D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne

  • 15 Odpowiedzi
  • 23169 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Kto ma używa D7 a wcześniej miał D6 ten jest grzecznie proszony o odpowiedź na moje pytanie postawione w temacie.
Nie chodzi mi o "parametry teoretyczne" tylko o uwagi praktyczne - czy zmiany są zauważalne i warto wydawać kasę na "aktualizację D6"?
Między DPN a D6 różnice były IMHO na granicy sensowności dokonywania zakupu. Czy pomiędzy D6 a D7 jest podobnie?

Co się poprawiło a co nie - wszelkie uwagi praktyczne mile widziane :smile:

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2007, 20:19:22 »
Myślę, że warto. Jestem "swieżo" po "testach" D7. Lepszy-mimo wszystko-interfejsik a co najważniejsze żadnych, nawet minimalnych opóźnień. W D6 i D6.1 bywały u mnie od czasu do czasu. Raz mi się lekko pogubił na estakadzie ale szybciutko odnalazł prawidłową trasę. Dość szybka rekalkulacja. Reszta już opisana wcześniej więc nie będę się powtarzał.
Ogólnie D7 wywarł na mnie pozytywne wrażenie.
Pzdr.  :ok:
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2007, 22:09:19 »
Ja juz pisalem - zalezy na czym komu zalezy :D. Mapy UK wniosly troche nowego, ale nie tyle bym kupil D7 za ta kase, ktorej teraz chca. Czekam na D8. Co do programu - gdy pojawi sie na stronie producenta, warto go sciagnac, chocby z powodow wymienionych wyzej i kilku innych - niekoniecznie kosmetycznych, a uprzyjemniajacych prace z programem - chocby mozliwosc ustawiania glosnosci komend z poziomu programu, lepszej aktualizacji pozycji, automatycznego sciemniania, lepszego rzolozenia (podobnego do PN) interfaceu. Jesli program z mapami EU E&W pojawi sie w przecenie, kupie - pelnej ceny - nie wart.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2007, 23:08:40 »
Co do programu - gdy pojawi sie na stronie producenta, warto go sciagnac, chocby z powodow wymienionych wyzej i kilku innych
A D6 był do ściągnięcia ze strony producenta dla legalnych posiadaczy DPN??? Jakoś sobie nie przypominam ale może coś przeoczyłem...

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2007, 00:05:37 »
Yep. Byly dwie opcje - jedna w 100% legalna, druga dopuszczalna.

Destinator zrobil promocje, ze niektore numery seryjne PN mogly byc upgrade'owane do 6 - ale tylko program, nie mapy. To w 100% legalne. Prawdopodobnie znowu bedzie tak z 6->7.

Opcja druga - w miejscu gdzie sa patche do pobrania, wisza wszystkie wersje Destinatora, lacznie z PN, 6, 6.1.1 - wiec za jakis czas sie pojawi pewnie 7 i 7 spatchowane. Nie jest to do konca legalne, bo nie kupiles tego softu, ale w mojej dlugiej korespondencji z Destinatorem namawiano mnie do probnego uzycia wersji D6TS - absolutnie legalnie - jak trzeba dam kopie maila. Moim zdaniem dla poprawnosci politycznej, wystarczy wyslac maila, ze chce sie sprawdzic program (tylko program) wersje 7 (jak bedzie juz dostepna) i dostac pozwolenie. Nigdzie nie ma mowy o tym jak dlugo mozna uzywac, kiedy mozna uzywac i od kiedy mozna uzywac - wiec dla mnie jest to 99% legalna wersja. Wymaga tylko minimalnegonakladu pracy - wyslania maila z zapytaniem.

Sciagajac program ze strony producenta wiemy, ze wszystko jest bezpieczne i bez bugow. Absolutnie nie polecam sciagania programu z sieci!

Oczywiscie caly czas mowie tylko o programie, bez map.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2007, 00:17:39 »
Opcja druga - w miejscu gdzie sa patche do pobrania, wisza wszystkie wersje Destinatora, lacznie z PN, 6, 6.1.1 - wiec za jakis czas sie pojawi pewnie 7 i 7 spatchowane. Nie jest to do konca legalne, bo nie kupiles tego softu, ale w mojej dlugiej korespondencji z Destinatorem namawiano mnie do probnego uzycia wersji D6TS - absolutnie legalnie - jak trzeba dam kopie maila. Moim zdaniem dla poprawnosci politycznej, wystarczy wyslac maila, ze chce sie sprawdzic program (tylko program) wersje 7 (jak bedzie juz dostepna) i dostac pozwolenie. Nigdzie nie ma mowy o tym jak dlugo mozna uzywac, kiedy mozna uzywac i od kiedy mozna uzywac - wiec dla mnie jest to 99% legalna wersja. Wymaga tylko minimalnegonakladu pracy - wyslania maila z zapytaniem.
Nie no, to już się moim zdaniem nieźle wychyliłeś przed orkiestrę. :)
Jeśli jest na stronie producenta do pobrania, tylko dla zarejestrowanych userów to ja już się pytać nie będę - bo to jest chyba oczywiste, że producent daje ten soft za free. Jakby nie miał takiego zamiaru to by nie umieszczał tego w puli do pobrania. To już nie chodzi o tego maila - skoro mam tam swoje konto, loguję się i widzę że "coś jest" to nie róbmy jaj - przecież piracka wersja to nie jest. Ja w takim razie zaczekam na razie na soft do pobrania.

