T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)

  • 52 Odpowiedzi
  • 35772 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« dnia: Marzec 01, 2005, 09:45:45 »
Wersja systemu DE, czy jest mozliwa zmiana na ENG ?
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2005, 09:58:22 »
Normalnie ale ty jestes niedowiarek... to po co sie pytales mnie na GG skoro zadajesz to pytanie ponownie tutaj? Wejdz i sprawdz sobie sam :)
http://forum.xda-developers.com/viewforum.php?f=27

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2005, 10:01:46 »
Wlasciwie to wierze , ze mozna ;) , pytanie jak ? Jestem lama w tych rzeczach a to co zdazylem znalezc w necie chyba lekko mnie przerasta, szukam kontaktu z kims kto to juz robil
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2005, 23:28:22 »
Chcialbym sie dowiedziec co ona zawiera ?  (chodzi o soft w komplecie).

Mysle, ze nie obrazisz sie jesli wyciagne odpowiedz z maila, ktorego do mnie napisales na swiatlo dzienne, ale moze sie przytrafic, iz inni tez maja taki problem.

W komplecie z MDA Compact  normalnie jest:
1. samo MDA
2. ladowarka
3. sluchawki
4. dodatkowy rysik
5. Manual (quick i normalny)
6. 2x CD
             - Activ Sync (i ten sie instaluja zawsze jako nr. 1 !!!!!!!)
             - soft od T-Mobile(u mnie): KSE Fax, Phoenix voice dialer (mogila i zapomnij ze to jest), PDF reader i Power Point viewer

reszte softu zawiera twoj MDA w ROMie

Pozdrawiam

[Dodano: 2005-03-01 23:40:37]
Imate ROM update.
Mysle, ze nie jestes jedyny ale kazdy cywilizowany czlowiek uzywa softu, a przynajmniej OS w jezyku ENG. Tak sie sklada, iz ja cierpie rowniez z GER. ale tylko teoretycznie znam ten jezor jako tako, ale cierpie. Powiem to tak: w moim przypadku zmiana ROM to utrata gwarancji i to mnie nie bawi przynajmniej na 2 lata, dalej nie ma tyle tych komunikatow po niemiecku zeby trzeba bylo plakac, no i najwazniejsze !!! sledze xda-dev... juz od poczatku stycznia i na poczatku byla walka z jakims backup i zamiana 440 bitow, potem juz bez zamiany, teraz mamy super ROM i jeszcze walczymy (czas 2m-ce) poczekaj jeszcze 2 to moze tylko powiesz do swojego MDA in ENG prosze i bedze gotowe.

Dodatkowo zauwaz, ze telefon jest na rynku (oficjalnie EU) od listopada i poczytaj o MDA II tu T-Mobil sam dal update do nowej wersji w jakims kraju i to w ENG. Powoli Powoli

Pozdrawiam

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2005, 23:41:24 »
Ok, dzieki za odpowiedz, jestem uspokojony :), nic istotnego na szczescie tam nie ma, na tych plytkach.
A zmiana wersji jezykowej systemu - coz pewnie jak dotre jak to sie robi to nie wytrzymam ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2005, 23:49:06 »
Poczekaj to ci podam linke i haslo do flasha Imate ROM oraz opis jak to zrobic.
Pamietaj
robisz to na wlasne ryzyko  :forsa: (bedzie wesolo)
wszedzie to pisza ale po angielsku tu przeczytales po polsku. (potrzebuje 5 min

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2005, 23:52:41 »
Ok, wiem, ze na wlasne ryzyko, tak naprawde siade nad tym w weekend, najpierw jeszcze musze zrobic backup obecnego rom-u :)
Kiedys na ftp-ie xda developers byl juz gotowy , przerobiony plik do zmiany wersji na mda T-Mobile z de na eng ale juz go nie ma ;-(
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2005, 00:07:45 »
Troche info jest tutaj:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=17250
i tutaj:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=17046
i tutaj:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=17047

TU JEST TO CO JEST SWIETE:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=17510

Teraz ROM jest tutaj:
http://users.skynet.be/fa021911/Qtek%20ROM%201.06%20with%20Password.rar
a haslo do archiwum to:
 q"b_i$t


No i jeszcze jedno jak zwalczysz to daj cynk.

To ja bym sie tylko cieszyl, bo niby skad wiesz ze ten plik pasuje do twojego MDA, ty masz go zrobic sam w porozumieni z twoim MDA to oczywiste.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2005, 00:16:10 »
To wersja rom-u 1.06, mierzylem skromniej , myslalem o 1.03 ;), mialem wrazenie ze byla jakby mniej problemowa.Ale dzieki za linki, mam co czytac ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2005, 00:16:37 »
Cytat: claude_szz
najpierw jeszcze musze zrobic backup obecnego rom-u :)

A wiesz jak rozpoznac USB w windzie do ktorego podpiales MDA bo to musisz wiedziec !!!???

