Pytanie o AM Traffic

  • 34 Odpowiedzi
  • 10371 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Pytanie o AM Traffic
« dnia: Grudzień 04, 2010, 00:56:47 »
Czy mogę włączyć w mapie wizualizację korków tak jak na targeo.pl?
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2010, 01:05:36 »
Tak, ale tylko dla widoku 2D.
Menu --> (strona 2) --> AM'Traffic --> Podgląd AM'Traffic
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2010, 01:18:16 »
Co ślepemu po oczach...? Dzięki.  :D
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2010, 08:01:14 »
Kolego tylko co ci po tym gadżecie jak tu niedawno koledzy pisali, że ta wizualizacja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością tylko jest odwzorowaniem statystyki zaszytej w SR  :grin:

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:12:28 »
Od kiedy statystyka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? Dane AM'Traffic są oparte na rzeczywistych prędkościach tyle że z kilku*/kilkunastu dni :mrgreen:

* - zauważyłem że ostatnio AM'Center często raportuje pobranie danych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 10:14:06 wysłana przez jachraniak »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:37:53 »
Cytat: jachraniak
Od kiedy statystyka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością?

W ostatnich dniach ma bardzo niewiele :)
Ibanezq raczej oczekiwał wizalizacji Traffic Live, a to poza Targeo tylko na http://mTraffic.pl obejrzy.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:44:21 »
Ibanezq raczej oczekiwał wizalizacji Traffic Live...

Zaryzykuję tezę, że większość z nas tego oczekiwała i nadal oczekuje, bo wtedy taka wizualizacja ma sens. A teraz to co jest , to raczej wizualna zabawka. Ja w ogóle nie rozumiem jak ktoś w Aqurat mógł coś takiego wymyślić. Ale zgodzicie się ze mną, że każdy się na to złapie, myśląc, że to live podgląd. I myślę, ze o to właśnie twórcy chodziło  :S
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 10:47:01 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:53:58 »
Tak, tak, wiem ... jest wielu wyznawców teorii, że statystyka jest narzędziem s z a t a n a,  :P ja się do nich nie zaliczam.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2010, 11:04:37 »
Tak, tak, wiem ... jest wielu wyznawców teorii, że statystyka jest narzędziem s z a t a n a,  :P ja się do nich nie zaliczam.

No i już widzę jak korzystasz z tego statystycznego podglądu trafficu i jak on ci pomaga  :E
Wiesz zabawka jest chwytliwa, zwłaszcza jak się o tym czyta w jakimś artykule podpisywanym przez szefa działu marketingu  :ok:
Jak dla mnie to ten wodotrysk jak najbardziej może sobie być, bo nic nie szkodzi programowi. Dużo bardziej jest "bezpieczny" niż takie LD, czy nieaktualne zdarzenia lub nieaktualne blokady z MiploTraffic, bo te znacząco wpływają na routing, a to juz nie przelewki  :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 11:09:49 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2010, 11:12:55 »
No i już widzę jak korzystasz z tego statystycznego podglądu trafficu i jak on ci pomaga  :E
Sorry, nic na to nie poradzę, że masz ograniczoną wyobraźnię.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2010, 11:25:10 »
No i już widzę jak korzystasz z tego statystycznego podglądu trafficu i jak on ci pomaga  :E
Sorry, nic na to nie poradzę, że masz ograniczoną wyobraźnię.

Ho Ho Ho ale zabawne  :E  :ohreally:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 11:42:28 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:03:57 »
Czyli mam rozumieć że te kolory które pokazuje Traffic to nie jest aktualna sytuacja na drodze, tylko jakieś statystyki z kilku dni ?!
To po jaką cholerę to potrzebne? Cały czas żyłem w przekonaniu że to aktualne dane!
To przecież w ogóle mija się z celem, jeśli to nie live.
A co za problem w dobie internetu żeby całe targeo przelać na Am tak jak jest na stronie. Chyba że tam też są dane statystyczne, a nie live.
Przecież nie potrzebne nam statystyki co było i co będzie! Nam jest potrzebne co jest teraz!

