Ja mam jednak problem taki, że mimo ustawienia zapisu zdjęc na storage card i wolnych jakiś 30mb nie mogę robić zdjęc 1,3mpx a nawet vga bo wyskauje mi błąd not enough space. czy to jest normalne?

*

Offline Pawel83

  • ***
  • 414
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
re
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2006, 19:01:36 »
do "odśnieżania" zdjęć świetnie nadaje się program Neat Image - polecam

*

Offline djstrobo

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, SONY VAIO X505
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 10, 2006, 08:53:23 »
Cytat: "sfah"
Jakośc zdjęc jest lepsza niż poprzednio, dzięki. Ja mam jednak problem taki, że mimo ustawienia zapisu zdjęc na storage card i wolnych jakiś 30mb nie mogę robić zdjęc 1,3mpx a nawet vga bo wyskauje mi błąd not enough space. czy to jest normalne?

Przerzuc wszystkie dane na pc i sformatuj karte. Najlepiej na FAT. Czasem na FAT32 gdy kasowalem wieksze pliki znikaly tylko pozornie. Po przeformatowaniu na FAT problem zniknal.
Ważniejsze zabawki:
HTC Kaiser, HTC Universal, HP TX1000, SONY VAIO X505, NIKON D200, Technics sl-1200, NUMARK PRO SM-1, MAZDA MX-5, BARCO DATA 701's, pool 7ft.

*

Offline djstrobo

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser, SONY VAIO X505
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2006, 07:27:50 »
Witam. Czy ktoś testowal CoolCamera na mda compact? Prosze o opinie. Oto, co mozna wyczytac na http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=42361&postdays=0&postorder=asc&start=0

High frame rate (up to 25 fps) and smooth video. Efficient encoding algorithm utilize your XScale processor at maximum!
Easy camera control. All actions can be performed using hardware buttons only.
Camera adjustment without leaving view-finder mode.
Interval picture capturing.
High resolution (up to 1280x960) video in Motion Jpeg AVI format.
Pause/resume video recording process.

Available video resolutions and frame rates (with sound):

160x120 - 25 fps
320x240 - 20 fps
320x480 - 14-15 fps
640x240 - 16 fps
640x480 - 10 fps
1280x960 - 1-2 fps
Ważniejsze zabawki:
HTC Kaiser, HTC Universal, HP TX1000, SONY VAIO X505, NIKON D200, Technics sl-1200, NUMARK PRO SM-1, MAZDA MX-5, BARCO DATA 701's, pool 7ft.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
[MDA COMPACT] Usunięcie "śniegu" na zdjęciach.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 28, 2006, 20:08:06 »
Cytat: "djstrobo"
Witam. Czy ktoś testowal CoolCamera na mda compact? Prosze o opinie. Oto, co mozna wyczytac na http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=42361&postdays=0&postorder=asc&start=0

High frame rate (up to 25 fps) and smooth video. Efficient encoding algorithm utilize your XScale processor at maximum!
Easy camera control. All actions can be performed using hardware buttons only.
Camera adjustment without leaving view-finder mode.
Interval picture capturing.
High resolution (up to 1280x960) video in Motion Jpeg AVI format.
Pause/resume video recording process.

Available video resolutions and frame rates (with sound):

160x120 - 25 fps
320x240 - 20 fps
320x480 - 14-15 fps
640x240 - 16 fps
640x480 - 10 fps
1280x960 - 1-2 fps


Taki problem zainstalowac i przetestowac? To najzwyklejszy program wiec  instaluje sie w dowolnej lokacji i deinstaluje bez problemow. U mnie za cholere nie chcialo to dzialac. To znaczy dzialaly wszystkie opcje ale niestety nie bylem w stanie osiagnac nawet polowy z tych deklarowanych fpsow. Dodatkowo olbrzymia wielkosc plikow wynikowych - zastosowany kodek kompresuje IMHO minimalnie zeby odciazyc procesor co w efekcie sprawia ze trzeba nagrywac do pamieci albo mic bardzo szybka karte SD.