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2005, 00:24:12 »
Super, jasne ze nie , nawet nie wiedzialem, ze musze to ustalic.Robi sie to coraz prostsze :( , w manualu, ktory znalazlem nie bylo nic o tym, mialo to byc proste i przyjemne , z wykorzystaniem karty sd, pozniej jeszcze czytnika kart.
Zaczynam chyba juz troche lubic niemiecki ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2005, 00:30:26 »
Nie wiem co czytales ale na xda... ja czytalem taka gdzie bylo to potrzebne do wydania komendy wykonania backup'a musisz poszukac.

Ale z innej beczki jezeli zabijesz swoje MDA to po co ci backup obecnego rom ???????????

Uwaga INSTRUKCJA wykonania backup ROM w MDA Compact


Backing up your current German ROM

Make sure you backup your German ROM for 2 reasons. Firstly, because you will need the first 220bytes of your German ROM in order to be able to flash your MDA Compact with the WWE (English) ROM, and secondly, because you might need it either for flashing your phone in case of a malfunction so you can send it back under warranty with the original ROM, or for helping you to flash future upgrades.
Backing up your German ROM can be done by connecting your Compact to the PC through the data cable when you first uncheck the USB connection of active sync.
If your MDA connects with active sync because you didn't uncheck the USB connection in the active sync connection settings then you will not be able to backup your ROM to an SD memory card.
1.   Before connecting your MDA you should bring it into the boot loader mode. This can be done by simultaneously pressing power + camera buttons and at the same time the soft reset button with the stylus.
2.   After connecting your MDA to the PC through the USB in boot loader mode and having your SD card inserted into the MDA, you run romupdate.exe.
3.   Then choose the USB connection in the connection settings of romupdate.exe window and click on ok. After that a terminal window will popup in that window.
4.   Type d2s and press enter. Your MDA will start copying the ROM to the sd card. The screen of your MDA will be dark (no light), but you will see it counting up to 100%. When it reaches 100% it will say it is calculating the checksum. Give it some time till its done and it will say checksum ok.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2005, 00:35:31 »
Dobra , poddaje sie , zostawiam to wszystko na weekend.Widze , ze najpierw trzeba sporo poczytac.
A co do backup - "Make sure you backup your German ROM for 2 reasons. Firstly, because you will need the first 220bytes of your German ROM in order to be able to flash your MDA Compact with the WWE (English) ROM, and secondly, because you might need it either for flashing your phone in case of a malfunction so you can send it back under warranty with the original ROM, or for helping you to flash future upgrades"
Z MDA zaczynam dopiero przygode i mam nadziej, ze szybko jej nie skoncze ;), narazie czytam co znajde i takie cos znalelzem o backupie.
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2005, 00:37:42 »
Cos na szybki nie przeczytalem jeszcze do konca, ale zobacz


http://www.compactjam.com/

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2005, 00:39:39 »
The ROM itself (230MB) !!! ? co to jest ?
Ok, juz naprawde podoba mi sie wersja niemiecka systemu, poczekam ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2005, 00:43:48 »
A skad to mi wiedziec ciagne jak zobacze to bede moze wiedzial

Zaczekaj to ci cos jeszcze zapodam

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2005, 00:48:03 »
To daj znac, ja na dzisiaj mam dosyc
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2005, 00:53:29 »

   
MDA COMPACT UPDATE !!!
liebe leute,

habe eben mit t-mobile gesprochen:

das offizielle update von t-mobile wird es im verlauf der cebit oder kurz nach der cebit geben ! das heisst also irgendwann zwischen dem 10.3 und 16.3. !

für alle anderem im internet angebotenen updates steht die telekom nicht gerade ! d.h., es kann gut sein, dass einige funktionen nicht so funktionieren, wie sie eigentlich sollten. also, lieber noch 2-3 wochen warten und gelegentlich unter dem link

http://www.t-mobile.de/dokumente/1,8165,19-_,00.html

nachsehen, ob das update von der telekom offiziell angeboten wird.
ich selbst werde warten, denn wenn etwas schief läuft, dann kann man sich immer auf den offiziellen downoad beziehen.

gruss

mullaar

ps: wenn jemand zu meiner frage bzgl. dem kalender etwas weiss, bitte kurze info geben, siehe 3-4 fragen weiter unten. danke

to bylo na:
http://ppc-welt.info/community/showthread.php?t=63802
i chodz o to ze pomiedzy 10-16 marca T-Mobile poda oficjalny update dla MDA Compact