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2010, 18:29:09 »
Czyli mam rozumieć że te kolory które pokazuje Traffic to nie jest aktualna sytuacja na drodze, tylko jakieś statystyki z kilku dni ?!
To po jaką cholerę to potrzebne? Cały czas żyłem w przekonaniu że to aktualne dane!
To przecież w ogóle mija się z celem, jeśli to nie live.
Przecież nie potrzebne nam statystyki co było i co będzie! Nam jest potrzebne co jest teraz!

Kolego, NocnyMarek ci to z pewnością wytłumaczy, bo tacy jak ja nie dadzą rady, gdyż mają ograniczoną wyobraźnię jak to raczył stwierdzić trzy posty wyżej   :E :E :E I nawet się z nim zgodzę, że żeby dostrzec zalety tej zabawki trzeba mieć duuużą wyobraźnię  :ok:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 18:35:01 wysłana przez Roberto41 »

*

Bilunia

Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:04:33 »
Czyli mam rozumieć że te kolory które pokazuje Traffic to nie jest aktualna sytuacja na drodze, tylko jakieś statystyki z kilku dni ?!
To po jaką cholerę to potrzebne? Cały czas żyłem w przekonaniu że to aktualne dane!
To przecież w ogóle mija się z celem, jeśli to nie live.
Przecież nie potrzebne nam statystyki co było i co będzie! Nam jest potrzebne co jest teraz!

Kolego, NocnyMarek ci to z pewnością wytłumaczy, bo tacy jak ja nie dadzą rady, gdyż mają ograniczoną wyobraźnię jak to raczył stwierdzić trzy posty wyżej   :E :E :E I nawet się z nim zgodzę, że żeby dostrzec zalety tej zabawki trzeba mieć duuużą wyobraźnię  :ok:
Duuużą, to może być zbyt mało. Trzeba mieć ogromną, wręcz niewyobrażalną wyobraźnię, by stwierdzić, że ten gadżet potrafi coś komuś dać. A żeby jeszcze stwierdzić, że on w czymś pomaga ... :shock:

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2010, 21:44:03 »
No co wy !!!
Nie znacie się  :P
Przecież szef marketingu napisał, że to jest bardzo potrzebne - wręcz rewolucyjne  :mrgreen:

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2010, 23:10:22 »
Nie wytrzymałem i muszę wtrącić swoją opinię.

Ze swej strony napiszę, że jestem jedną z tych osób które ...

.... się na to złapie, myśląc, że to live podgląd. .....

W mojej ocenie pokazywanie statystyki ruchu w AM to poroniony pomysł.
Jako użytkownik oczekuję informacji na temat ruchu rzeczywistego. Nie po to przesyłam dane co dwie minuty w obie strony i za to płacę.
Zgadzam się,  że
...To przecież w ogóle mija się z celem, jeśli to nie live.
A co za problem w dobie internetu żeby całe targeo przelać na Am tak jak jest na stronie. Chyba że tam też są dane statystyczne, a nie live.
Przecież nie potrzebne nam statystyki co było i co będzie! Nam jest potrzebne co jest teraz!

Podpisano:
PPepe

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2010, 00:59:26 »
Czyli mam rozumieć że te kolory które pokazuje Traffic to nie jest aktualna sytuacja na drodze, tylko jakieś statystyki z kilku dni ?!...
Jak na mój gust to nie z kilku dni tylko dane SmartRoutes, na podstawie których kalkulowany jest routing.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2010, 01:20:53 »
Cytat: Bilunia
Trzeba mieć ogromną, wręcz niewyobrażalną wyobraźnię, by stwierdzić, że ten gadżet potrafi coś komuś dać. A żeby jeszcze stwierdzić, że on w czymś pomaga ... :shock:

Hmmm, więc sklerozę masz jeszcze większą niż wyobraźnię? :shock:
Sam prezentowałeś screeny z podglądem AM`Traffic, które wyjaśniały przyczynę
proponowanego przez AM objazdu w Woźnikach pod Gnieznem, ten sam podgląd
pozwala zrozumieć dlaczego AM kluczy na DK40 w Reńskiej Wsi.
To konkretne przykłady gdzie ten gadżet pozwolił znaleźć przyczynę
dziwnego wyznaczania tras w AM z użyciem SR.
Również w mniej 'widowiskowych' przypadkach podgląd AM`Traffic pomaga zrozumieć
dlaczego trasa wybrana przez algorytm programu prowadzi ulicą X a nie Y.