A jak się ma mapa Polski w D7 w stosunku do D6???

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2007, 07:27:23 »
A jak się ma mapa Polski w D7 w stosunku do D6???

Jeżeli chodzi o mnie-mogę odpowiedzieć za jakieś 3 tygodnie, jak będę w kraju  :)
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline anwikol

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus MyPal 636N, Kingston 2 GB, Destinator 6.1.1, GPS Tuner
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2007, 13:49:51 »
Dołączam się do pytania o mapy - zwłaszcza mapę Europy Wschodniej - czy wreszcie są lepsze niż w D6
Pozdr
Andrzej

*

waldek_l44

Będzie D7 dla posiadaczy D6?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2008, 20:25:23 »
chodzi mi o sam program (bez map), wie ktoś coś na ten temat. Jak się loguję na swoje konto w Destinatorze, nie ma żadnych informacji. Z chęcią bym zassał D7-kę. Pozdrawiam

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
Odp: Będzie D7 dla posiadaczy D6?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2008, 20:38:52 »
chodzi mi o sam program (bez map), wie ktoś coś na ten temat. Jak się loguję na swoje konto w Destinatorze, nie ma żadnych informacji. Z chęcią bym zassał D7-kę. Pozdrawiam

nikt jeszcze nia ma - pewnie trzeba bedzie troce poczekac :E

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:11:34 »
Tak sobie myślę, że jeszcze jakieś 7 dni  :O~
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2008, 13:45:03 »
A jak się ma mapa Polski w D7 w stosunku do D6???

Jeżeli chodzi o mnie-mogę odpowiedzieć za jakieś 3 tygodnie, jak będę w kraju  :)
Zdaje się że te 3 tygodnie już minęły - pora na obiecaną odpowiedź... :smile:

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2008, 15:10:18 »
niezawodny-masz rację ale nie ruszyłem się jeszcze w drogę do kraju. Sytuacja mi się zmieniła przed świętami i pozostaję wciąż poza  :-?. Mam zamiar wyruszyć właśnie za jakieś 7 dni. I mam nadzieję, że uda mi się przetestować D7 po drodze i w kraju. Tak jak wspomniałem  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 15:14:25 wysłana przez lordJim »
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2008, 15:28:07 »
Witam,
I opowiadam: interfejsik OK, -mapy kolorowsze na estakadach i kilkupoziomowych przejazdo-rozjazdach-dodatkowe linie wytyczonej trasy (niezłe ułatwienie);
powiększony zakres adresowy w bazie danych...ale niestety, tak jakby mniej szczegółowe plany miast. Starsza mapa Polski-wg mnie bardziej szczegółowa.
Można sobie wgrać i mieć starsze mapy-zależy od pojemności kart i od potrzeb.
Żadnych opóźnień z GPS-em. Porównując wyznaczenie tej samej trasy w Gdańsku na starej i nowej mapie PL-pokazał dwa różne przejazdy.
Podsumowując: kto ma D6 i mu pasuje a nie chce wydawać kasiorki na D7 niech nie wydaje.
Nowe Mapy "mniej ważą " ale te z D6 nie są aż takie złe.
To tak ogólnie tyle z 1-szych wrażeń  :E
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2008, 11:51:46 »
Witam, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z korzystania z Destinatora 7. Interfejs jest okropny,  :mad:jeszcze paskudniejszy niż w 6-ce, jeździłem z nim po Warszawie i muszę Wam napisać że większego bubla nie widziałem na oczy!!! Wyobraźcie sobie że ulica Sobieskiego to w Destinatarze: SOBIESZYŃSKA !!! BUACHACHACHA!!!  :grin:A Sikorskiego to właśnie Jana III Sobieskiego !!! :grin: Szkoda że nie pozamieniali wszystkich ulic i nie poprzemianowywali nazw np: Marszałkowskiej na Zmurszałą, Puławskiej na Płaskostopia :terrified:, a Al. Niepodległości na Al. Podłości :banan: :terrified: !!!!

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Odp: D7 vs D6 - czy warto się przesiąść na nowszy soft? Uwagi praktyczne
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2008, 17:29:27 »
Witam,
I opowiadam: interfejsik OK, -mapy kolorowsze na estakadach i kilkupoziomowych przejazdo-rozjazdach-dodatkowe linie wytyczonej trasy (niezłe ułatwienie);
powiększony zakres adresowy w bazie danych...ale niestety, tak jakby mniej szczegółowe plany miast. Starsza mapa Polski-wg mnie bardziej szczegółowa.
Można sobie wgrać i mieć starsze mapy-zależy od pojemności kart i od potrzeb.
Żadnych opóźnień z GPS-em. Porównując wyznaczenie tej samej trasy w Gdańsku na starej i nowej mapie PL-pokazał dwa różne przejazdy.
Podsumowując: kto ma D6 i mu pasuje a nie chce wydawać kasiorki na D7 niech nie wydaje.
Nowe Mapy "mniej ważą " ale te z D6 nie są aż takie złe.
To tak ogólnie tyle z 1-szych wrażeń  :E
Dorzucę jeszcze, iż bez problemu poruszałem się z Koln do Gdańska bez jakiejkolwiek zmiany (map) danych adresowych po drodze.
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...