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2005, 22:16:58 »
Nie wytrzymalem ;) i dzieki pomocy Skalnego mam juz system Eng w wersji 1.03
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2005, 22:26:33 »
To moze opiszecie to dla potomnych?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2005, 22:34:50 »
Nie zebym sie lenil ale moze lepiej jak zrobilby krotki step by step ktos kto robil to wiecej razy niz 1
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2005, 01:27:08 »
Ja proponuje to tak:
Ty z pomoca Skalnego opisz to, ja doloze to co ja mam z xda... i cos juz bedzie, potem ktos to skoryguje i jest gotowa instrukcja.
Wszedzie sie dopisze "na wlasne ryzyko" i wio

 :)
No i jeszcze jedno MDA Compact ma dopiero 2-i ROM jakos dostepny to chyba niwielu polskojezycznych to robilo wiec trzeba sie dzelic tym co sie ma.

T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2005, 23:15:58 »
OTO INSTRUKCJA

Instrukcja zmiany języka z DE na ENG w MDA COMPACT

UWAGA : NIE JESTEM ODPOWIEDZIALNY ZA EWENTUALNE ZNISZCZENIA LUB INNE PRZYPADKI USZKODZEŃ SPRZĘTU , CZY TEŻ UTRATĘ GWARANCJI
ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Krok pierwszy :

Należy ściągnąć ROM (English version!!!).

http://www.clubimate.com/Support/ma_cdlsku2_arb_10300_141_10100_ship.exe

Potem ściągnięty rom należy rozpakować do folderu na pulpicie PCta , powiedzmy że folder nazwiemy MDA ,po rozpakowaniu powinniście miec osiem plików w folderze.


Krok drugi:

Musicie poznać ID Operatora oraz kod wersji językowej na MDA
 
Jeżeli MDA Compact jest z Niemiec,to ID Operatora to: T-MOB101

Kod wersji językowej to: GER


Krok trzeci:

Należy ściągnąć "xda3nbftool.exe", z ftp xda developers i ulokować go we wcześniej stworzonym folderze MDA.

Krok czwarty:

Należy stworzyć plik bat, i nazwać go fix.bat, ten plik należy również umieścić we wcześniej stworzonym folderze MDA.

Żeby stworzyć plik fix.bat należy to co poniżej skopiowac do notatnika (nie do worda) i plik zapisać jako fix.bat

------------------------------- skopiuj te dane ------------------------
xda3nbftool -x ms_.nbf ms_.nba 0x20040522
xda3nbftool -x nk.nbf nk.nba 0x20040521
xda3nbftool -x radio_.nbf radio_.nba 0x20040523

xda3nbftool -so T-MOB101 -sl GER ms_.nba
xda3nbftool -so T-MOB101 -sl GER nk.nba
xda3nbftool -so T-MOB101 -sl GER radio_.nba

xda3nbftool -c -u NK.nba
xda3nbftool -c -u ms_.nba
xda3nbftool -c -u Radio_.nba

xda3nbftool -x ms_.nba ms_.nbf 0x20040522
xda3nbftool -x nk.nba nk.nbf 0x20040521
xda3nbftool -x radio_.nba radio_.nbf 0x20040523
del *.nba
------------------------------- skopiuj te dane --------------------------


Krok piąty:

Uruchom fix.bat (kliknij na pliku dwa razy). Pokaże sie czarny ekran i bedzie pokazywalo WARNING itd., ale to nie istotne to działa. Po kilku chwilach ekran zniknie

Krok szósty:

Uruchom MaUpgradeUt.exe z folderu MDA, uruchomi się normalna procedura UPGRADE.

Krok ostatni:

Po zakończeniu upgrade'u czyli po hard resecie , uruchomi się instalowanie dodatkowych aplikacji , na pierwszej zrób cancel , jesli tego nie zrobisz bedziesz miał ustawienia telefonu dla jakiejś arabskiej sieci.
Pozatym cała reszta zainstaluje się z automatu  


Perę porad:

Gdyby ktoś chciał się upewnić jaki jest kod operatora i kod wersji językowej należy:

W folderze MDA znajduje się plik: GetDeviceData.exe plik ten należy skopiować do telefonu (w dowolnie wybrane miejsce)
W telefonie należy kliknąć na nim , a następnie przy użyciu "file explorera" należy znaleźć plik który nazywa się Devicedata.txt
Plik ten należy skopiować na pulpit PCta i otworzyć go Wordem  

Powinno ukazać się coś takiego:
---------------------------------------------------------------------------------
PM10A 0 A GER R T-MOB101

1.01.00 0 0 1.03.141 1.00.10 GER
-----------------------------------------------------------------------------

PM10A to kod urządzenia
GER to kod wersji językowej.
T-MOB101 to kod operatora.