A że podgląd on-line byłby po wielokroć bardziej przydatny, to chyba nie ulega żadnej wątpliwości
i wątpie by ktokolwiek bedąc przy zdrowych zmysłach miał inne zdanie na ten temat.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Bilunia

Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2010, 07:18:47 »
Hmmm, więc sklerozę masz jeszcze większą niż wyobraźnię? :shock:
Jak zawsze milutki

Pozwolę sobie zauważyć, że dotychczasowe wypowiedzi w tym wątku, wraz z uwagami i opiniami, dotyczyły statystyki ruchu.
Dodam tylko, że zrzuty, które prezentowałem w tej kwestii dotyczyły blokad typu zakaz ruchu, a nie statystycznych prędkości. Przypomnę też, że już istnieje "starsze miejsce" w menu, gdzie można podglądać zablokowane odcinki, rejony itp. Czyżby znowu ktoś strzelił sobie samobója dołączając podgląd blokad ze zdarzeń drogowych, nie w to miejsce gdzie należało, a do danych statystycznych SR?
W ostatnich dniach, chyba każdy mógł się przekonać, na ile jest przydatna statystyka prędkości dla poszczególnych odcinków dróg, zawarta w SR. Jak widać - poniedziałek, poniedziałkowi nie jest równy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 07:30:13 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2010, 07:43:43 »
A swoją drogą to jestem ciekawy czy te ostatnie statystyki SR na dzień 2.12 pobrane przez AMCenter uwzględniają te śnieżyce, co kilka dni temu sparaliżowały na 2 dni praktycznie kraj. Mam nadzieję, że nie, bo wtedy routing byłby nieciekawy  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 07:45:33 wysłana przez Roberto41 »

*

Bilunia

Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2010, 07:50:54 »
A swoją drogą to jestem ciekawy czy te ostatnie statystyki SR na dzień 2.12 pobrane przez AMCenter uwzględniają te śnieżyce, co kilka dni temu sparaliżowały na 2 dni praktycznie kraj. Mam nadzieję, że nie, bo wtedy routing byłby nieciekawy  :)
Dlaczego ?
Zmieniasz zimówki na gąsienice, wyznaczasz przełajową i wszystko gra :D, poza ETA  B)

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2010, 08:21:44 »
A swoją drogą to jestem ciekawy czy te ostatnie statystyki SR na dzień 2.12 pobrane przez AMCenter uwzględniają te śnieżyce, co kilka dni temu sparaliżowały na 2 dni praktycznie kraj. Mam nadzieję, że nie, bo wtedy routing byłby nieciekawy  :)
Dlaczego ?
Zmieniasz zimówki na gąsienice, wyznaczasz przełajową i wszystko gra :D, poza ETA  B)

Wiesz , jeżeli ja wyznaczę przełajową to okey, bo to ja zadecydowałem. Gorzej jak program zrobi to za mnie, bo wg SR-a o tej porze wyznaczania trasy np gierkówka stoi  :P Dobra koniec złośliwości. Wiadomo, że dziś trasę trzeba zawsze skontrolować po jej wyznaczeniu, bo przez wodotryski wpływające na routing przebieg trasy może być niespodzianką. Bezgraniczny fan programu powie, że to nie jest "niespodzianka" , tylko trasa pozwalająca uniknąć korków i przez to znacznie szybciej dojechać do celu   :E :E :E

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2010, 12:09:34 »
Jak tylko uwzględnią ostatnie korki, to przez następne pół roku będziemy mieli 95% tras z korkami i średnimi prędkościami w okolicach 3 km/h. No nie będzie tak źle, zostaną te, po których nikt z LD nie jechał, czyli gorsze niż osiedlowe.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:39:05 »
Po tych waszych odpowiedziach to naprawdę się zdziwiłem. Serio, byłem przekonany że to całe 2D i kolorki to mapie to dokładnie to co jest w Targeo. I nawet czasem jeździłem sobie na widoku z góry i porównywałem. Czasem było ok, ale jeszcze częściej inaczej niż w rzeczywistości.
To ja teraz rozumiem czemu stojąc w korku Am nie reaguje tak szybko jak powinna. Skoro ma dane z wczoraj i jutra. A co z teraźniejszością? Przecież ja teraz jadę i potrzebuje jej pomocy. I jakby był live wchodzę na 2D patrzę co i gdzie i kombinuję. I niech Am nawet nie podpowiada, sam sobie znajdę wyjście z sytuacji. Ale musi być live.
Widzę że póki co zostaje nam jedno - mTraffic.pl - Targeo Traffic w Twojej komórce.
Tam chyba jest w miarę dobry live, chociaż już nic mnie nie zdziwi...

