Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596127 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #840 dnia: Maj 28, 2012, 23:46:12 »
"Jak informuje Komenda Główna Policji, w 2011 roku miało miejsce 40 065 wypadków,
w których zginęło 4189 osób, a 49 501 osób zostało rannych.
Najbardziej niebezpieczne, jak co roku, okazały się drogi krajowe.
W całej sieci polskich dróg
stanowią one tylko 5 %[/b][/i]  Pomimo to,
właśnie na drogachkrajowych w 2011 r. życie straciło 37,6 %
spośród wszystkich zabitych w wypadkach.

Według statystyk, na każde 100 km drogi krajowej, średnio przypada aż 52,5 wypadków.
Oznacza to, że w ubiegłym roku wypadek miał na nich miejsce średnio co dwa kilometry."


źródło: moto.wp.pl
Statystyka & kłamstwa.

A ile % ruchu przypada na DK?

Z poczętku myślałem, że Bezpieczna oznacza trasę omijającą czarne odcinki
http://eurorap.targeo.pl/
Ale nie bardzo mnie wogóle interesuje ten typ trasy, więc empirycznych danych nie zebrałem. Może któryś z forumowiczów jest w stanie odnieść się do mapki EuroRAP a tras wytyczanych przez AM w mega potrzebnym trybie Bezpieczna ;)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #841 dnia: Maj 29, 2012, 01:57:19 »
Bezpieczna omijająca "czarne odcinki" musiałaby często proponować wyjazd o północy. Inaczej pisałaby: "nie ma odcinków dróg spełniających wymagania".

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 29, 2012, 11:36:31 »
Odnoszę wrażenie że różnie różni postrzegają bezpieczeństwo na drodze.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 29, 2012, 15:55:13 »
Cytat: jerzu
Mój skrót. I nie jest to żadna polna droga.
Ale gdyby Dolek napisał 'drogą lokalną' to nie brzmiałoby to już tak dramatycznie, prawda?  ;)


MOJE OŚWIADCZENIE

Drodzy forumowicze, najwyższa władzo pdaclub, Panie Prezydencie i Premierze, Wysoki Sejmie, Szanowny AQ chciałbym publicznie przeprosić, że powyższą drogę nazwałem polną. Zwracam honor. Droga ta nie jest drogą polną a drogą asfaltową i bardzo słusznie że program nawigacyjny Automapa używający trasy bezpiecznej (prowadzącej trasami wyższych kategorii) prowadzi właśnie tamtędy.

Dziś specjalnie nadłożyłem kilka kilometrów, aby się przejechać powyższym objazdem, który a jakże pozwolił mi wyminąć kilka tirów. Jestem za to niezmiernie wdzięczny AM oraz moderacji tego działu, wszak otwarło mi to oczy.

KONIEC OŚWIADCZENIA



To teraz tak trochę humorystycznie :-)
Tu uwaga - specjalnie dla moderatora i kilku innych dodam jeszcze kilka emotek, aby zrozumieli :-) :-) :-) :-) :-) :-)



Być może tak powinny brzmieć jutrzejsze pierwsze strony gazet:

"Marnotrawstwo w drogownictwie - niepotrzebnie wydajemy miliardy....."
"Pionierzy w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach na pdac....."
"Wielki wkład w poprawę bezpieczeństwa i nagroda Premiera dla forum ......."

Okazało się, że niepotrzebnie wydajemy dziesiątki milionów na remonty dróg, wymianę nawierzchni, poprawę bezpieczeństwa.
Wystarczył wpis forumowicza, moderator uznał drogę za bezpieczną, kliknął i stał się cud - droga jest bezpieczna :-) :-)

Całkiem niepotrzebnie pobliska DW705 była ostatnio remontowana, niepotrzebnie przez pół roku były mijanki, odcinki zamknięte, objazdy, skoro można pojechać sąsiednią całkiem przyzwoitą drogą lokalną.
Oczywiście przejazd przez drogę, gdzie po sąsiedzku są pola uprawne i co 100-200 metrów wyjazdy dla ciągników rolniczych należy zaliczyć do poprawiających bezpieczeństwo - wszak jedziemy wolniej i po zabłoconej drodze więc nikomu nie przychodzi do głowy przyśpieszani.

Brak poboczy i drzewa prawie w skrajni drogi również wpływają na prędkość a przez to na bezpieczeństwo.

Wszak bardzo dobrze ktoś zaprojektował sztuczne wyrwy w jedniach i przełomy - to nowatorskie sposoby na poprawę bezpieczeństwa.

I to wszystko dzięki jednemu z forów poświęconych nawigacji. Dziękujemy Ci essi_dzonson :-)
Niesamowita jest moc internetu - jak łatwo poprawić bezpieczeństwo bez żadnych kosztów.