Pozostaje mi życzyć powodzenia, w razie co służę pomocą . I proszę pamiętać ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ




*

Offline adamsz

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 05, 2005, 11:36:06 »
Najprawdopodobniej ta aplikacja dla arabow jest w extended ROM dlatego nalezy wykonac hard reset potem po kalibracji soft reset, przejsc do folderu /extended ROM wyedytowac plik TXT u mnie jest to Config i wyciac linijke z ta aplikacja, potem wyciac sama aplikacje (tez extended ROM) i po nastepnym hard resecie mozna sie niczym nie przejmowac.


Zapomnialem dodac do tego jest potrzebny extra sof'cik.

*

Offline mike

  • *
  • 69
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2005, 13:57:54 »
Witam,

Kilka pytan:

- Czy jest moze jakis inny link, skad moze sciagnac rom, poniewaz ten w opisie juz nie dziala?

- Czy trzeba usuwac ta arabska aplikacje z extended romu? Czy jak wybiore cancel przy instalacji, ta aplikacja nie bedzie mnie juz nigdy przesladowac?

- Czy nalezy przed cala operacja zgrac rom na karte pamieci, aby pozniej miec mozliwosc reanimacji MDA Compact, czy moge w razie niepowodzenia wgrac ROM na karte po przez czytnik kart w Laptopie?

Chyba tyle, jakby ktos mial juz jakies problemy ze zmiana jezyka, to prosze o info, zebym nie popelnil tego samego bledu!

Aha jeszcze jedno - oczywiscie przez caly czas musze miec polaczenie z komputerem i przylaczone zasilanie?!!! Pytam dla formalnosci!

Z gory dzieki!

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2005, 14:59:24 »
Ja nie jestem specem w tych sprawach ale w tej chwili chyba "najbezpieczniejszym" rozwiazaniem jest wgranie najnowszego romu dla qteka s100 1.11.00 WWE+ MaUpgradeUt_kabubi .Nie odzyskasz dodatkowego obszaru w storage ale zmienisz system na wersje eng i uaktualnisz rom.Ja w trakcie tej operacji mialem naladowana baterie na fulla, wyjeta karte sd i spiety bylem z pc oczywiscie przez usb.
Przejrzyj ten watek:
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=19676&start=75&postdays=0&postorder=asc&highlight=
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline darekkot

  • ****
  • 705
  • Sprzęt: Acer n311,HTC Touch Pro
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2005, 15:21:36 »
Jakos nie bardzo mnie przekonuje to co napisales calude_szzz. Z tego co wiem, to wczesniej ( przed ustatnim upgreadem ) miales juz rom angielski a pytajacy ma niemiecki.

Mike,
Najprostszym sposobem unikniecia instalacji programow z extended rom  jest po prostu Soft reset tuz po kalibracji ekranu.
NA ftp xda-developers na pewno znajdziesz ten rom ktorego szukasz
Oczywiscie mozesz zgrac przed operacja rom na karte pamieci. Pozwoli ci to np. na ponowne wgranie romu oryginalnego gdybys musial np. wyslac pda spowrotem do Niemiec do naprawy.
Opis zgrywania romu na karte znajdziesz  w watku o odzyskiwaniu 27MB....
HTC Touch Pro,ROM: Lite v.3.0 by qsqa,Radio: 1.02.25.28

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2005, 15:29:12 »
Tak, mialem ale z tego co czytalem, tym zestawem bez problemu rowniez zmienia sie wersje jezykowa.
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline mike

  • *
  • 69
T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2005, 02:52:06 »
Dziekuje za odpowiedz! Ja swoje MDA Compact bede mial w sobote i bede odrazu chcial zrobic z niego i-mate, ze wzgledu na jezyk. Z ta zmiana mysle, ze sobie poradze, bo jest ona dosc dokladnie opisana na gorze tego wątku przez skalnego. Robilem to juz na moich wczesniejszych palmtopach Toshiba e740 i Toshiba e755, wiec o ile nie popelnie jakis glupich bledow, to MDA wyjdzie z tego cale.

Myslalem tez nad uzykaniem dodatkowej pamiecy, tak jak piszesz w tym drugim watku. To jednak jest chyba dla mnie za trudne i narazie pozostane przy zapisaywaniu plikow na karte SD. Jak mala pamiec bedzie mi naprawde przeszkadzac, wtedy zaczne o tym myslec ponownie.

T-MOBILE MDA COMPACT (GER => ENG)
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 29, 2005, 13:08:22 »
Ja tez bym chcial ENG a Wy jakos zagadkowo mowicie:(