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2010, 16:06:28 »
To ja teraz rozumiem czemu stojąc w korku Am nie reaguje tak szybko jak powinna. Skoro ma dane z wczoraj i jutra. A co z teraźniejszością? Przecież ja teraz jadę i potrzebuje jej pomocy. I jakby był live wchodzę na 2D patrzę co i gdzie i kombinuję. I niech Am nawet nie podpowiada, sam sobie znajdę wyjście z sytuacji. Ale musi być live.
Widzę że póki co zostaje nam jedno - mTraffic.pl - Targeo Traffic w Twojej komórce.
Tam chyba jest w miarę dobry live, chociaż już nic mnie nie zdziwi...
cb tylko cb kolego  :ok: Takie atrapy jak AM nie uratują cie przed wjazdem w korek. AM jest naprawdę dobrym programem, ale z powyłączanymi wszystkimi dodatkami + dodatkowo na wszelki wypadek kontrola wyznaczonej trasy zanim odpalisz silnik. Ja jestem zadowolony z tego programu i praktycznie jeżdżę tylko na tym sofcie, choć nie ufam mu ani trochę i dlatego kontroluję  :ok:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 16:08:48 wysłana przez Roberto41 »

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 05, 2010, 18:46:36 »
Hmmm... jestem trochę zdziwiony tym, co piszecie. Do tej pory też byłem przekonany, że to co jest w podglądzie Traffica w AM to dane live. Ku temu skłaniało mnie to, że włączając mapę z podglądem miałem dane SR i były one w lekko szarych kolorach. Po złapaniu fixa i aktualizacji Traffica (pomarańczowa ikonka), dane zmieniały się na live - kolory robiły się bardziej wyraźne.

Zauważcie jeszcze jedno: dane SR nigdy nie pokazują postoju (czarnego odcinka), co najwyżej są czerwone. Myślę, że to taki system zabezpieczeń dla danych statystycznych.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 05, 2010, 22:27:11 »
A swoją drogą to jestem ciekawy czy te ostatnie statystyki SR na dzień 2.12 pobrane przez AMCenter uwzględniają te śnieżyce, co kilka dni temu sparaliżowały na 2 dni praktycznie kraj. Mam nadzieję, że nie, bo wtedy routing byłby nieciekawy  :)
A niby dlaczego miałyby uwzględniać?  :O To nie jest zadanie dla SmartRoutes!
Wolałbym nawet, żeby nie uwzględniały i dane o ruchu na drogach z całego tygodnia, żeby Aqurat posłał w kosmos.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 05, 2010, 23:56:17 »
tez jestem za poslaniem tych danych daleko daleko :)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 06, 2010, 00:03:14 »
Nadzieja jest matką ...

Akurat pewnie te dane będą się długo odbijać czkawką. Chyba że to robią na piechotę. Jeżeli z automatu, to braknie palca, aby nacisnąć DELETE.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Pytanie o AM Traffic
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 06, 2010, 15:24:05 »
Sam prezentowałeś screeny z podglądem AM`Traffic, które wyjaśniały przyczynę
proponowanego przez AM objazdu w Woźnikach pod Gnieznem, ten sam podgląd
pozwala zrozumieć dlaczego AM kluczy na DK40 w Reńskiej Wsi.
To konkretne przykłady gdzie ten gadżet pozwolił znaleźć przyczynę
dziwnego wyznaczania tras w AM z użyciem SR.
Również w mniej 'widowiskowych' przypadkach podgląd AM`Traffic pomaga zrozumieć
dlaczego trasa wybrana przez algorytm programu prowadzi ulicą X a nie Y.
Mam nieprzeparte wrażenie, że ten gadżet jest rodem z epoki komunizmu -- ma zwalczać problemy nieznane w innym ustroju :P.
To nie tablica ogłoszeń !