A oto i rzeczona droga lokalna









Dla porównania DW705 na tym samym odcinku. Czekam czy znajdzie się osoba która nie widzi różnicy ??



*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 29, 2012, 19:28:12 »
^^^
Koła Ci poodpadały? Nie. Chcesz, jeździj sobie wojewódzką, uważaj na fotoradar w Słupii. Ja będę jeździł "moim" skrótem. Ale nazywaj rzeczy po imieniu - to nie jest polna droga. A ja się właśnie do tego przyczepiłem.

Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 29, 2012, 22:31:44 »
Dlaczego wymazałeś z DW705 te sznury TIR-ów do wyprzedzania.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 30, 2012, 07:06:37 »
Ale nazywaj rzeczy po imieniu - to nie jest polna droga. A ja się właśnie do tego przyczepiłem.
no fakt... polna nie jest
bo jest tam jakiś asfalt  :E


Dlaczego wymazałeś z DW705 te sznury TIR-ów do wyprzedzania.
:ok:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #847 dnia: Maj 30, 2012, 09:18:50 »
Dlaczego wymazałeś z DW705 te sznury TIR-ów do wyprzedzania.
:ok:

Manipulanci  :P
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #848 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:23:20 »
Otwarto A2 - odcinek A i B (Stryków - węzeł Nieborów) :ok:
Oby szybko ukazały się nowe dane otwierające ten odcinek.

źródło

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #849 dnia: Czerwiec 03, 2012, 17:21:33 »
Otwarto A2 - odcinek A i B (Stryków - węzeł Nieborów) :ok:
Oby szybko ukazały się nowe dane otwierające ten odcinek.

źródło

To ja dodam, że w NE można już śmigać po nowym odcinku A2.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #850 dnia: Czerwiec 03, 2012, 22:59:21 »
jerzu...  :sleepy:

AM też...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #851 dnia: Czerwiec 03, 2012, 23:05:07 »
Ignorując zablokowane odcinki? :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #852 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:54:44 »
Kolejny problem - dane SR na nowooddawanych odcinkach A2 nie oddają ich "przejezdności" czyli np. są ograniczenia prędkości na drodze od Strykowa do Nieborowa - tam jest ograniczenie 70km/h, a Automapa ma zaszytą średnią prędkośc na tym odcinku 142km/h. Z tego, co słyszę, na odcinku C jest ograniczenie do 100km/h.

Zaraz to zgłaszam do supportu.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #853 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:09:54 »
Ale ostatnie dane SR są jeszcze z przed otwarcia tego odcinka, to skąd mieliby mieć średnie prędkości ??
Trzeba poczekać na nowe dane SR już po otwarciu.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #854 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:29:49 »
@Dolek

Jako lajkonik (=laik w sprawach drogownictwa) od kilku miesiecy wiem, że zagrożone oddaniem po EURO2012 odcinki na A2 miały mieć zapewnioną tzw. "przejezdność".

Wiedząc o tym, jak byś zaprogramował odcinki w SR?
a) przypisując im średnią 142 km/h?
b) czy może jednak lepiej 100km/h, jak to w przypadku dróg dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym? Jest to bliższe 70km/h niż obecne 142km/h.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #855 dnia: Czerwiec 07, 2012, 12:33:49 »
Oczywiście te 142km/h to przegięcie. Ktoś musiał na sucho wpisać je na te odcinki. Uśrednione i rzeczywiste prędkości dostaniemy dopiero przy kolejnej aktualizacji SR.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #856 dnia: Czerwiec 07, 2012, 20:12:16 »
Jakie jest ograniczenie znakiem to nie ma wiekszego znaczenia. Lepsze będzie dobre oszacowanie rzeczywistych predkości.
Bo co z tego, ze nie wolno 120 jak wszyscy tak będą tam tyle (przynajmniej tyle) jeździć :)

I ja juz wolę te 142 niz 100. Przynajmniej nie wyjdzie Automapie, ze drogą wojewódzką będzie szybciej  :E
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #857 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:16:21 »
Cytuj
author=ochkarol link=topic=169249.msg1582782#msg1582782
I ja juz wolę te 142 niz 100. Przynajmniej nie wyjdzie Automapie, ze drogą wojewódzką będzie szybciej
Weź pod uwagę wpływ Twojego pomysłu na obliczone ETA i na routing. Tak kombinując ETA będzie do bani (nigdy się nie wyrobisz w obliczonym na początku czasie), natomiast rozwalony w ten sposób routing spowoduje, że niezależnie od wybranego typu trasy, program zrobi wszystko, by Cię wepchnąć na autostradę. W specyficznych przypadkach może się okazać, że nie będzie to ani szybko, ani optymalnie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 21:18:11 wysłana przez Smerfik »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #858 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:21:05 »
Trochę praktyki.

