Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala

  • 42 Odpowiedzi
  • 14546 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 08, 2010, 23:24:25 »
Moja regeneracja monster baterii zrobiona z nudów   B)





*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 08, 2010, 23:54:40 »
Ja dołożyłem tylko 3 akumulatory, do swojego i UNIVERSALA, i ludzie już mówią że to cegla, gratuluje odwagi, z ciekawości ile to się laduje (7 - 10 godzin) i ile wytrzymuje (tydzień dwa)??????


*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 09, 2010, 00:17:58 »
narazię testuje tylko nie wiem w jakim stanie są ogniwa bo je znalazłem na strychu ,Pomysł zrobienia wziął się z http://www.xda-developers.com/windows-mobile/modextended-battery-for-blue-angel/
a ile twoja bateria się ładuje oraz ile trzyma ?

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 09, 2010, 11:10:34 »
Zacznę od tego że ja zakupiłem ogniwa z demontażu baterii laptopowych (podobno nie używanych) dwa ogniwa były naładowane jedno nie. Ogniwa mają podobno po 2000 mAh czyli cały zestaw ma około 6000 mAh. Ładuje się toto 5-6 h zwykłą ładowarką (w trybie nic nie włączone - samolot). Kiedy zastosuję ładowarkę trochę przerobioną (zamiast końcówki mini USB zwykłe gniazdo USB oraz kabelek 30 cm) i mam włączony telefon to nawet 10 h czasem mało. Nie mierzyłem prądów tych ładowarek, ale jedna i druga są od HTC i niby mają 1000 mA.
Czas:
Kiedy zestaw był nowy (mój ma około pół roku) udało mi się wytrzymać 13 h na wifi i włączonym telefonie (bez karty sim) oraz bluetooth podświetlanie na minimum. Przy czym ostatnie 3 h to samoczynne wyłączanie się wifi ze względu na stan baterii następni po minucie bateria rosła i znów włączanie wifi.
Używanie z kartą plusa jako telefon cały czas 3g synchronizacja z googlem w godzinach 7-24 co 15 minut około 2 h przeglądznie internetu na dobę (opera mini) kilka e-maili i około 10 minut rozmowy dziennie - 3 - 3,5 dnia bez ładowania więc jest to sukces w porównaniu do zwykłej standardowej baterii która w moich rękach wytrzymywała 12-15 h.

Swoją modyfikację opisałem tu gdzieś na forum, ale jako bez obrazków wielkiego szału nie było
http://pdaclub.pl/forum/zrob-to-sam/wlasnoreczny-duzy-akumulator-do-htc-uniwersal-moze-do-innych/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2010, 12:51:04 wysłana przez Ahmed »

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 09, 2010, 14:50:39 »
Tez na początek pomyślałem o tylko 3 ogniwach ale te były chyba za bardzo rozładowane i nie chciały się podnieść oryginalną ładowarką od BA po dołożeniu 2 ogniw zaczęło się ładować.
Ja te ogniwa znalazłem w baterii z laptopa  (sony btp-t31) która widać ze nie była dawno ładowana .
moja bateryjka ładowała się 9 h i miała wtedy 92 % a musiałem już wychodzić (z Ba) z domu.
Jak narazie wytrzymała 5 h na Procku 530 i podświetlanie 50 % i lecącym ciągle mp3 i teraz mam 4 procent baterii ,Ale z taka bateria jest jeden problem jeżeli ktoś posiada tylko stacje dokującą ,ja swoja musiałem rozkręcać i wyjmować podpórki PDA
jak po kolejnych 2 ładowaniach nie będzie trzymać dłużej to idzie do zamrażalki na 48 h
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2010, 14:59:20 wysłana przez rpa »

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2010, 15:12:04 »
Podobno Zamrażanie działa tylko na ogniwach NiMh (podobno chodzi o rozbijanie kryształów które się tworzą w ogniwie) co do twoich ogniw, polecam metodę po rozładowaniu do zera (kiedy BA ci się wyłączy) rozłączyć ogniwa (chyba że masz połączone fabrycznie taśma to nie ruszać) odczekać kilka godzin i pomierzyć napięcia. Te które mają niższe nie nadają się prawdopodobnie do pracy. Inna opcja to naładować każde ogniwo osobno (uwentualnie wszystkie na raz oczywiście przez elektronikę baterii) rozłączyć jak pisałem wcześniej i badać napięcia na poszczególnych ogniwach. Te które spada najszybciej jest trafione, często właśnie przez to bateria (np w laptopie) bardzo szybko traci pojemność (jedno ogniwo rozładowuje pozostałe).

Więc zanim zaczniesz mrozić czego LiIon nie znoszą to zbadaj pojedyńcze sztuki

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2010, 15:21:56 »
niestety mam ogniwa w pakietach wiec ze 4 lub5  cykli od 0% do 100 % jak się nie poprawi   to będę kombinować
Kiedyś miałem baterie od lapka która sie ładnie ładowała ale podczas włączania było tylko migniecie ekranu i lap sie wyłaczał po 12 h w zamrażalce potem rozładowanie do 0 i ładowanie do 100 znów do zamrażalki na 24 h i bateria raz wytrzymała 10 minut potem ogniwa wziąłem do czego innego
Ba właśnie pokazał najpierw 1 % za chwile 0 %  potem znów 1 % po chwili się wyłączył bateria wtedy miała coś koło 3.904 v   

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2010, 15:43:40 »
3.9V to o wiele za wysoko jak na rozładowane aku. Powinno zejść nawet do 3.2V

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 09, 2010, 16:11:23 »
kurde batti mi usypia  BA a nie jego elektronika po podlaczeniu ładowarki BA tak jakby sie wybudzał

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2010, 16:14:13 »
Co do ogniw rozładowane LiOn ma 3,62 V (HTC Universal) a naładowane 4,19 V. Wartość 3,9 V to stanowczo za dużo jak na rozładowany, nie wiem skąd wartość 3,2 V, ale taka wartość to chyba nieodwracalne uszkodzenie LiOn.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 09, 2010, 16:27:03 »
Zobacz zalaczone foto to bedziesz wiedzial skad. I nie jest to jedyne oryginalne aku z BA  poddane testom.

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2010, 17:11:18 »
Jeżeli chodzi o testowanie baterii ze zwiększonymi ogniwami to wolę tradycyjnie woltomierz przytknięty do biegunów, co ciekawsze jego wskazania są zbliżone do tego co piszą na forach na temat ogniw LiIon. Dodatkowym bonusem jest to że mogę zmierzyć napięcia samych ogniw, a nie tego co jest za elektroniką (nie raz przekłamującą). Dlatego podałem takie wartości ~4,2 - 3.6 V


Odp: Samodzielna regeneracja akumulatora dla BA oraz Universala
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:44:47 »
A ja dodam, że bl-5c nie pasują do baterii BA - są minimalnie za grube, niby da się zamknąć z nimi klapkę, ale idealnie to one nie pasują. bl-4c powinny lepiej pasować - bo się cieńsze, i mają delikatnie mniejszą pojemność.

W dodatku spaprałem sobie elektronikę baterii - podłączyłem odwrotnie baterie (kto to widział, żeby + był na obudowie  :-? ). Tak więc uważajcie na to ! :D