Jechałem dzisiaj rano  Łodzi do Warszawy A2. Na całej trasie praktycznie średnia prędkość to 130-140 km/h. Oczywiście zdarzają się co jadą wolniej, również co są bliżsi 200, ale typowa prędkość większości pojazdów była ja podałem.

Zdrowsze dla wyboru trasy i czasu dojazdu jest 142 niż 100. Zdecydowana większość była temu bliższa.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #859 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:34:22 »
@izaw

Jak się zapewne orientujesz, te 70km/h ograniczeń, tudzież 100km/h na innym kawałku, ma swoje powody techniczne.

Jednym z nich jest, z tego co pamiętam, brak siatki wzdłuż trasy, bez której zwierzę może Ci wbiec na autostradę.

Miałem takie zdarzenie w Sarajewie, jechałem spokojnie 120km/h, kiedy mi wbiegł na jezdnię pies. Fajnie, że minąłem go o kilka metrów, bo inaczej nie byłbym w stanie nic zrobić. Mógłbym rozwalić wózek, mógłby mi ktoś wjechać w tył wozu przy hamowaniu.

Nie traktuję ograniczeń prędkości jako zaleceń okupanta. Nie widzę żadnych powodów, dla których miałbym się do nich nie stosować.

Szkoda, że trzeba wydawać kasę na radary odcinkowe, by powstrzymać tych, którzy zagrażają sobie i innym. Ale skoro trzeba je zainstalować, a budżetowi kasa się przyda... ;)

Pytanie do producenta, które pewnie wypłynie prędzej czy później, czy program ma służyć piratom drogowym, czy kierowcom. Jechanie 140km/h na drodze z ograniczeniem do 70 km/h to już jest totalna głupota.

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwiec 07, 2012, 21:45:38 »
Pytanie do producenta, które pewnie wypłynie prędzej czy później, czy program ma służyć piratom drogowym, czy kierowcom. Jechanie 140km/h na drodze z ograniczeniem do 70 km/h to już jest totalna głupota.
To pytanie zadawałem tutaj niejednokrotnie. Apelowałem też o obcinanie przez system górnych wartości, zdecydowanie odbiegających od ograniczeń w terenie. Widać dane zawarte w AM są dostrojone pod Hołka. AM krzewi i nawołuje do piractwa na drogach.
@ izaw
Ja nie jestem mułem na drodze, który przeszkadza innym. Co nie znaczy, że AM po wstępnym obliczeniu ETA, ma nas zmuszać do wciskania pedału gazu w podłogę, bo jak tego nie zrobimy, to się spóźnimy.
Za chwilę ktoś napisze, że jeździ "Porszakiem" i 140 / h mu za mało :worried:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 21:51:52 wysłana przez Smerfik »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #861 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:02:26 »
czy program ma służyć piratom drogowym, czy kierowcom. Jechanie 140km/h na drodze z ograniczeniem do 70 km/h to już jest totalna głupota.
Program nie jest do odsiewania idiotów od nieidiotów.
Program (o dane SR chodzi) ma odwierciedlić rzeczywiste, średnie prędkości na danym odcinku drogi i kwita (taka definicja SR obowiązuje na dzień dzisiejszy - czy się komuś podoba czy nie).
I ETA zbudowane na takiej historii też nie będzie idealne dla wszystkich. Trzeba po prostu zaobserwować jaki się ma "odchył" ;) od SmartRoutesowej normy.
Wcale nie twierdzę, że 142 było najlepszym wyborem ale jak dla mnie lepszym niż 100 km/h.

Dyskusja na temat przycinania danych SR do prędkości przepisowych (+ jakiś margines) była już niejedna i widać, że każde rozwiązanie ma swoich przeciwników i zwolenników.
Abstrahuję od poprawności tych danych w ogóle.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #862 dnia: Czerwiec 07, 2012, 22:38:25 »
Właśnie. AM nie jest od umoralniania kierowców, tylko ma wskazać optymalną drogę i pokazać jak szybko na niej poruszają się pojazdy. Nic mniej, nic więcej. Problemy moralne lepiej załatwiać w konfesjonale.

Okłamywanie się, że kierowcy jadą inaczej jest ułudą Kto lepiej się poczuje, że średnia na mapach jest zaniżona.

Średnia z mapy nikogo do niczego nie zobowiązuje, ani tym bardziej nakazuje. Ponieważ tak jeździ większość jest to obraz sytuacji faktycznej. A każdy jeździ tak jak mu pozwalają umiejętności i sumienie.

Jedyne co należy wycinać to wariatów. Było dziś kilku motocyklistów grzejących coś około 200. Tylko czy należy też wycinać jadących za wolno autostradą. Tutaj minimum jest też w przepisach.

@Smerfik
130-140 na autostradzie, nawet nie całkiem wykończonej to nie wariactwo. Połowa ma już docelowe parametry, część pozostałej, brak ekranów, siatek. A brak warstwy ścieralnej? Nie jest to ślizgawka i parametry trakcyjne są zbliżone. Może być (i nie jest) taka równa jak docelowa i tyle.

I nie jestem zwariowanym, niewyżytym młokosem. Nie lubię zbytnio ryzykować. Miałem prawo jazdy jak większość z tego forum nosiła koszulę w zębach.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:07:53 »
Tylko czy należy też wycinać jadących za wolno autostradą. Tutaj minimum jest też w przepisach.
O ile się nie mylę to nie ma.
Jeśli się mylę - wyprowadź mnie z błędu cytatem z przepisu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:20:59 »
Nie ma minimum (no chyba że stoi znak ).  Jest o niedopuszczalności korzystania z autostrady przez pojazdy które nie są w stanie rozwinąć prędkości większej niż 40  nie ma że niewolno jechać wolniej tylko trzeba móc pojechać szybciej  ale... jest też przepis mówiący o blokowaniu drogi jak też przepis o wprowadzaniu zagrożenia w ruchu drogowym co niewątpliwie czyni kierowca jadąc 30 tam gdzie wszyscy jadą 130  B)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 23:22:57 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #865 dnia: Czerwiec 07, 2012, 23:54:17 »
Miałem prawo jazdy jak większość z tego forum nosiła koszulę w zębach.
To podobnie jak ja :ok:
Ja nie zamierzaem nikogo "umoralniać". Zwracałem tylko uwagę na fakt, że tego typu dane zaszyte w mapę, bo prędzej, czy później do niej trafią w postaci SR, wypaczają zróżnicowanie routingu. Po co więc tyle typów tras, skoro wszystkie mają się kierować jedynym kryterium, to znaczy czasem dotarcia do celu. A ten dla większości jest nieosiągalny.
Nie tak dawno wstawiłem zrzuty LD z mojego "fyrtla", gdzie na drodze miejskiej, na której na całym odcinku jest ograniczenie do 40-ki, na dodatek w rejonie przejścia dla pieszych pod szkołą, LD pokazywał "niebieski". To jest normalne? Dodam, że na tym odcinku nikt tyle nie jeździ, bo suszarka jest tutaj niemal nieodłącznym elementem krajobrazu, a i od czasu do czasu pod szkołą jest zaparkowany taki ciekawy samochodzik z przyciemnianą tylną szybą, zza której jak się dobrze wpatrzeć wyłania się tubus kamery. Więc zapytam ponownie - skąd się biorą takie urojone dane? I na tym ma się opierać cały routing w AM? W świetle powyższego się nie dziwię, że AM w ostatnim czasie przegrywa testy z innymi programami nawigacyjnymi :ok:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #866 dnia: Czerwiec 08, 2012, 00:17:15 »
Ale też znajdzie się mnóstwo odwrotnych przypadków, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h a nikt tak powoli tam nie jeździ!
Ile w Polsce jest dróg dwujezdniowych w miastach, gdzie nikt się nie pokusił o podniesienie dopuszczalnej na nich prędkości znakiem? Domniemywam, że sporo.
I tutaj "tnąc" statystykę do litery prawa czynimy takie drogi równoważne w routingu z tymi jednojezdniowymi, co dla mnie jest bez sensu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #867 dnia: Czerwiec 08, 2012, 00:28:42 »
I tutaj "tnąc" statystykę do litery prawa czynimy takie drogi równoważne w routingu z tymi jednojezdniowymi, co dla mnie jest bez sensu.
Przebij się 92-ką przez Poznań w ciągu dnia, a wtedy doszukasz się sensu :proud:
I nie mówię tutaj wyłącznie o godzinach szczytu :D
Podobnie sprawa wygląda na  11-ce, między 92-ką, a Suchym Lasem.
Jak zaliczysz w realu te wspomniane "kawałki", to gwarantuję, że zmienisz zdanie :D
O dojeździe Hetmańską (11-ka/5-ka) od strony Głogowskiej do Ronda Starołęka w godzinach popołudniowych (na całym odcinku 2 jezdniowa), już nawet  nie będę się rozpisywał - masakra. I co z tego, że jest tam podniesiony limit prędkości :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 00:45:34 wysłana przez Smerfik »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #868 dnia: Czerwiec 08, 2012, 10:08:30 »
Miałem prawo jazdy jak większość z tego forum nosiła koszulę w zębach.

Oho, kombatanctwo się zaczyna  :P
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #869 dnia: Czerwiec 08, 2012, 12:09:35 »
Powoli zaczynam się zastanawiać, co będzie szybciej - aktualizacja SR, czy nowa mapa.
Oddano w ostatnim czasie sporo nowych odcinków bardzo istotnych, szczególnie w kontekście EURO. Czy AQ tego nie zauważyło?
Niezłą sobie robicie reklamę - tak trzymać :ok: